کد خبر: 1748634/34 زمان: 09:00   1400/01/23 بازدید: 14,359

تمدید قرارداد یا سویا؟ منتظر بمانید  

سردار آزمون و آرتم زیوبا؛ خط حمله آتشین    

با ملحق شدن ایران به اوراسیا سردار آزمون ازاین پس می تواند به عنوان بازیکن داخلی در لیگ برتر روسیه و برای زنیت بازی کند. 

به گزارش "ورزش سه"، از مدت ها قبل فدراسیون فوتبال روسیه به دنبال محدود کردن حضور لژیونرها در لیگ برتر روسیه بود که این قانون اجرایی شده و با ملحق شدن ایران به اوراسیا کار سردار برای ادامه حضور در فوتبال روسیه راحت تر شده است. یک فصل دیگر از قرارداد سردار آزمون با زنیت باقی مانده است و از آنجایی که تا به امروز این قرارداد تمدید نشده است به نظر می رسد برنامه زنیت فروش سردار آزمون در پنجره نقل و انتقالاتی پیش رو باشد چرا که با حضور سردار آزمون در ترکیب زنیت در فصل آینده او بازیکن آزاد می شود و آنوقت حضورش در یک تیم جدید آورده مالی برای زنیت نخواهد داشت. زنیتی که برای خرید سردار آزمون از تیم روبین 12 میلیون یورو هزینه کرده است و در صورت قهرمانی در این فصل از لیگ برتر روسیه که محتمل به نظر می رسد باید یک میلیون یورو به زنیت پرداخت کند.

 

در فاصله 5 هفته مانده به پایان بازی های این فصل لیگ برتر روسیه زنیت با 54 امتیاز صدرنشین است در حالی که تیم دوم که اسپارتاک مسکو است 47 امتیاز اندوخته؛ تیم زنیت در هفته 25 بازی‌ها سوشی را با نتیجه دو بر یک شکست داد که هر دو گل توسط سردار آزمون به ثمر رسید. مهاجم تیم ملی فوتبال ایران با 15 گل بهترین گل زن بازی ها به حساب می آید. و تعقیب کننده او کسی نیست جز همبازی اش. آرتم زیوبا که 13 گل به ثمر رسانده است. این دو با به ثمر رساندن 28 گل از 57 گل زده زنیت بیشترین سهم را در گل های به ثمر رسیده از سوی تیم زنیت داشتند و به همین سبب قوی ترین زوج خط حمله در لیگ برتر روسیه بشمار می آیند. 

 

 

سردار آزمون و مدیر برنامه هایش و حتی باشگاه زنیت فعلا اظهار نظری درباره آینده نداشته اند. تنها مدیر ورزشی باشگاه سویا به ملاقات خود با مدیر ورزشی باشگاه زنیت برای خرید سردار آزمون اشاره کرد و او گفت نشستی هم با مدیر برنامه های سردار داشت. رسانه های روسی فاش کردند مبلغی که باشگاه سویا برای خرید سردار آزمون پیشنهاد داده 15 میلیون یورو است. 3 میلیون یورو بیشتر از آنی که زنیت برای خرید سردار آزمون از روبین هزینه کرد و بعید به نظر می رسد با این پیشنهاد باشگاه زنیت حاضر به فروش سردار آزمون به تیم سویا شود. البته فرصت پیش رو آخرین فرصت زنیت برای فروش سردار است مگر اینکه قرارداد این بازیکن را تمدید کند و هدفش ادامه استفاده این بازیکن در خط حمله باشد. به هر صورت حضور سردار آزمون در خط حمله زنیت یکی از دلایل قهرمانی این تیم در فصل جاری بازی ها بوده و از سویی مهاجم تیم ملی فوتبال ایران می تواند در فصل آتی لیگ قهرمانان اروپا دوباره برای تیم روسی هنرنمایی کند که این حضورها می تواند درآمدهای جالبی را برای تیم روسی از سوی یوفا به همراه داشته باشد. 

 

سردار آزمون از زمان ترک اردوی تیم سپاهان تا به این جای کار برای تیم های روسی بازی کرده و تا کنون حضور در یک تیم اروپایی غیر روسی را تجربه نکرده است. شاید یکی از دلایل راحت بودن او در تیم های روسی و هم چنین دستمزد خوبی که می گیرد باشد و از سویی با تیم های روسی بازی در لیگ قهرمانان اروپا را هم تجربه کرده است. مقصد بعدی سردار آزمون کدام تیم است؟ او در زنیت می ماند یا به سویا می رود یا یک تیم دیگر؟ در پنجره نقل و انتقالات تابستانی پاسخ این سوال مشخص خواهد شد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.