کد خبر: 1742358/34 زمان: 17:52   1399/12/18 بازدید: 8,720

اتفاق خوب؛ باشگاه ها صاحب سازمان لیگ می شوند

فدراسیون فوتبال در آینده ای نزدیک برگزاری مسابقات به خصوص لیگ برتر و لیگ یک را با یک شرکت سهامی واگذار می کند و خودش نقش نظارتی خواهد داشت.

به گزارش "ورزش سه"، این یکی از برنامه هایی است که شهاب الدین عزیزی خادم روی آن تاکید دارد. برون سپاری سازمان لیگ. در حال حاضر سازمان لیگ مجری برگزاری همه مسابقات است که این سازمان با وجود اینکه مستقل است زیر نظر فدراسیون فوتبال اداره می شود و رییس سازمان لیگ یکی از نواب رییس فدراسیون فوتبال است. اما در فوتبال حرفه ای فدراسیون فوتبال  نقش نظارتی را در برگزاری مسابقات برعهده دارد و برگزاری بازی ها به یک شرکت سهامی واگذار می شود؛ شرکتی که با باشگاه های حاضر در مسابقات همکاری و تعامل نزدیکی خواهد داشت و البته باشگاه ها صاحبان اصلی سازمان لیگ می شوند. به واقع سازمان لیگ تبدیل به اتحادیه برگزاری مسابقات خواهد شد.

 

با برون سپاری سازمان لیگ همان طور که اشاره شد فدراسیون فوتبال در برگزاری بازی ها ناظر خواهد شد و آنوقت نقش باشگاه ها در برگزاری بازی ها بیشتر خواهد شد و می توانند نظرات تعیین کننده ای را در برگزاری بازی ها ایفاء کنند. در حال حاضر باشگاه های حاضر در لیگ برتر و لیگ یک تنها تابع تصمیماتی هستند که از سوی سازمان لیگ اتخاذ می شود اما با واگذاری بازی ها به یک شرکت سهامی آنوقت نقش باشگاه ها در شیوه برگزاری بازی ها تعیین کننده خواهد شد. به واقع این باشگاه ها هستند که می توانند تصمیم گیری کنند که حضور بازیکن خارجی در لیگ برتر منع شود یا نه. البته فدراسیون فوتبال به عنوان بالاترین مرجع تصمیم گیرنده در فوتبال و اداره آن از نقش نظارتی در برگزاری بازی ها غافل نخواهد شد و روی اهلیت شرکتی که قرار است برگزاری بازی ها را برعهده بگیرد، تاکید خواهد داشت. با این اتفاق فوتبال ایران یک گام مهم به سوی حرفه ای شدن خواهد برداشت.

 

کارگروه ویژه برون سپاری سازمان لیگ فردا تشکیل می شود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.