کد خبر: 1750795/56 زمان: 11:50   1400/02/02 بازدید: 34,644

روزنامه البیان خبر داد

سهمیه 3+1 ایران برای لیگ قهرمانان 2023

کمیته لیگ های حرفه ای در AFC درخواستی را برای کاهش سهمیه امارات در لیگ قهرمانان آسیا ارسال کرده است.

به گزارش "ورزش سه"، پس  از پایان دور سوم از مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، نمایندگان امارات عملکرد متوسطی از خود ارائه داده اند. بجز الشارجه که در صدر جدول گروه دوم ایستاده است، شباب الاهلی در گروهی که آلمالیق ازبکستان و استقلال تاجیکستان را در کنارش می دید، با کسب تنها یک امتیاز در قعر جدول ایستاده است.


الوحده نیز که در گروه پرسپولیس حضور دارد، به لطف کامبک دقایق پایانی مقابل الریان با 4 امتیاز دوم است. در گروهی که گوای هند دیگر تیم حاضر در آن گروه است و انتظارات از الوحده بیش از اینها بود. العین نیز در بازی پلی آف با 4 گل به دست فولاد حذف شد.


اکنون کمیته لیگ های حرفه ای در کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواستی را به قسمت اجرایی در AFC ارسال کرده و در این نامه ارسالی تقاضا کرده است تا سهمیه کشور امارات در لیگ قهرمانان آسیا در سال 2023 کاهش یابد. این کمیته درخواست داشته تا سهمیه امارات که در حال حاضر 2 تیم مستقیم در مرحله گروهی و 2 تیم در مرحله پلی آف است، به یک تیم مستقیم و 2 تیم در پلی آف کاهش یابد.


این کمیته همچنین درخواست کرده است تا سهمیه آسیایی کشورهای عربستان، ایران، ژاپن، قطر و چین به حضور 3 تیم به صورت مستقیم در مرحله گروهی و یک تیم در مرحله پلی آف تغییر یابد. همچنین سهمیه کشورهای کره جنوبی، تایلند و ازبکستان همان 2 تیم مستقیم و 2 تیم پلی آف باقی بماند.


دلیل این درخواست نیز عملکرد ضعیف نمایندگان امارات در لیگ قهرمانان آسیا و نقش ضعیف لیگ امارات در تصمیم گیری های کنفدراسیون فوتبال آسیا عنوان شده است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.