کد خبر: 1742289/42 زمان: 14:16   1399/12/18 بازدید: 38,724

وقتی لاپورتا مسی را به ستاره برزیلی ترجیح داد

خوان لاپورتا، رئیس جدید باشگاه بارسلونا همیشه رابطه خوبی با لیونل مسی داشته است.

به گزارش "ورزش سه"، رئال مادرید در سال 2005، ستاره ای جوان و برزیلی به نام روبینیو را با پرداخت 30 میلیون یورو از سانتوس به خدمت گرفت. این بازیکن خوش تکنیک و برزیلی در آن مقطع یکی از امیدهای فوتبال سلسائو بود و به نظر می رسید در سالهای آینده ستاره درخشان تیم ملی برزیل خواهد بود. اما روبینیو در نهایت فقط با زدن 35 گل در 137 بازی در رئال مادرید عملکردی خوبی نداشته و در ادامه این باشگاه را در اوج ناامیدی ترک کرد.

 

 

اما شاید بسیاری از هواداران نمی دانند روبینیو چقدر به پیوستن به بارسلونا نزدیک شده بود، اما ظهور یک ستاره جوان و آرژانتینی به نام لیونل مسی، بارسلونا شانس خرید او را رد کرد. در آن زمان خوان لاپورتا رئیس باشگاه بود و علاقه ای به جذب روبینیو نشان نداد.

 

خوان لاپورتا در آن مقطع به نشریه ال موندو گفت: "روبینیو علاقه داشت به بارسلونا بیاید، اما ما بازیکن به نام لیونل مسی در اختیار داشته و امید زیادی به آینده او داریم. ما هرگز به این بازیکن برزیلی علاقمند نبودیم. مسی فقط 18 سال سن دارد و هیچ کس مانند او توپ را کنترل نمی کند. سبک بازی مسی مانند دیگو مارادونا و یوهان کرایف بوده و می تواند روزی تبدیل به یک ستاره جهانی شود، به همین دلیل من شخصا مسی را ترجیح می دهم."

 

حالا 16 سال بعد از آن تصمیم درخشان، خوان لاپورتا که دیشب موفق به اختصاص دادن آرای لازم در انتخابات به خود شد، به عنوان رئیس بارسلونا کار خود را آغاز خواهد کرد و اولین اولویت او نیز تمدید قرارداد مسی است.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.