کد خبر: 1737785/39 زمان: 12:45   1399/11/27 بازدید: 26,353

چرا تارتار فلسفه کاری اش را تغییر داد؟

پاسخ پیکانی‌ها به هجمه های ایجاد شده علیه اوت دستی

به دنبال انتشار مطلبی در "ورزش سه" پیرامون استفاده مکرر از اوت های بلند نادر محمدی، مدیررسانه ای تیم پیکان تهران طی یادداشتی به دفاع از کادرفنی این تیم پرداخت.

به گزارش "ورزش سه"، یادداشت امیر صادقی پناه مدیررسانه ای پیکان که به نوعی دفاعیه این باشگاه در برابر هجمه های ایجادشده علیه کادرفنی است در ادامه می‌آید:


"نادر محمدی یکی از پدیده های جدید فوتبال ایران است که با پرتاب های اوت عجیب و غریبش به چهره ویژه ای تبدیل شده؛ او که سال گذشته نیز چند بار در ترکیب پیکان از اوت های بلند خود رونمایی کرده بود، امسال با حضور فیکس در ترکیب خودروسازان بیشتر این شیوه از بازی را به نمایش می گذارد.


محمدی از ابتدای فصل بارها این کار را برای پیکان انجام داده و بعضی وقت ها هم با انتقاد تیم های حریف پیکان مواجه شده است. حالا اما با توجه به حساسیت بازی با پرسپولیس در ورزشگاه آزادی و پخش زنده بودن این دیدار، پرتاب های محمدی بیشتر به چشم آمده و باعث شده هجمه هایی هم علیه کادرفنی پیکان و شخص مهدی تارتار به راه بیفتد.


مهدی تارتار در سال های اخیر همواره یکی از موفق ترین و تاکتیکی ترین مربیان فوتبال ایران بوده که توانسته نتایج مطلوبی را نیز بگیرد. تارتار و همکارانش در راه آهن، داماش، گهر دورود، پارس جنوبی و نفت مسجدسلیمان و ... بدون آنکه بازیکنی با توانایی خاص نادر محمدی در اختیار داشته باشند، روزهای خوبی را پشت سر گذاشتند و نام خود را در هرکدام از این شهرها جاودانه کردند. اهالی فوتبال فراموش نکرده اند تارتار وقتی خودش پارس جنوبی را به لیگ برتر آورد در اولین سال حضور در این دسته با این تیم به مقام پنجم رسید و فقط یک امتیاز برای کسب سهمیه آسیایی کم آورد. یا سال گذشته در نفت مسجدسلیمان تیمی که هرساله در کورس سقوط به دسته اول بود را با تعدادی از بازیکنان جوان و با کمترین هزینه ممکن و مشکلات مالی فراوان به مقام هشتم لیگ برتر و نیمه نهایی جام حذفی رساند.

 


با این تفاسیر کسی به توانایی‌های فنی و تاکتیک های متنوع مهدی تارتار و همکارانش برای تیم خود شک نمی کند؛ حال چه شده که پرتاب های اوت بلند در تیم مهدی تارتار اینقدر به چشم می آید و حالا از آن به عنوان یک تاکتیک ملال آور یاد می شود؟


قطعا در شرایطی که اعتراض های مختلفی به پرتاب های اوت در پیکان انجام می شود، شنیدن صحبت های سرمربی و مربیان این تیم را هم باید در این خصوص بشنویم. تارتار و دستیارانش از ابتدای فصل چندین و چند بار در این باره صحبت کردند. آنها همواره روی این موضوع تاکید کردند که هر مربی ای بازیکنی مثل نادر محمدی را در اختیار داشت، از توانایی او استفاده می کرد که ادعای درستی است. آنها اما در مصاحبه های رسمی نمی توانند برخی موضوعات را بیان کنند.


اگر پای درددل های کادرفنی پیکان درباره استفاده مکرر از اوت های بلند بنشینیم، شاید به خیلی از مسائل در این خصوص پی ببریم. تارتار و همکارانش در سال های اخیر همواره با تیمی کار کردند که خودشان بازیکنان آن را بر اساس تاکتیک های مد نظرشان انتخاب کرده بودند. امسال اما تارتار هدایت پیکان را در شرایطی تحویل گرفت که تیم بسته شده بود و فقط یکی دو بازیکن جدید به آن اضافه کرد. این مساله که تیم بسته شده توسط کادرفنی قبل با فلسفه کاری تارتار و همکارانش جور در نمی آمد، اما خیلی زود مورد توجه قرار گرفت و حتی منجر به استعفای زودهنگام تارتار هم شد. استعفایی که با مخالفت مدیریت باشگاه مواجه شد.


مربیان پیکان در این شرایط فلسفه کاری خود را تغییر دادند و برخلاف هرسال که فوتبال مالکانه را در دستور کار داشته اند، مجبور به پیاده کردن یک نوع فوتبال جدید شده اند. از طرف دیگر با توجه به شناختی که جامعه فوتبال از تارتار داشت، انتظارات از او بالا بود و این مربی جوان و موفق هم می گوید برای آنکه بتواند نتیجه لازم را کسب کند باید تغییر فلسفه کاری اش کاری می کرده که تیم برخلاف سال های قبل در کورس سقوط نباشد.


همین شرایط هم برای پیکان تا اینجای رقابت‌ها رخ داده و تیمی که طی سال های گذشته معمولا در پایین جدول برای سقوط نکردن به لیگ یک تلاش می کرد، حالا به تیمی قدرتمند تبدیل شده که نتایج خوبی را در فصل جاری کسب کرده و امید به آن برای آینده هم زیاد است.


در چنین شرایطی تارتار و همکارانش مدعی اند اگر همه مسائل برای آنها ایده آل باشد، اوت دستی های بلند نادر محمدی کاملا در سایه قرار می گیرد. آنها نیم فصل از رقابت های لیگ برتر را با همه سختی ها گذرانده اند تا به نیم فصل و زمان نقل وانتقالات برسند تا با جذب بازیکنان جدید بتوانند تیم را تقویت کنند و دوباره به همان فوتبال مالکانه ای برگردند که همگان انتظار دارند. حال تنها امید تارتار و کادرفنی اش به بازیکنان جدیدی است که به دنبال جذب شان هستند و شاید اگر این نفرات به عضویت تیم خودروساز در بیایند، دیگر شاهد بولد شدن اوت های نادر محمدی نباشیم. 


در پایان اینکه فراموش نکنیم که پیکان تا اینجای لیگ بیستم 15 گل در بازی های خود به ثمر رسانده که فقط دو گل این تیم از روی پرتاب های اوت نادر محمدی بوده و 13 گل دیگر روی تاکتیک های دیگر و البته توانایی سایر بازیکنان این تیم بوده است."

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.