کد خبر: 1750658/44 زمان: 17:36   1400/02/01 بازدید: 18,007

مقایسه با اسطوره‌های دهه 70 و 80 برایم افتخار است

قاسمپور: دعا می‌کنم حسن در المپیک طلایی شود

کامران قاسمپور می‌گوید بزرگترین هدفش در زندگی رسیدن به طلای المپیک است، اما در این دوره برای طلایی شدن حسن یزدانی دعا می کند. 

به گزارش "ورزش سه"، کامران قاسمپور که به اعتقاد خیلی از کارشناسان زیر سایه حسن یزدانی قرار گرفته، در مسابقات قهرمانی آسیا با رفتن به یک وزن بالاتر توانست توانایی‌های خود را اثبات کند. این پسر جویباری با اعتقاد به نفس بالای خود رقبای آسیایی را یکی پس از دیگری مغلوب خود کرد. 


زیرگیری‌های کامران آنقدر دقیق و زیبا بود که تمجید خیلی از کارشناسان را در پی داشت. صادق گودرزی، نایب قهرمان المپیک لندن سبک کشتی قاسمپور را با نسل‌های قبلی مقایسه کرده: «کامران قاسمپور عالی کشتی گرفت. او جزو کسانی است که نزدیک به نسل ما و یا نسل قبل‌تر از ما کشتی می‌گیرد، قاسمپور ایرانی کشتی می‌گیرد و مردم نیز کشتی‌گیری که زیرگیر باشد را دوست دارند.»


اما در این میان همه اتفاقات خوب، یک حسرت بزرگ بر دل علاقه مندان به کشتی در ایران مانده. اینکه نمی‌توانیم توانایی‌ها و نمایش زیبای کامران را در المپیک توکیو ببینیم. او در مسابقه انتخابی که چندی پیش در خانه کشتی برگزار شد، به حسن یزدانی باخت، اما همچنان امیدوار به کار خود ادامه می‌دهد که اگر المپیک نشد، در جهانی اوزان غیرالمپیکی روی سکو بایستد. 

 


بعد از بازگشت از قزاقستان دقایقی با کامران قاسمپور همکلام شدیم. او درباره سطح مسابقات قهرمانی آسیا به "ورزش‌سه" می‌گوید: «سطح مسابقات نسبتا قابل قبول بود و رقبای خوبی داشتم. خدا را شکر که توانستم با شکست تمامی حریفانم طلای مسابقات را بگیرم. با صلاحدید کادرفنی به یک وزن بالاتر رفته بودم و این تجربه جدیدی برای من بود. خدا را شکر می کنم که از این آزمون سربلند بیرون آمدم.»


قاسمپور که در مسیر بازگشت به شمال و شهرش جویبار قرار داشت، درباره برنامه‌های آینده‌اش می‌افزاید: «امسال هم المپیک را در پیش داریم و هم مسابقات جهانی که برای اوزان غیرالمپیکی برگزار می‌شود. بعد از چند روز استراحت دوباره وارد اردو می‌شویم و خودمان را آماده نگه می‌داریم تا به هر مسابقه‌ای که کادرفنی صلاح دانست، اعزام شویم.»


کامران که اتفاقا همشهری حسن یزدانی هم هست، درباره اینکه به خاطر حضور ستاره‌ای همچون حسن یزدانی نمی‌تواند به المپیک برود، می‌گوید: «در این مورد بارها صحبت کردم. من با حسن یزدانی در یک وزن هستیم، قسمت این بوده و کاری هم از دست من برنمی‌آید. نه می‌توانم به یک وزن المپیکی بالاتر بروم و نه به یک وزن پایین‌تر چون وزن نرمال بدن من به 86 کیلوگرم می‌خورد. حسن از بچگی دوست و همشهری من بوده و رفاقت ما پابرجاست.»

 


او که حالا به خاطرسبک کشتی اش با کشتی گیران دهه 70 و 80 هم مقایسه می شود، در این باره عنوان می کند: «من تمام زندگی‌ام را برای کشتی گذاشته ام و فقط به فکر ورزش هستم. در روزهای اخیر خیلی‌ها به من لطف داشتند و از من تعریف کردند. امیدوارم بتوانم جواب این همه محبت را بدهم. من تمام تلاشم را چه در تمرینات و چه در مسابقات انجام می دهم و سعی می کنم هر روز پیشرفت کنم. کشتی گیران دهه 70 و 80 برای من مثل اسطوره هستند. تلاش می‌کنم از همه آن‌ها الگو بگیرم. اینکه من با آن ها مقایسه شوم، برایم یک افتخار بزرگ است.»


قاسمپور در پایان از رویای بزرگ خود در دنیای کشتی می‌گوید: «من برای این زندگی می‌کنم که روزی روی سکوی قهرمانی المپیک بایستم. تمام هدفم همین است و باید به آن برسم. برای این دوره هم اگر کادرفنی صلاح بداند که حسن یزدانی اعزام شود، من تا روز آخر کنار او تمرین می‌کنم و برایش دعا می کنم تا خوشرنگ ترین مدال را بگیرد.»

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.