کد خبر: 1749365/58 زمان: 14:43   1400/01/26 بازدید: 45,656

اشتباهات مهلک دفاعی کمر تراکتور را شکست؛

آژیر خطر بیخ گوش خطیبی (عکس)

تراکتور در شبی که می توانست حریف قدرتمند خود را شکست دهد، با تک امتیاز، زمین بازی را ترک کرد.

به گزارش "ورزش سه"، تیم تراکتور به عنوان یکی از 4 نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا 2021 برای صعود از گروه دوم باید با تیم های شارجه امارات (میزبان گروه)، پاختاکور ازبکستان و نیروی هوایی عراق رقابت کند. این تیم شب گذشته اولین بازی خود را مقابل پاختاکور انجام داد؛ تیمی که با 5 برد از 5 بازی ابتدایی خود در لیگ ازبکستان، مقتدرانه صدرنشین است.

 

دیدار شب گذشته دو تیم در نیمه اول گلی نداشت. البته تراکتوری ها در این نیمه خوش شانس بودند که دروازه شان باز نشد؛ شانسی که نشات گرفته از حوادث فوتبالی نبود بلکه به دلیل داشتن یک دروازه بان آماده به نام محمدرضا اخباری بود که توانست در 45 دقیقه اول، با چند سیو نجات بخش، مانع از فروپاشی دروازه تیمش شود. اشتباهات فردی در این نیمه چند بار کار دست تراکتوری ها داد؛ اولین اشتباه را اکبر ایمانی مرتکب شد. اشتباهی که در یک دیدار آسیایی مرتکب شدن آن می تواند عواقب سنگینی داشته باشد؛ در این صحنه، اکبر ایمانی با یک حرکت خطرناک در داخل محوطه جریمه سعی در مشایعت توپ برای عبور از خط عرضی داشت اما رشیدف از پشت به اون نزدیک شده و توپ را ربود؛ موقعیت تک به تک حاصل از این اشتباه را محمدرضا اخباری با عکس العملی مناسب مهار کرد.

 

 

 

 

نیمه اول به هر نحوی که بود با تساوی بدون گل به پایان رسید و در نیمه دوم شاگردان خطیبی کار را توفانی آغاز کردند. آنها در 15 دقیقه ابتدایی توانستند دو بار دروازه حریف را باز کرده و در آستانه یک برد بزرگ قرار بگیرند. از این جا بود که داستان وارد مرحله جدی تر شد؛ داستان اشتباهات فردی در فاز دفاعی که منجر به دریافت سه گل و از دست رفتن پیروزی شیرینی شد که می تواند سرنوشت صعود را در روزهای پایانی تعیین کند.

 

بعد از اینکه تراکتوری ها دو گل زدند، تیم حریف آزادانه تر از نیمه اول به اجرای برنامه های تهاجمی خود پرداخت و از نقاط مختلف برای گلزنی شانس خود را امتحان کرد. این تیم چند بار تلاش ناموفقی برای گلزنی داشت اما در نهایت در دقیقه 69 توسط چران به گل اول رسید. در این صحنه مدافعان تراکتور به راحتی اجازه شوت زنی به این بازیکن را دادند همان گونه که در دقیقه 75 چنین اجازه ای را به موخیدینف دادند تا با شلیکی غیرقابل مهار گل دوم را برای نماینده ازبکستان به ثمر برساند.

 

 

بدترین صحنه مربوط به عملکرد دفاعی تراکتور روی گل سوم تیم پاختاکور بود. جایی که یک تعارف بی مورد میان بازیکنان این تیم باعث شد تا اریکینف با اخباری تک به تک شده و گل سوم را به ثمر برساند. در ادامه عباس زاده بازی را به تساوی کشاند تا تراکتور از شکست بگریزد اما عملکرد مدافعان و دیگر ارکان دفاعی این تیم یک زنگ خطر جدی برای رسول خطیبی بود که باید تیمش را در 5 دیدار مهم دیگر در لیگ قهرمانان آسیا به میدان بفرستد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.