کد خبر: 1733734/13 زمان: 12:52   1399/11/07 بازدید: 20,774

تخصص ویژه در کامبک با هت‌تریک سرخ‌ها؛

خطیبی مقابل پرسپولیس تاریخ‌ساز شد!

آلومینیوم با یک کامبک تحسین برانگیز موفق به شکست دادن مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر شده و خاطر انگیزترین پیروزی خود را در اولین سال حضور در سطح اول فوتبال ایران رقم زد.

به گزارش ورزش سه؛ آلومینیوم اراک فصل گذشته را با محمود فکری آغاز کرد و زمانی که رسول خطیبی را به عنوان سرمربی در نیم فصل دوم برگزید با ۲۶ امتیاز از ۱۷ بازی رد رده هفتم لیگ یک قرار داشت. در پایان همان فصل، آلومینیوم موفق شد با کسب نتایج بسیار خوب و پیشی گرفتن از رقبای سرسخت و قرار گرفتن در رده دوم، جواز صعود به لیگ برتر را کسب کند. این یک افتخار بزرگ برای نماینده اراک بود که برای اولین بار در سطح اول فوتبال ایران حضور یافته بود.

 

تازه واردی که خیلی زود خود را پیدا کرد

آلومینیوم با هدایت رسول خطیبی وارد لیگ برتر شد. دو شکست در دو دیدار ابتدایی، یک شروع غافلگیر کننده برای نماینده اراک بود. این تیم اما خیلی زود توانست خود را با فضای جدید وفق داده و خود را به میانه های جدول برساند. شاگردان خطیبی بعد از این دو شکست، در طی هفت بازی متوالی موفق به کسب دو برد و دو تساوی شدند و تا رده دهم صعود کردند. اوج اراکی ها شکست دادن صنعت نفت بود، آنها در ادامه و بعد از شکست مقابل استقلال، گل گهر را در سیرجان متوقف کردند و به استقبال بازی بزرگ با پرسپولیس رفتند.

 

 

آن "آرامش" معجزه آسا...

به واسطه حضور رسول خطیبی روی نیمکت، آلومینیومی ها بسیار امیداور بودند که این مربی از تجربه بالای خود در متوقف کردن تیم های بزرگ پایتخت یک بار دیگر استفاده کرده و نتیجه شیرینی را برایشان در اراک رقم بزند. شوک دقایق ابتدایی بازی اما همه اراکی ها را شوکه کرد. کمال کامیابی نیا تنها شش دقیقه پس از شروع بازی دروازه آلومینیوم را باز کرد. نکته مهم بعد از این گل، آرامشی بود که در تیم آلومینیوم شاهد آن بودیم. در حالی که معمولا تیم های کم تجربه در چنین لحظاتی شیرازه خود را از هم پاشیده می بینند، آلومینیوم توانست به خوبی از پس شوک بزرگی که وارد شده بود بر آمده و در همان نیمه اول، دو بار دروازه پرسپولیس را باز کند. خطیبی درباره آرامش خود از گل پرسپولیس در نشست خبری پس از بازی اظهار نظر جالبی کرد. او گفت: "دقیقه ۶ بود و هنوز ۸۴ دقیقه مانده بود. من به تیمم اعتماد داشتم."
آرامشی که رسول خطیبی بعد از دریافت گل داشت به خوبی به مجموعه آلومینیوم تزریق شد؛ آرامشی که از یک سابقه تاریخی نشات می گرفت؛ سابقه ای که از دوران بازی تا مربیگری همراه رسول بود و شاهد تکرار آن در بازی امروز بودیم. کامبک آلومینیوم مقابل پرسپولیس، اولین کامبک رسول مقابل سرخ پوشان پایتخت نبود. او یک بار در دوران بازی چنین بلایی سر پرسپولیس آورده بود و یک بار هم در دوران سرمربیگری، آن را تکرار کرده بود:

 

 

کامبکی برای پایان طلسم 34 ساله

مورد اولی که می خواهیم به آن اشاره کنیم، به سال 1384 بر می گردد، جایی که رسول خطیبی در خط حمله سپاهان، یک ستاره بود. سپاهان در تاریخ 25 اردیبهشت ماه سال 84 و زمانی که در چهارمین دوره لیگ برتر قرار داشتیم، مقابل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی صف آرایی کرد. از آخرین برد سپاهان مقابل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی بیش از سه دهه می گذشت و زردپوشان اصفهانی به دنبال شکستن طلسمی بودند که وارد سال سی و چهارم خود شده بود. در نیمه اول پرسپولیس یک بر صفر جلو افتاد و در حالی سپاهان بازی چندان خوبی انجام نداده بود، دو تیم راهی رختکن شدند. تا 15 دقیقه پایانی بازی، جریان بازی به گونه ای بود که تصور شکسته شدن طلسم سپاهانی ها نمی رفت اما آتش بازی مهاجم سپاهان، همه چیز را عوض کرد. رسول خطیبی در دقایق  دقایق ۷۶ و ۹۲ دروازه پرسپولیس را باز کرده و بازی باخته را با برد برای تیمش عوض کرد. به این ترتیب طلسمی که دیگر خیلی تاریخی شده بود، به دست رسول شکسته شد تا سپاهان بعد از 34 سال طعم برد مقابل پرسپولیس در تهران را بچشد.

 

 

عوض کردن باخت با برد در آزادی

مورد دوم، پیروزی دلچسبی بود که تراکتور با هدایت خطیبی مقابل پرسپولیس در لیگ چهاردهم کسب کرد. در شبی که پرسپولیس با یک گل از میهمان خود پیش افتاده بود، شاگردان خطیبی در نیمه دوم کار میزبان را یکسره کرده و با گل های سامان نریمان جهان و لوسیانو ادینیو و گل به خودی سوشا مکانی، پرسپولیس را شکست دادند؛ شکستی که در نهایت به برکناری علی دایی انجامید! در آن دیدار که در ورزشگاه آزادی برگزار شد، شاگردان رسول در دقیقه 37 دروازه خود را توسط محسن بنگر، باز شده دیدند. نیمه اول با همین گل به پایان رسید. در نیمه دوم اما شاهد توفان تراکتور بودیم؛ روی اشتباه سوشا مکانی در دقیقه 69، دروازه پرسپولیس باز شد؛ این گل به نام دروازه بان پرسپولیس ثبت شد تا تراکتور به بازی برگردد. در ادامه کار و دقیقه 86، لوسیانو ادینیو، گلزن برزیلی تراکتور با یک ضربه ناگهانی در محوطه جریمه گل برتری پرسپولیس را زد؛ اما این پایان کار نبود و در وقت های تلف شده، سامان نریمان جهان یکی از به یادماندنی ترین گل های دوران بازی خود را پس از طی یک مسیر بسیار طولانی و رسیدن به محوطه جریمه پرسپولیس به ثمر رساند تا شاگردان خطیبی جوان با یک کامبک تاریخی، پرسپولیس را شکست دهند.

 

 

آلومینیوم در مسیر سعادت

با اتفاقاتی که در بازی آلومینیوم و پرسپولیس رخ داد، خطیبی در کامبک مقابل پرسپولیس، هت تریک کرده و نام خود را در تاریخ این باشگاه جاودانه کرد. بی شک این پیروزی، بزرگترین پیروزی تاریخ باشگاه آلومینیومی است که در اولین فصل حضور خود در لیگ برتر به سر می برد. همین موضوع است که اهمیت کار را بالاتر برده است چرا که یک تیم تازه وارد به حدی از اعتماد به نفس رسیده که می تواند پس از دریافت گل از فینالیست لیگ قهرمانان آسیا و قهرمان چهار دوره پیاپی لیگ برتر، به بازی برگشته و دو گل به ثمر برساند و با حفظ این دو گل، یک پیروزی ارزشمند را به دست بیاورد. آلومینیوم با این برد 15 امتیازی شد و با توجه به فاصله نزدیک تیم ها در جدول رده بندی، این شانس را دارد که در هفته های آینده با حفظ روند خوب خود، رتبه اش را در جدول بهتر از این کند.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.