کد خبر: 1750579/1 زمان: 11:37   1400/02/01 بازدید: 34,348

پس از کناره گیری از سوپرلیگ؛

عذرخواهی بیگ سیکس از هواداران: اشتباه کردیم

لیورپول، منچستریونایتد، منچسترسیتی، آرسنال، چلسی و تاتنهام، پس از واکنش شدید هواداران‌شان، همگی اعلام کردند که از شرکت در پروژه بحث برانگیز سوپرلیگ منصرف شده اند.

به گزارش "ورزش سه"، پروژه سوپرلیگ اروپا که با حضور دوازده تیم بزرگ و ثروتمند اروپایی کلید خورده بود، ظرف 48 ساعت و با کناره گیری نیمی از تیم های حاضر، یعنی شش تیم بزرگ انگلیس موسوم به بیگ سیکس، متوقف شد.

سوپرلیگ اروپا به محض اعلام وجود با مخالفت های گسترده ای از سوی هواداران، فوتبال دوستان، سیاستمداران و همچنین نهادهای قانونگذار فوتبال رو به رو شد. این اعتراضات در انگلیس، مهد فوتبال، شدت بیشتری داشت و هواداران این شش باشگاه بزرگ با حضور در بیرون استادیوم ها و با در دست داشتن پلاکاردهای اعتراض آمیز، مخالفت خود را با این پروژه اعلام کردند.

شدت فشارها آنقدر زیاد بود که شش تیم انگلیسی یکی پس از دیگری اعلام کردند از این پروژه کناره گیری خواهند کرد.

 

 

 

آرسنال با انتشار بیانیه ای از هواداران خود عذرخواهی کرد و در توییتر خود با انتشار پستی نوشت: "در نتیجه شنیدن صدای شما و جامعه فوتبال در روزهای اخیر ما از سوپرلیگ کناره گیری می کنیم.

ما مرتکب اشتباه شدیم و بابت آن عذر می خواهیم."

 

 

باشگاه لیورپول نیز که هوادارانش شدیدترین واکنش ها را به تصمیم این تیم در پیوستن به سوپرلیگ نشان داده بودند، در توییتی نوشت: "باشگاه فوتبال لیورپول می تواند تایید کند که دخالت ما در برنامه پیشنهادی تشکیل سوپر لیگ اروپا متوقف شده است."

 

 

اکانت توییتر تاتنهام نیز نوشت: "می توانیم تایید کنیم که رسما  مراحل خروج از گروه پیشنهادی سوپرلیگ اروپا (ESL) را آغاز کرده ایم."

 

 

باشگاه منچسترسیتی نیز با انتشار بیانیه ای نوشت: "باشگاه فوتبال منچستر سیتی می تواند تأیید کند که رسماً مراحل انصراف از برنامه های گروه برای سوپرلیگ اروپا را تصویب کرده است."

 

 

باشگاه چلسی نیز در بیانیه ای انصراف خود از حضور در سوپرلیگ را اعلام کرد و نوشت: "اواخر هفته گذشته که به این گروه پیوسته بودیم، اکنون وقت آن بود که موضوع را به طور کامل بررسی کنیم و تصمیم گرفتیم که ادامه حضور ما در این پروژه به نفع باشگاه، هواداران یا جامعه فوتبال نیست."

 

 

منچستریونایتد نیز با اعلام انصراف از حضور در سوپرلیگ اروپا در بیانیه خود نوشت: "ما با دقت به واکنش طرفداران خود، دولت انگلیس و سایر سهامداران و ذینفعان اصلی گوش داده ایم.

ما همچنان متعهد به همکاری با دیگران در سراسر جامعه فوتبال هستیم تا راه حل های پایداری را برای چالش های بلند مدتی که پیش روی این ورزش هست بیابیم."

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.