کد خبر: 1750576/1 زمان: 11:38   1400/02/01 بازدید: 7,319

در همه مسابقات برای طلا رفتم اما برنز گرفتم

گرایی: اوضاع رضا از من بهتر است

دارنده مدال برنز کشتی فرنگی جهان با تمجید از عملکرد برادرش در مسابقات گزینشی المپیک، شانس او را برای رسیدن به مدال در توکیو بیشتر از خود دانست.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، محمدعلی گرایی در مورد عملکرد برادرش در مسابقات گزینشی المپیک اظهار داشت: خداراشکر بدنش خیلی سرحال بود، از قبل هم می‌دانستم که می‌تواند راحت سهمیه بگیرد.

وی در مورد قرعه محمدرضا گرایی در مسابقات گزینشی ادامه داد: قرعه را سیستم تعیین می‌کند، برای رضا هر کسی بود فرقی نمی‌کرد و او به آلماتی رفته بود که همه را ببرد. این تجربه اولش در 67 کیلوگرم بعد از چند سال تغییر وزن بود. او آخرین کشتی‌اش در این وزن را سال 2018 گرفت و بعد به وزن بالاتر رفت. البته وزنش زیاد بالا نیست اما کم کردن 3-4 کیلو هم سخت است. رضا هم وزن کم می‌کرد و هم مدت‌ها در 67 کیلو کشتی نگرفته بود، با این وضعیت خیلی خوب توانست مسابقات گزینشی را تمام کند و این مسائل روی کیفیت کارش تاثیر نگذاشت.این کشتی‌گیر شیرازی در پاسخ به این سوال که آیا او و برادرش می‌توانند دو مدال برای کشتی ایران از المپیک به ارمغان بیاورند، گفت: بله، چرا که نه. رضا وزنش را اصولی آورد پایین و برنامه ریزی درستی انجام شده بود، این وضعیت را تا المپیک حفظ کند راحت مدال خواهد گرفت.

وی در خصوص اینکه شانس مدال خودش را در المپیک بیشتر می‌بیند یا رضا گرایی؟، تصریح کرد: با این کشتی‌هایی که رضا گرفت و ماشاءالله ستاره مسابقات بود، فکر می‌کنم وضع او بهتر از من باشد.

 

گرایی در مورد شکست دوستش حسین نوری در گزینشی و موفقیت هادی ساروی نیز گفت: شکست حسین اتفاق بود. 10 روز قبل عضله دستش پاره شد و متاسفانه این آسیب دیدگی روی کیفیت کشتی‌هایش تاثیر گذاشت و چند روز نتوانست تمرین کند. هادی ساروی هم ماشاءالله یک سرو گردن از همه بالاتر کشتی گرفت و با کسب سهمیه حالا همه تمرکزش روی المپیک خواهد بود.

 

پرامیدترین فرنگی کار ایران در بازی‌های المپیک در خصوص اینکه آیا انتظارات بار روانی برای او ایجاد کرده، تاکید کرد: توقعات از کشتی همیشه بالاست و ما باید تلاش مان را بکنیم که این توقعات برآورده شود.

مدعی وزن 77 کیلوی کشتی فرنگی در پاسخ به این سوال که آیا برنزهای قبلی‌اش در توکیو به طلای المپیک تبدیل خواهد شد؟، گفت: من در همه آن مسابقات برای طلا رفته بودم که مدالم برنز شد. حالا هم فقط به نیت طلا می‌روم. همه تمرکز ما این روزها روی مسابقات پیش رو است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.