کد خبر: 1751832/58 زمان: 22:32   1400/02/06 بازدید: 28,539

چرا به اخباری گجت می گویند؟ (عکس)

کاپیتان تراکتور در نیمه دوم بازی امشب، با یک عکس العمل دیدنی تیمش را نجات داد.

به گزارش ورزش سه، تراکتور با سه مساوی و یک برد پای به بازی پنجم دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2021 گذاشت؛ دیداری که برای این تیم بسیار سرنوشت ساز بود و پیروزی در آن حیاتی؛ این اتفاق اما رخ نداد و تراکتور بازی را با تساوی بدون گل به پایان رساند تا سرنوشت صعودش به اما و اگر کشیده شود.

 

نکته مثبت این دیدار بسته ماندن دروازه تراکتور برای چهارمین بازی متوالی بود. نقش اول این موفقیت در بازی امشب و بازی های دیگر محمدرضا اخباری است که با واکنش های نجات بخش خود مانع از فروپاشی دروازه تیمش مقابل حریفان آسیایی شده است.

 

 

در این زاویه غفلت مدافعان تراکتور و اشتباه آنها در یارگیری به خوبی نمایان است. چران، مهاجم خطرناک پاختاکور این گونه توسط تورگونبف صاحب توپ شد و فرصت کافی برای تصمیم گیری و ضربه زدن به توپ را داشت.

 

یکی از این واکنش های نجات بخش را در بازی امشب شاهد بودیم. در حالی تراکتور با حملات پی در پی سعی در باز کردن دروازه حریف داشت، پاختاکور روی غفلت عجیب خط دفاعی سرخ پوشان صاحب موقعیتی طلایی شد؛ موقعیتی که طی آن دیه گو چران با نهایت دقت، توپ را به سمت دروازه محمدرضا اخباری شوت کرد اما دروازه بان تراکتوری ها با عکس العملی تحسین برانگیز راه دروازه را به سمت این شوت بست.

 

در این صحنه غفلت مدافعان تراکتور غیر قابل چشم پوشی بود و آنها با اشتباه در جایگیری موقعیتی عالی را در اختیار مهاجم خطرناک تیم حریف قرار دادند؛ در این صحنه تورگونبف که در نیمه دوم به عنوان یار جایگزین وارد زمین شده بود در میانه میدان صاحب توپ شد و پس از مشاهد چران در فضای خالی، او را صاحب توپ کرد. مهاجم پاختاکور که با غفلت مدافعان تراکتور فضای شوتزنی و تصمیم گیری خوبی به دست آورده بود زمان کافی برای تنظیم پای خود روی توپ را هم داشت و به همین دلیل ضربه او در موقعیت تک به تک با اخباری با دقیق ترین شکل ممکن زده شد؛ ضربه ای که اخباری با استفاده از شگرد خود و با دستانی باز به استقبال آن رفت و آن را به زیبایی مهار کرد.

 

 

چران در این صحنه بدون اینکه مزاحمتی از سوی مدافعان تراکتور احساس کند به توپ ضربه زد اما غافل از اینکه مقابل او دروازه بانی به نام محمدرضا اخباری حضور دارد.

 

 

 

بلافاصله بعد از به خیر گذشتن این موقعیت، محمدرضا خانزاده، یکی از مدافعان تراکتور در این دیدار این گونه به سمت اخباری رفته و از او تشکر کرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.