کد خبر: 1747613/4 زمان: 12:45   1400/01/18 بازدید: 10,519

مهاجمان پرسپولیس نیاز به آرامش و تمرکز بیشتر دارند

محمدخانی: پرسپولیس می‌تواند قهرمان آسیا شود

ستاره اسبق تیم ملی و پرسپولیس مدعی است که این باشگاه توانایی دستیابی به عنوان قهرمانی در آسیا را دارد.

به گزارش "ورزش سه"، ناصر محمدخانی، ستاره تکنیکی اسبق پرسپولیس درباره حضور این تیم در فصل جدید لیگ قهرمانان می‌گوید: پرسپولیس با دو تجربه حضور در فینال طی سه دوره اخیر در لیگ قهرمانان شرکت می‌کند و به نظر من، این بار می‌تواند کار این جام را یکسره کند، هر چند در همین دوره گذشته کاملا استحقاق کسب جام را داشت. به هر ترتیب بازیکنان و کادر فنی با فشار زیادی روبرو خواهند شد. از یک سو لیگ قهرمانان را پیش رو دارند و با توجه به رقابتی که وجود دارد مجبور به تلاش بیشتر در لیگ برتر هم هستند. پرسپولیس در سه دوره اخیر لیگ قهرمانان، دو بار تا پای فینال رفت و هر بار به دلایلی موفق به کسب جام نشد که این می‌تواند تجربه خوبی برای جلوگیری از تکرار ناکامی در صورت راهیابی به فینال باشد. درست است که از نظر امکانات و توانایی مالی، رقابت نابرابری در منطفه غرب داریم ولی ظرفیت حضور دگر باره در فینال را هم در تیم می‌بینیم ولی باید حمایت لازم صورت بگیرد و همه کمک کنیم، تیم پرسپولیس آرامش و تمرکز لازم را داشته باشد.

 

مهاجم سابق پرسپولیس با اشاره به ناکامی این تیم در فینال قبلی می‌گوید: در دوره قبلی خیلی به جام نزدیک بودیم. با تمام مشکلاتی که برای پرسپولیس وجود داشت با اولسان فاصله معناداری نداشت و چه بسا پرسپولیس بهتر هم بود. بالاخره محرومیت سه بازیکن دست مربی را خالی می‌کند. از سوی دیگر فکر می‌کنم پرسپولیس آن آرامش و تمرکز لازم را هم نداشت. این مساله ناشی از لغو مسابقات و دور بودن تیم از شرایط مسابقه هم بود. قطعا در یک شرایط عادی، پرسپولیس سرتر از حریف خود و مستحق قهرمانی بود. همانطور که دیدیم با چه مشکلاتی روبرو شدند ولی سرسختانه همه را کنار زدند و به فینال رسیدند.

 

محمدخانی درباره شرایط پرسپولیس در لیگ برتر و افزایش فشارها روی بازیکنان و کادرفنی گفت: مگر چه اتفاقی افتاده است که فشار روی بازیکنان و کادر فنی زیاد شود. هواداران باید مراقب باشند و خیلی سریع تحت تاثیر قرار نگیرند. باید صبور بود. در وضعیت فعلی آرامش و تمرکز، بیش از هر چیز مورد نیاز تیم است. یازده هفته تا پایان لیگ باقی مانده است و فراز و نشیب زیادی انتظار جدول لیگ را می‌کشد. همه تیم‌ها بازی‌های سختی پیش رو دارند و بازی‌های رو در رو هم مانده است. نباید با ایجاد فشار غیر متعارف، آرامش را از تیم گرفت و متقابلا اعضای تیم هم باید از هر چیزی که بخواهد آرامش و تمرکز آنها را بر هم بریزد، پرهیز کنند.

 

وی درباره انتقاداتی که این روزها از عملکرد خط حمله پرسپولیس می‌شود گفت: پرسپولیس بازیکنان خوبی را در اختیار دارد که قبلا قابلیت و کارآیی آنها را دیده‌ایم. فکر می‌کنم مساله اصلی، کم تجربه بودن باشد که آنها را کمی در مواجهه با شرایط موجود دچار مشکل کرد. باید فرصت بدهیم و باز تکرار می‌کنم که باید کمک کنیم به آرامش و تمرکز برسند تا کارآیی خود را بروز بدهند. خوشبختانه یحیی گل محمدی هم مربی با دانش و کاربلدی است و هم ذاتا آدم آرامی است و به همین دلیل هم می‌خواهد تیمش در آرامش باشد. اعتقاد دارم او شرایط لازم را مهیا می‌کند و خوب می‌داند چگونه به بازیکنان روحیه و انگیزه بدهد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.