کد خبر: 1741308/29 زمان: 02:03   1399/12/14 بازدید: 76,282

با سیو تراشتگن و سر پیکه؛

ریمونتادا با قلب شیر؛ معجزه در خون بارسلونا (عکس)

بارسلونا در یک دیدار بسیار هیجان انگیز توانست سویا را با سه گل شکست دهد و راهی فینال کوپا دل ری شود. تراشتگن و جرارد پیکه شبی رویایی را در نوکمپ رقم زدند.

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا در یک شب رویایی با سه گل عثمان دمبله، جرارد پیکه و مارتین برایثویت سویا را شکست داد و ضمن جبران شکست بازی رفت توانست به فینال کوپا دل ری برود.

سه هفته پیش صعود بارسا به فینال چیزی شبیه به معجزه بود اما آبی اناری ها که استاد رقم زدن کارهای غیرممکن هستند، تمام معادلات را به هم زدند.

 

همه چیز با شوت دقیقه 12 عثمان دمبله شروع شد تا روحیه بارسا دوچندان شود:

 

 

 

 

 

 

 

بازی به دقیقه پایانی رسیده بود و به نظر کار بارسا تمام بود اما در یک ثانیه ورق برگشت.

گل دوم بارسا در دقیقه 94 با ضربه سر جرارد پیکه حاصل شد تا در مجموع دو بازی رفت و برگشت حساب کار 2-2 شود و بازی به وقت های اضافه برود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سویا از دقیقه 90 ده نفره به کار ادامه می داد تا اینکه بالاخره تسلیم فشارهای بارسا شد. گل آبی اناری ها روی سانتر از چپ آنتوان گریزمان و ضربه سر پیکه به دست آمد. دو بازیکنی که دو هفته پیش در جریان بازی با پی اس جی درون زمین درگیری لفظی شدیدی با یکدیگر پیدا کردند و این مساله بازتاب جهانی زیادی هم داشت اما امشب همکاری آنها نحات بخش بارسلونا شد.

 

 

 

 

 

 

 

بارسا در وقت اضافه اول توسط مارتین برایثویت به گل سوم رسید تا در یک قدمی فینالیست شدن قرار بگیرد و با همین گل نیز کامبک رویایی را کامل کرد.

 

کار اصلی را اما مارک آندره تراشتگن انجام داد. در واقع او بود که توانست بارسلونا را در بازی نگاه دارد و پیکه گل طلایی خود را مدیون مهار پنالتی گلر المانی است.

 

 

 

 

 دقیقه 71 بازی و در حالی که بارسا 1-0 از میهمانش پیش بود، داور به سود سویا اعلام پنالتی کرد.

پاس النصیری به اوکامپوس او را در موقعیت خوبی قرار داد. ستاره آرژانتینی که پس از چند هفته مصدومیت، امروز به عنوان بازیکن تعویضی وارد میدان شده بود، قصد عبور از اسکار مینگسا را داشت که توسط او سد شد و داور به سود سویا اعلام پنالتی کرد.

 

 

 

 

اوکامپوس پشت توپ قرار گرفت ولی مارک آندره تراشتگن دست او را خواند و توانست با یک شیرجه مناسب، توپ را در اختیار خود بگید و بارسا را امیدوار به کامبک نگاه دارد. این اولین بار در فصل جاری بود که اوکامپوس پنالتی خود را از دست می داد. پیش از این او 5 پنالتی را به گل تبدیل کرده بود.

 

 

 

 

به این ترتیب بارسلونا توانست مثل دو سال پیش باخت بازی رفت برابر سویا در کوپا دل ری را جبران کرده و به فاصله یک هفته تا بازی برگشت با پی اس جی یک کامبک فوق العاده روحیه بخش را بزند و به فینال جام حذفی برود.

بارسلونا یا این روحیه و روند مثبتی که دارد، چهارشنبه هفته بعد در پاریس دومین معجزه را رقم خواهد زد؟

 

 

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.