کد خبر : 1742367 | 18 اسفند 1399 ساعت 18:35 | 155.3K بازدید | 2 دیدگاه

قرارداد شش ماهه با آپشن های مطلوب؛

دستمزد یک و نیم میلیاردی پرسپولیس برای مغانلو

رقم خالص قرارداد شهریار مغانلو با پرسپولیس تا پایان فصل، یک میلیارد و پانصد میلیون تومان است.

به گزارش "ورزش سه"، شهریار مغانلو مهاجم 26 ساله تیم سانتا کلارا سرانجام روز گذشته با عقد قراردادی به پرسپولیس پیوست تا کشمکش چند هفته ای قرمزها با این بازیکن و باشگاه پرتغالی به سرانجام برسد. نکته مهم این است که او تنها تا پایان فصل با پرسپولیس قرارداد دارد و در واقع انتقالی قرضی را از پرتغال تجربه کرده تا در ادامه لیگ بیستم و همچنین مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2021 همراه شاگردان یحیی گل‌محمدی باشد.

 

پرسپولیس برای جذب مغانلو ابتدا شرایط انتقال قطعی و دائمی او را بررسی کرد و دریافت که برای رضایت نامه این بازیکن باید میلیون یورویی هزینه کند و همچنین وی حاضر نیست که قرارداد بلند مدت با پرسپولیس ببندد. البته این گزاره نتیجه روزها مذاکره پرسپولیس با مهاجم سابق پیکان است اما در نهایت قرمزها را به این فهم از واقعیت رساند که جذب مغانلو با قرارداد دائمی نه به صرفه است و نه حتی امکان پذیر.

 

بنابراین مدیران پرسپولیس به سراغ گزینه بعدی یعنی «انتقال قرضی» رفتند اما با این حال رضایت سانتا کلارا شرط لازم برای حضور شهریار در پرسولیس بود. سرخ‌ها که به نظر می‌رسد این را به عنوان یک سیاست نقل و انتقالاتی در دستور کار دارند، همانطور که در تابستان گرفتن رضایت نامه را برعهده میلاد سرلک گذاشتند، این بار هم به مغانلو گفتند که خود او باید با باشگاه مذاکره کند.

 

اتفاقی که رخ داد و در نهایت شهریار مغانلو با تیم قرمزپوش پرتغالی به توافق رسید و توافق به این شکل انجام شد که مغانلو از دستمزد خود تا پایان فصل نیز چشم پوشی کند. بنابراین او این هفته به ایران آمد تا مذاکرات نهایی را با پرسپولیس انجام دهد؛ هرچند که طرفین پیش‌تر به توافق رسیده بودند.

 

گزارش منابع موثق از رقم قرارداد شهریار مغانلو حاکی از آن است که او با قراردادی 1.5 میلیاردی تا پایان فصل به پرسپولیس پیوسته اما این رقم خالص قرارداد است و در صورت گلزنی، قهرمانی لیگ برتر، صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان و... او پاداش هایی می‌گیرد که دستمزدش را حتی می‌تواند تا بیش از دو برابر هم افزایش دهد.

 

نکته مهم این است که پرسپولیسی ها بیم آن را داشتند که برای جذب این مهاجم بلند قامت، مجبور به هزینه دلاری شوند اما مانند ماجرای مهدی ترابی، این اتفاق رخ نداد تا آن ها با پیشنهادی مطلوب به استقبال مغانلو بروند و او را جذب کنند اما از همین حالا می‌توان گفت که حفظ او برای فصل جدید چیزی به یک عملیات غیرممکن است چرا که مغانلو تا پایان فصل 2022-2023 با سانتا کلارا قرارداد دارد و باشگاه پرسپولیس نیز حداقل فعل توان پرداخت رقم آزادسازی او را از خود نشان نداده است.

دیدگاهها