کد خبر : 1738386 | 30 بهمن 1399 ساعت 01:25 | 237.3K بازدید | 9 دیدگاه

عصبانیت کریس در شب شکست یووه؛

پورتو و طارمی نفس رونالدو را گرفتند

پورتو در شب درخشش ستاره ایرانی خود به برتری مقابل یوونتوس رسید.

پورتو و طارمی نفس رونالدو را گرفتند

 

 

به گزارش "ورزش سه"، در ادامه بازی‌های دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تیم پورتو که مهدی طارمی را در ترکیب و خط حمله داشت، از ساعت ۲۳:۳۰ چهارشنبه شب در استادیوم دو دراگائو به مصاف یوونتوس ایتالیایی رفت که کریستیانو رونالدو را در اختیار داشت.

 

بازی توسط بازیکنان یوونتوس آغاز شد، اما حمله نخست آنها راه به جایی نبرد تا رو به عقب کار کنند، اما این اتفاق برای آنها ثمری نداشت و پاس رو به عقب رودریگو بنتانکور در محوطه جریمه خودی را در زمان رسیدن توپ به شزنی، مهدی طارمی با فرار سریع به سمت محوطه ۶ قدم و تکل بلند، تبدیل به گل کرد تا پورتو را در ثانیه ۶۱ پیش بیاندازد.

 

1573772

 

پس از این گل یوونتوس توپ و میدان را در اختیار گرفت، اما در ایجاد موقعیت چندان موفق نبود و یاران طارمی با سازماندهی دفاعی مناسب اجازه پیشروی به شاگردان پیرلو را نمی‌دادند.

 

مهدی طارمی در دقیقه ۲۹ یک فرصت خوب ساخت و به موسی مارگا پاس داد، اما این مهاجم توپ را از دست داد تا ضدحمله سریع پورتو هدر برود و یک دقیقه پس از آن هم ضربه سر ستاره ایرانی در اختیار شزنی قرار گرفت.

 

1573773

 

یوونتوس که نمی‌خواست بازنده نیمه اول باشد، دوباره جلو کشید و در دقیقه ۴۰ یک موقعیت جدی روی دروازه پورتو به وجود آورد که ارسال بنتانکور را مهاجمان یووه نتوانستند استفاده کنند و لحظاتی پس از آن هم ضربه قیچی برگردان رابیو را آگوستین مارچسین، دروازه‌بان پورتو با واکنش دیدنی به کرنر فرستاد.

 

شاگردان پیرلو در دقیقه ۴۵ هم یک فرصت خوب دیگر روی سانتر بنتانکور و ضربه پشت سر دمیرال به وجود آوردند، اما این توپ هم به بیرون رفت تا تک گل مهدی طارمی سرنوشت نیمه اول را رقم بزند.

 

همانند نیمه اول، پورتو نیمه دوم را هم فوق‌العاده آغاز کرد و روی اولین حمله جدی از سمت راست زمین و نفوذی که ویلسون مانافا انجام داد، با پاس کات‌بک این بازیکن و شوت زمینی دقیق موسی مارگو گل دوم را در ثانیه ۱۸ نیمه دوم به ثمر رساند.

 

پس از گل دوم پورتو، چشم امید یوونتوسی‌ها به رونالدو بود که شوت این ستاره پرتغالی در دقیقه ۵۰ در اختیار مارچسین قرار گرفت و ثانیه‌هایی پس از آن هم نفوذ فدریکو کیه‌زا و پاس در عرض خطرناک او را اوریبه به کرنر زد تا دروازه پورتو باز نشود.

 

سرجیو اولیویرا در دقیقه ۵۲ با شوت محکم دروازه یووه را تهدید کرد که شزنی توپ را برگشت داد، اما پس از آن بازی کمی از تب و تاب افتاد تا اینکه در دقیقه ۶۵ شوت بنتانکور با اختلاف کمی از کنار دروازه پورتو راهی اوت شد.

 

1573774

 

اولیویرا که میل زیادی به گلزنی در این دیدار داشت، در دقیقه ۷۴ باز هم از پشت محوطه جریمه شوت زد و این بار نیز توپ او توسط شزنی مهار شد. در دقیقه ۷۷ پاس در عمق رونالدو در موقعیت آفساید به موراتا رسید ولی با این وجود هم شوت او را دروازه‌بان پورتو به خوبی برگشت داد.

 

نزدیک بود پورتو در دقیقه ۸۰ گل سوم را روی ارسال اولیویرا به ثمر رساند که سانتر او از کرنر و ضربه سر ام‌بمبا از کنار دروازه یوونتوس راهی اوت شد.

 

حملات یوونتوس در نیمه دوم بالاخره در دقیقه ۸۲ نتیجه داد و نفوذ رابیو از جناح چپ زمین و سانتر زمینی این بازیکن را کیه‌زا بدون مکث و با شوت بغل پای چپ تبدیل به گل کرد تا امیدهای یووه برای جبران نتیجه در لحظات پایانی بیشتر شود.

 

در دقیقه ۸۴ حمله جدی یوونتوس می‌توانست گل تساوی بازی را به همراه داشته باشد که این بار رونالدو فرصت‌سوزی کرد تا نتیجه ۲ بر یک به سود یاران طارمی بماند.

 

در دومین دقیقه وقت‌های تلف شده نیمه دوم مهدی طارمی قصد داشت با نفوذ سریع بین مدافعان یوونتوس موقعیت گل خلق کند که ساندرو بیرون از محوطه جریمه او را سرنگون کرد تا با کارت زرد جریمه شود.

 

1573746

 

اما در شرایطی که بازی ثانیه‌های پایانی خود را در دقیقه ۴+۹۰ سپری می‌کرد، رونالدو در محوطه جریمه پورتو سرنگون شد که داور با وجود مشورت با کمک‌داوران ویدئویی اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت تا این بازی با گل‌های طارمی و مارگا در مقابل تک گل کیه‌زا با برتری ۲ بر یک پورتو به اتمام برسد.

 

یاران طارمی روز سه‌شنبه، نوزدهم اسفندماه باید دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را در ورزشگاه آلیانز تورین برابر یوونتوس برگزار کنند و امیدوار هستند با توجه به برتری در دیدار رفت، راهی مرحله بعد شوند.

دیدگاهها