کد خبر : 1747600 | 18 فروردين 1400 ساعت 12:05 | 159.1K بازدید | 42 دیدگاه

مهندس و معمار؛ تونی کروس طلاست 

 دیدن بند کفش وینیسیوس از پنجاه متری!

تونی کروس شب فوق العاده ای را مقابل لیورپول سپری کرد و رئال مادرید به لطف پاس های طلایی او بود که برنده این دیدار شد.

 دیدن بند کفش وینیسیوس از پنجاه متری!

به گزارش "ورزش سه"، رئال مادرید در شبی که غایبین زیادی داشت، با نتیجه بسیار خوب 3 بر یک از سد لیورپول گذشت تا دیدار رفت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را محکم برداشته باشد.


در این دیدار و در دقیقه 27، مادریدی ها با بهره گیری از هوش و نبوغ فوق العاده بالای تونی کروس گل نخست را وارد دروازه آلیسون بکر کردند. در حالیکه توپ در زمین رئال بود، کروس با دیدن وینسیوسی که مترصد فرار از عمق بود، با یک پاس زیبا، این بازیکن جوان را با آلیسون بکر در موقعیت تک به تک قرار داد و او نیز توپش را وارد دروازه لیورپول کرد.


در شرایطی که توپ در نقطه ای از زمین قرار داشت که مدافعین لیورپول گمان نمی کردند که کروس قصد داشته باشد از آن نقطه یک موقعیت برای هم تیمی هایش ایجاد کند، اما دقیقا در لحظه ای که آنفیلدی ها فکرش را نمی کردند، کروس با یک پاس زیبا زمینه ساز گل نخست تیمش شد.


پاس فوق العاده کروس به وینسیوس به حدی زیبا و دقیق بود که انگار این بازیکن آلمانی کفش های مهاجم برزیلی تیمش را هدف قرار داده بود و توپ ارسالی 50 متری اش، روی بندهای کفش وینسیوس نشست تا این بازیکن جوان زننده نخستین گل بازی باشد.

 

1588293

 

1588295


تونی کروس که به معمار رئالی ها مشهور است، در طی سالیان حضورش در جمع لوس بلانکوس، همواره با ارسال این پاس های زیبا، حریف را غافلگیر کرده است که پاس او به وینسیوس، تنها پاس کلیدی و منجر به گل این هافبک آلمانی در برابر لیورپول نبود.


در دقیقه 36 و باز هم در شرایطی مشابه، کروس در زمین خودی توپ را از مندی گرفت و با دیدن وینسیوس، از پشت مدافعین لیورپول یک پاس زیبای دیگر را برای این بازیکن ارسال کرد که دست پاچگی و اشتباه بزرگ ترنت الکساندر آرنولد در دفع توپ، باعث به دست آمدن گل دوم مادریدی ها توسط آسنسیو شد.


پاس های عالی و 50 متری کروس در بازی شب گذشته مقابل لیورپول، به نوعی باعث شکست تیم هموطنش یعنی یوگن کلوپ شد. عملکرد بی نظیر کروس باعث واکنش گری لینه کر بازیکن سابق تیم ملی انگلیس در توئیتر شد. او با ارسال توئیتی نوشت: "تمام‌کنندگی عالی، اما پاس های تونی کروس!". گری لینه کر نیز معتقد بود که رئال مادرید بازی را با نتیجه ای خوب به پایان رساند، اما پاس های کروس چیز دیگری بود!

 

1588292


در شرایطی که تیم ملی آلمان در دیدارهای اخیر خود بدون کروس به میدان رفته است، نشریه بیلد نیز در خبری مدعی شده بود این فوق ستاره ژرمن ها، پس از رقابت های یورو 2020 از تیم ملی کشورش خداحافظی خواهد کرد. 


به نظر می رسد با جدایی یواخیم لوو و خداحافظی کروس از آلمان، مانشافت باید به فکر جایگزینی برای این ستاره باشد. بازیکنی که وزنه بزرگی در خط میانی رئال مادرید و آلمان به حساب می آید و غیبت او می تواند برای آنها در جام جهانی پیش رو دردسرساز شود.

دیدگاهها