کد خبر: 1748317/58 زمان: 22:10   1400/01/21 بازدید: 125,426

چهار گل برای ایران - آغاز خوش سال آسیایی

فولاد4 - العین صفر؛ تحقیر انتقامی شیرهای جنوب

تیم فولاد برای صعود به دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا کار سختی نداشت و موفق شد با ارائه یک بازی زیبا و کاملا برتر با نتیجه چهار بر صفر العین را شکست دهد.

به گزارش "ورزش سه"،  تیم فوتبال فولاد خوزستان نماینده ایران در مرحله پلی آف رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، امشب و از ساعت 20:20 در استادیوم پرنس فیصل بن فهد شهر ریاض به مصاف العین امارات رفت تا آخرین تیم حاضر در گروه چهارم مشخص شود. شاگردان نکونام برای پیروزی در این دیدار کار دشواری نداشتند و موفق شدند با گل های حردانی، شیمبا (2) و پاتوسی العین را با نتیجه سه بر صفر شکست داده و با تیم های النصر عربستان، السد قطر و الوحدات اردن همگروه شود.

 

دیدار پلی آف صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا (گروه 4)
 شنبه؛ 14/01/22؛ ساعت 20:20
ورزشگاه: پرنس فیصل بن فهد شهر ریاض/ بدون تماشاگر


گروه داوری: داور: کریشانسا دیلان (سریلانکا) – کمک ها: هماسونگا و دون‌سانجیو (سریلانکا) - داور چهارم: عمر مبارک (عمان) – ناظر بازی: بشیر خالک (لبنان) – ناظر داوری: محمد الهجار (سوریه)

 

ترکیب فولاد ایران:

 • محسن فروزان
 •  عارف آقاسی
 • صالح حردانی (مجتبی نجاریان 78)
 • مهران موسوی
 •  مهران درخشان مهر
 • محمد آبشک (احمد عبدالله زاده 66)
 • محمد زبیر نیک‌نفس
 • آیاندا پاتوسی (صابر حردانی 78)
 • فرشاد احمدزاده (حسین ابراهیمی 78)
 •  ساسان انصاری
 •  لوسیانو پریرا (محمد میری 88)

سرمربی: جواد نکونام

 

ترکیب العین:

 • خالد عیسی
 • یحیی نادر (فهد حدید 84)
 • کایو کانیدو (عیسی خلفان 74)
 •  لابا کودجو
 • بندرالاحبابی
 •  ایریک ماندیز
 • خالد البلوشی (احمد برمان 66)
 •  مهند سالم
 • تسوکاسا شیوتانی
 •  سعید جمعه
 • محمد عباس (ناصر الشکیلی 66)

سرمربی: پدرو امانوئل

 

 

شرح گل:

 

فولاد 1- العین 0 (صالح حردانی 42): ساسان انصاری با یک پا به توپ زیبا، توپ را به محوطه جریمه حریف نزدیک کرده و با پاسی به موقع فرشاد احمدزاده را داخل محوطه جریمه صاحب توپ کرد، او هم بلافاصله با یک پاس در سمت راست محوطه جریمه، صالح حردانی را در موقعیت گلزنی قرار داد و حردانی با یک بغل پای دقیق گوشه دروازه العین را هدف قرار داد. عیسی در برابر این ضربه حرفی برای گفتن نداشت و دروازه العین برای اولین بار در این دیدار باز شد.

 

 

فولاد 2- العین 0 (شیمبا 49): روی ارسال کرنر پاتوسی، لوسیانو پریرا با یک پرواز بلند و ضربه سری دقیق دروازه حریف را برای بار دوم باز کرد.

 

 

فولاد 3 -العین 0 (پاتوسی 55): ساسان انصاری با یک حرکت دیدنی از جمعه عبور کرد و پس از ورود به محوطه جریمه العین، با یک پاس، پاتوسی را صاحب توپ کرد و این بازیکن در حالی که مدافع حریف را مقابل خود داشت، با ضربه ای دقیق توپ را به تور دروازه عیسی چسباند.

 

 

فولاد 4 - العین 0 (شیمبا 87): اشتباه کاپیتان العین و یک توپ گیری خوب از فولادی ها، انصاری را صاحب توپ کرد و این بازیکن با پاسی دقیق شیمبا را در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار داد؛ کاپیتان برزیلی فولاد برای باز کردن دروازه عیسی کار سختی نداشت و با یک بغل پای زیبا گل چهارم تیمش را به ثمر رساند.

 

 

لحظات حساس:

 

دقیقه 18: حرکت در عرض و شوت ساسان انصاری از داخل محوطه جریمه حریف با برخورد به مدافع العین راهی کرنر شد.

دقیقه 23: پرتاب بلند محمد آبشک را مهران موسوی با ضربه سر راهی دروازه حریف کرد اما این ضربه از قدرت کافی برای تهدید کردن دروازه العین برخوردار نبود و عیسی آن را به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه 25: ضربه کرنر تند و تیز بندرالاحبابی را محسن فروزان با مشت از محوطه جریمه فولاد دور کرد.

دقیقه 26: شوت زمینی پاتوسی از پست محوطه جریمه با اختلاف نسبتا زیاد از کنار دروازه العین راهی اوت شد.

دقیقه 31: ارسال خطرناک پاتوسی از روی ضربه ایستگاهی را دروازه العین با مشت دور کرد تا خطر را از روی دروازه تیمش دفع کند.

دقیقه 33: پاتوسی با یک پاس در عرض دیدنی، صالح حردانی را در سمت راست صاحب توپ کرد و این بازیکن پس از یک توی سر توپ عالی، شوت زیبایی را روانه دروازه العین کرد که عیسی با نوک انگشتان خود  توپ را راهی کرنر کرد تا بهترین موقعیت فولاد تا این لحظه از دست برود.

دقیقه 35: ارسال کرنر پاتوسی را فرشاد احمدزاده با ضربه سر روانه دروازه حریف کرد اما این ضربه از دقت کافی برخوردار نبود و از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 50: ضربه سر خطرناک کایو کانیدو روی یک ارسال از سمت راست به طرز خطرناکی از کنار دروازه فروزان راهی اوت شد.

دقیقه 65: ضربه خطرناک پاتوسی از روی ضربه آزاد در فاصله حدود 35 متری از خط دروازه را عیسی با نوک انگشتانش راهی کرنر کرد.

دقیقه 80: لابا کودجو در موقعیت تک به تک با فروزان می توانست یکی از گل های خورده شده تیمش را جبران کند اما دروازه بان فولاد به خوبی راه توپ را بر او بست.

 

شرح بازی:

 


نیمه اول:

فولاد بازی را بهتر از حریف آغاز کرد. نماینده ایران در 15 دقیقه ابتدایی، توپ و میدان را در اختیار داشت اما با توجه به دفاع فشرده حریف نتوانست موقعیت خطرناکی روی دروازه العین ایجاد کند. شاگردان نکونام برتری خود را در 15 دقیقه دوم نیز ادامه دادند. در این دقایق شاهد خطرناک تر شدن موقعیت های فولاد روی دروازه العین بودیم و این در حالی بود که تیم حریف در نزدیک شدن به دروازه نماینده ایران توفیق چندانی نداشت. با نزدیک شدن به دقایق پایانی فشار فولاد روی دروازه العین بیشتر شد و در نهایت در دقیقه 42 نماینده ایران مزد حملات خود را گرفته و به گل اول رسید. با حفظ این گل در دقایق باقی مانده، فولاد برنده راهی رختکن شد.

 

 

نیمه دوم:
در حالی که تصور می شد العین برای جبران گل خورده در نیمه اول، در 45 دقیقه دوم به میدان برود، این فولاد بود که به حملات خود ادامه داد. شاگردان نکونام توانستند در همان 15 دقیقه ابتدایی نیمه دوم کار حریف را یکسره کنند. شیمبا در دقیقه 49 و پاتوسی در دقیقه 55 دو گل دیگر فولاد را در این دیدار زدند. در ادامه کار فولاد بازهم موقعیت هایی برای باز کردن دروازه حریف داشت. العین هم تک موقعیت هایی را روی دروازه فولاد ایجاد کرد اما این حملات از شدت کافی برای باز کردن دروازه فروزان برخوردار نبود. بعد از تغییراتی که سرمربیان دو تیم در میانه های نیمه دوم داشتند، جریان بازی کمی تغییر کرد اما فولاد بازهم توانست یک گل دیگر وارد دروازه حریف کرده و بازی را با نتیجه 4 بر صفر به سود خود به پایان برساند؛ گل چهارم فولاد را هم شیمبا زد.

 

 

 

در حاشیه:

 

* سعید آذری، مدیرعامل تیم فولاد پیش از شروع بازی کنار لوگوی تیمش در کنار نیمکت ذخیره ها عکس یادگاری گرفت.

* اعضای کادرفنی دو تیم با توجه به حذف صندلی های کنار هم روی نیمکت، با فاصله گذاری اجتماعی کامل، نظاره گر این دیدار از روی نیمکت بودند.

* حردانی جوان بعد از به ثمر رساندن گل اول تیمش در دقایق پایانی نیمه اول، به سمت جواد نکونام رفته و او را در آغوش گرفت.

* جواد نکونام در اولین تجربه سرمربیگری خود در لیگ قهرمانان آسیا لحظات پرفشاری را تجربه کرد اما نمایش بی نقص شاگردانش در طول بازی، رفته رفته فشار را از روی او کم کرد و این تغییرات را می توانستیم به خوبی در چهره این سرمربی جوان ببینیم.

* پاتوسی بعد از گلزنی در این دیدار به همراه هم تیمی هایش در کنار زمین یک شادی گل جذاب را به نمایش گذاشته و با آنها به پایکوبی پرداخت.

* سرمربی تیم العین بعد از دریافت گل سوم ناامیدانه به سمت نیمکت تیمش رفته و به نوعی شکست را پذیرفت.

* محسن فروزان در نیمه دوم از ناحیه دست دچار مصدومیت شده و روی زمین افتاد اما مشکل او چندان جدی نبود و به بازی ادامه داد.

* شیمبا با زدن دو گل در بازی امشب شمار گل های خود در لیگ قهرمانان آسیا را به عدد 10 رساند.

* پاتوسی روی یک شوت از ضربه ایستگاهی در نیمه دوم می رفت گلی شبیه گل معروف رونالدینیو به انگلستان را به ثمر برساند که دروازه بان العین توپ را راهی کرنر کرد.

* فولاد با پیروزی 4 بر صفر در این دیدار، انتقام شکست 6 بر یک استقلال را از این تیم گرفت.

* اعضای تیم فولاد که در جایگاه ویژه ورزشگاه حضور داشتند بعد از کسب پیروزی در بازی امشب به شادی و پایکوبی روی سکوها پرداختند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.