کد خبر: 1749897/29 زمان: 01:57   1400/01/29 بازدید: 196,719

اولین جام فصل برای لئو و بارسا

طوفان لیونل مسی؛ تاج گذاری در شب رکوردشکنی تاریخی (عکس)

لیونل مسی حالا سلطان کوپا دل ری است. او در شب قهرمانی بارسا، موفق به دبل برابر اتلتیک بیلبائو شد و دو رکورد نیز به جا گذاشت.

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا در فینال شماره 41 خود در کوپا دل ری به قهرمانی شماره 31 خود دست یافت. پس از یک نیمه اول برتر که با بدشانسی بدون گل به اتمام رسید، بارسا در نیمه دوم به هدف خود رسید.

 

 

 

 

 

ابتدا دقیقه 60  آنتوان گریزمان بود که با یک بغل پا روی پاس فرانکی دی یونگ توانست گل نخست را به ثمر برساند و مسیر برای یک برد پرگل را فراهم کند. این گل شماره 12 ستاره فرانسوی به بیلبائو بود. او بیش از هر تیمی به بیلبائو گل زده است.

 

 

 

 

 

 

سه دقیقه بعد فرانکی دی یونگ روی پاس رو به جلوی عالی جوردی آلبا توانست با ضربه سر از چند قدمی دروازه، گل دوم را به ثمر برساند و تقریبا کار را یکسره کند. دی یونگ بازی خوب خود را با این گل کامل کرد.

او پس از جیمی هاسلبینک بازیکن هلندی سابق اتلتیکو، دومین هلندی است که در یک فینال کوپا دل ری موفق به گلزنی می شود.

 

 

 

 

 

 

دقیقه 68 شروع طوفان لیونل مسی بود.

 

 

 

 

 

فوق ستاره آرژانتینی برای کسب هفتمین قهرمانی خود در کوپا دل ری و بالا بردن جام به عنوان کاپیتان بی تابی می کرد. او پس از همکاری عالی با دی یونگ، درون محوطه جریمه با تسلط تمام اینیه گو مارتینز را دریبل کرد و با بغل پا توپ را به کنج دروازه دور از دستان اونای سیمون فرستاد.

 

 

 

 

4 دقیقه پس از این گل مسی گل دوم خود را نیز به ثمر رساند. این بار پاس به عقب جوردی آلبا بود که منجر به گل شد. مسی با یک بغل پای محکم از بیرون محوطه جریمه موفق به گلزنی شد. توپ از زیر دستان اونای سیمون بود که به درون دروازه غلتید.

 

 

 

 

 

 

 

 

این گل شماره 29 مسی در بازی شماره 41 برابر بیلبائو و نهمین گلش در یک فینال کوپا دل ری بود تا با گذر از رکورد تلمو زارا تبدیل به آقای گل فینال کوپا دل ری شود.

 

 

 

 

لیونل مسی همراه با سرخیو بوسکتس و جرارد پیکه به رکورد هفت قهرمانی کوپا دل ری نیز رسید تا با رکورد گاینسا بازیکن افسانه ای بیلبائو برابری کند. مسی سال های 2009، 2012، 2015، 2016، 2017، 2018 و 2021 موفق به فتح این جام شده است.

مسی که 93.7 درصد پاس هایش در این بازی صحیح بود به عنوان بهترین بازیکن فینال نیز انتخاب شد:

 

 

 

 

این بازی با برتری 4-0 بارسا تمام شد تا رونالد کومان به اولین جام خود به عنوان مربی در باشگاه کاتالان دست یابد. این اولین قهرمانی بارسا در دومین دوره ریاست خوان لاپورتا نیز بود. از حالا هدف بارسا فتح لالیگا خواهد بود و برای این مهم باید از اتلتیکو و رئال عبور کند.

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.