کد خبر : 1739937 | 07 اسفند 1399 ساعت 21:55 | 130.2K بازدید | 7 دیدگاه

با رای مخاطبان ورزش سه انتخاب شد؛

بهترین مثلث هجومی لیگ برتر ایران با 25 گل (عکس)

وحید امیری، مهدی قایدی و سجاد شهباززاده با رای مخاطبان ورزش سه به عنوان برترین مهاجمان لیگ برتر ایران در نیم فصل اول انتخاب شدند.

بهترین مثلث هجومی لیگ برتر ایران با 25 گل (عکس)

به گزارش "ورزش سه"، بیستمین دوره لیگ برتر ایران در حالی آغاز شد که بهترین گلزنان ایرانی فصل گذشته با انتقال به سانتا کلارا (شهریار مغانلو)، ماریتیمو (علی علیپور) و العربی (مهدی ترابی) تیم های خود را در موقعیت سختی قرار دادند اما بازیکنان جایگزین نیز عملکرد مطلوبی را ارائه کردند.

 

 

چهره شگفتی ساز خط حمله لیگ برتر در فصل جاری، بدون تردید سجاد شهباززاده بوده است. سجاد 1266 دقیقه برای سپاهان بازی کرد و 12 گل زد و 3 پاس گل نیز داد تا عملکرد مطلوبی در خط حمله طلایی پوشان داشته باشد. شهباززاده 32 شوت زد که بیش از نصف آن ها در چارچوب بودند و همچنین 10 دریبل موفق و 3 پاس کلیدی نیز به ثبت رساند.

 

 

با این حال در نظرسنجی "ورزش سه" بالاتر از بهترین گلزن لیگ برتر، وحید امیری و مهدی قایدی قرار گرفتند. امیری 1131 دقیقه بازی کرد و روی چهار گل تاثیر مستقیم گذاشت و 14 شوت زد که نیمی از آن ها در چارچوب بودند. او 20 دریبل زد و 16 پاس کلیدی نیز داد. او این فصل اغلب به عنوان مهاجم سایه بازی کرد اما در چند مسابقه ای که وینگر بود هم در پست تخصصی نمایش های درخشانی را به جای گذاشت. او در 33 سالگی همچنان جزو بهترین و موثرترین بازیکنان پرسپولیس است و با دوندگی و تلاش بالا، مهره ای کارآمد برای تیم یحیی گل محمدی بوده است.

 

 

مهدی قایدی که فصل گذشته درخشش ویژه ای را از خود به نمایش گذاشت و ده گل زد، این فصل چهار گل زده و دو پاس گل داده است. مهم ترین گل او بدون تردید به دیدار مقابل پرسپولیس مربوط می‌شود، جایی که در آخرین دقایق مسابقه توانست دروازه حامد لک را باز کند و بازی را به تساوی بکشاند. قایدی 44 شوت، 15 دریبل و 13 پاس کلیدی نیز ثبت کرد.

 

 

این سه بازیکن در مجموع روی 25 گل تاثیر گذاشتند تا شاخص ترین عناصر هجومی لیگ ایران لقب بگیرند. دیگر بازیکنان نیز به سهم خود رای آوردند و جایگاهشان در این نظرسنجی را پیدا کردند.

دیدگاهها