کد خبر: 1741130/44 زمان: 11:26   1399/12/13 بازدید: 2,605

رای CAS دست و پای فدراسیون جهانی را بسته

توضیح وکیل ایران درباره رفع تعلیق جودو

وکیل پرونده تعلیق جودوی ایران درباره انتشار خبر رفع تعلیق با رای دادگاه CAS توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش "ورزش سه"، دو روز قبل بود که بعد از مدت ها انتظار و گذشت حدود یک سال و نیم از تعلیق جودوی ایران توسط فدراسیون جهانی، فدراسیون جودوی ایران با انتشار بیانیه ای اعلام کرد نتیجه اعتراض ایران به رای کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو با اتفاقات مثبتی همراه شده است. 


امیرساعد وکیل که وکالت ایران را در این پرونده در دادگاه CAS برعهده داشت، در این باره گفت: شاید نگاه یک متخصص با مردم تفاوت داشته باشد. من اگر بخواهم شفاف درباره رای اعلام شده بگویم، باید بگویم که کجا بودیم و به کجا رسیدیم. فدراسیون جهانی یک تعلیق مادام العمر برای جودوی ایران در نظر گرفته بود و پیش شرط هایی برای رفع این تعلیق داشت که اصلا انجام شدنی نبود. 


وی افزود: حالا با رای دادگاه CAS آن تعلیق دائمی برداشته شده و این پرونده به مرجع قبلی یعنی فدراسیون جهانی ارجاع داده شده است. موضوع تعلیق ایران هم نه در مقررات انضباطی و نه در اساسنامه فدراسیون جهانی نیست. چیزی هم که تعریف نشده، مجازاتی هم برای آن در نظر گرفته نمی شود. این پرونده به فدراسیون جهانی برمی گردد و دست و پای آن ها هم بسته خواهد بود. پیش بینی ما این است که در روزهای آینده تعلیق ایران به طور کلی برداشته می شود و ورزشکاران می توانند مثل قبل در میادین بین المللی شرکت کنند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.