کد خبر: 1750573/1 زمان: 11:22   1400/02/01 بازدید: 1,445

در امر واکسیناسیون المپیکی‌ها جزو کشورهای پیشگام هستیم

علی‌نژاد: هدف، اعزام کاروانی قدرتمند به توکیو است

علی‌نژاد در دیدار با رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: فدراسیون پزشکی ورزشی سال گذشته، پرکارترین سال تاریخ فعالیتش را پشت سر گذاشت و در مقابله با ویروس کرونا مدیریت خوبی داشت.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، در این جلسه که در دفتر معاونت ورزش قهرمانی برگزار شد، مهدی علی‌نژاد با اشاره به برگزاری لیگ‌های مختلف ورزشی از فوتبال و والیبال و بسکتبال تا کشتی و هندبال و...که با کمترین آسیب پی‌گیری شد، گفت: برای بازی‌های المپیک فدراسیون وظیفه سنگینی بر دوش دارد تا کاروان اعزامی بدون دغدغه در بحث سلامت راهی توکیو شوند. واکسیناسیون کرونا کار بزرگی بود که انجام شد، اما غربالگری و مراقبت‌های مداوم تا زمان اعزام باید ادامه داشته باشد.

 علی‌نژاد با اشاره به اینکه ایران جزو کشورهای پیشگام و پیشرویی است که اقدام به واکسیناسیون کاروان ورزشی خود به المپیک توکیو کرده، گفت: سلامت ورزشکاران به ویژه در بحث دوپینگ برای ما اهمیت خاصی دارد. هدف این است که کاروانی قدرتمند و پاک به المپیک و پارالمپیک برود.

در ادامه جلسه، نوروزی با اعلام اینکه واکسیناسیون کرونا از کاروان اعزامی به المپیک توکیو روز چهارشنبه اول اردیبهشت با واکسینه شدن اعضای تیم‌های ملی کشتی ادامه پیدا می‌کند، گفت: خوشبختانه همه ملی‌پوشانی که واکسینه شدند شرایط خوبی دارند و تمرینات آماده سازی خود را دنبال می‌کنند. با توجه به حساسیت وزارت ورزش، در بحث پایش سلامت ورزشکاران المپیکی بسیار جدی هستیم. تا شروع المپیک علاوه بر دوره‌های آموزشی آنتی دوپینگ، از ورزشکاران خارج از مسابقات تست دوپینگ گرفته می‌شود.

دکتر نوروزی افزود: دوز دوم واکسن کرونا تا سه هفته دیگر انجام می‌شود. البته برای اینکه مشکلی پیش نیاید، بصورت رندوم رپید تست کرونا (تست سریع) گرفته می‌شود.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی همچنین گفت: از زمان شیوع این بیماری ستاد مقابله با کرونا 43 نشست برگزار کرده است که حاصل آن تصمیماتی بوده که فعالیت های ورزشی در سطح قهرمانی با کمترین آسیب پی گیری شود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.