کد خبر: 1733851/44 زمان: 22:49   1399/11/07 بازدید: 19,270

فیروزجا صدر جدول را شریک شد(عکس)

نابغه ایرانی شطرنج جهان بعد ازسه برد پیاپی در رقابت های تاتا استیل متوقف شد

به گزارش "ورزش سه"،دور نهم هشتادو سومین دوره  رقابت های شطرنج تاتا استیل در ویک آن ذی هلند امشب پی گیری شد و علیرضا فیروزجا برابر حریف روسی خود اسیپنکو با مهره سفید متوقف شد تا با شش امتیازصدر جدول را شریک شود.


ابر تورنمنت تاتا استیل که با حضور 14نفر از بهترین های جهان با متوسط ریتینگ 2725برگزار می شود امروز شاهد نبرد سوپر استاد بزرگ ایرانی علیرضا فیروزجا با ریتینگ 2749 و استاد بزرگ روسی اسیپنکو با ریتینگ 2677 بود .فیروز جا که بازی را با مهره پیاده وزیر شروع کرده بود در اکثر زمان بازی از لحاظ زمانی عقبتر از شطرنج باز روسی بود و وضعیت دیدار هم در کل بازی متعادل دنبال شد تا در حرکت 41 اسیپنکو پیشنهاد تساوی فیروز جا را قبول کند.

 

 

 


فیروز جا که تا پایان دور هشتم به تنهایی در صدر جدول جا خوش کرده بود با توجه به نتایج سایر میزها صدر جدول را با کاروآنا امریکایی که نفر دوم ریتینگ داران جهان می باشد و آنیش گیری هلندی شریک شد .


دور دهم رقابت ها فردا از ساعت 16:30دقیقه پی گیری خواهد شد و براساس برنامه رقابت ها فیروزجا که تا اینجای رقابت ها 11واحد به ریتینگش اضافه شده است با مهره سیاه به مصاف استاد بزرگ سوئدی گرندلیوس خواهد رفت.گرندلیوس امروز برابر کارلسن 5امتیازی  شکست را پذیرفت تا دو شکست خورده برابر کارلسن تا دور نهم فردا به مصاف هم بروند.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.