کد خبر: 1746205/29 زمان: 23:15   1400/01/10 بازدید: 35,107

مودریچ و افشای تلخ ترین لحظه دوران فوتبالش

لوکا مودریچ هنوز نتوانسته غم شکست سال 2008 از ترکیه را فراموش کند.

به گزارش "ورزش سه"، لوکا مودریچ شنبه در دیدار برابر قبرس برای صد و سی پنجمین بار با پیراهن تیم ملی کرواسی به میدان رفت و در این زمینه رکورد شکنی کرد. این دوران که از 15 سال پیش شروع شد، با کسب یک توپ طلا و حضور در سه یورو و جام جهانی همراه بوده است.

 کرواسی در آخرین جام جهانی نایب قهرمان شد و فرانسه اجازه نداد شگفتی سازی این تیم با قهرمانی به پایان برسد. با این حال تلخ ترین شکست ملی برای لوکا مودریچ فینال 2018 نبود. این اتفاق 10 سال قبل تر  یعنی در یورو 2008 رخ داد. 

 

 

 

 

هافبک رئال مادرید در مورد تلخ ترین شکستش گفت:« تلخ ترین لحظه دوران ورزشی ام در تیم ملی، دیدار برابر ترکیه در یورو 2008 بود. آن بازی روی ما اثراتی بسیار منفی گذاشت. اهمیتی ندارد بعد از آن چه چیزی به دست آوردیم. آن شکست همیشه در ذهنمان باقی ماند.»

 

 

 

 

ترکیه در یک چهارم نهایی توانست در ضربات پنالتی کرواسی را شکست دهد. کلاسنیچ در دقیقه 119 گل نخست کروات ها را به ثمر رساند و سنتورک با گلزنی در دقیقه 121 موجب شد برنده در پنالتی ها مشخص شود. کرواسی تنها یکی از ضرباتش را به گل تبدیل کرد (سرنا گلزنی کرد اما مودریچ، راکیتیچ و پتریچ ضرباتشان گل نشدند) و از این رقابت ها حذف شد. 
 
کرواسی چهار سال بعد با کنار زدن ترکیه در پلی اف به یورو 2012 صعود کرد. با وجود این پیروزی و نایب قهرمانی جهان در سال 2018 این شکست هنوز در یاد مودریچ مانده است. 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.