کد خبر: 1752047/56 زمان: 02:35   1400/02/08 بازدید: 167,456

بازی حسابگرانه برای مساوی

الاهلی صفر - استقلال صفر؛ صدرنشینی و ان‌شاءالله صعود!

استقلال در شبی که می توانست با پیروزی در برابر الاهلی خیالش را از بابت صعود به دور بعد راحت کند، حالا با کسب تساوی باید از سد الشرطه عبور کند.

به گزارش "ورزش سه"، در آخرین بازی از دور پنجم مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، استقلال در استادیوم الجوهرة به مصاف الاهلی رفت که در نهایت تلاش دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید تا رقابت برای صعود، به دیدار آخر کشیده شود.


در این مسابقه که استقلال با تغییر در آرایش بازیکنان خود پای به زمین مسابقه گذاشته بود، مهدی قایدی نزدیک به 30 دقیقه در پست مهاجم نوک به میدان رفت و همین مسئله منجر به کاهش کارایی این بازیکن شد که در 15 دقیقه پایانی، فرهاد مجیدی با تغییر پست او، قایدی را به کناره ها برد.


در نیمه اول، الاهلی چند فرصت خوب داشت که توسط رشید مظاهری به زیبایی مهار شدند و در یک صحنه نیز شوت بازیکنان میزبان به تیر دروازه برخورد کرد. درنهایت نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.


در نیمه دوم باز هم الاهلی بیشتر از استقلال صاحب توپ و میدان بود و در چند صحنه به روی دروازه استقلال خطرناک ظاهر شدند که با واکنش های خوب سنگربان آبی پوشان، فرصت های الاهلی به بیرون رفت و در پایان نیز این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.


با نتایج به دست آمده، وضعیت این گروه پیچیده تر از قبل شد. اکنون استقلال با شرایط خاصی اگر دو بازی روز آخر به تساوی کشیده شود، به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد می شود و چنانچه آبی پوشان به همراه الدحیل برنده از زمین خارج شوند، آنگاه آبی پوشان به عنوان تیم دوم به دور بعدی صعود خواهند کرد.


بازی از هفته پنجم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، گروه C؛ چهارشنبه: 08/02/1400 ؛ ساعت: 00:45
استادیوم: الجوهرة شهر جده عربستان / بدون تماشاگر

 

ترکیب استقلال:

 • شید مظاهری
 • عارف غلامی
 • سیاوش یزدانی
 • سیداحمد موسوی (46- داریوش شجاعیان)
 • هروویه میلیچ
 • مهدی مهدی‌پور
 • فرشید اسماعیلی
 • آرش رضاوند (55- سعید مهری (82- مسعود ریگی))
 • وریا غفوری
 • ارسلان مطهری (69- شیخ دیاباته)
 • مهدی قایدی (82- بابک مرادی)

سرمربی: فرهاد مجیدی

 

 

ترکیب الاهلی:

 • محمد العویس
 • عبدالله حسون ترمین
 • معتز الهوساوی
 • محمد آل فتیل
 • عبدالباسط هندی
 • ادریس فتوحی (75- علی الاسمری)
 • الویس ساریچ (62- سلطان المندش)
 • نوح الموسی
 • سلمان المؤشر (62- حسین المقهوی)
 • عبدالرحمن غریب (91- محمد الخبرانی)
 • عمر السومة

سرمربی: لارنسیو ریجکمپ

 

 

لحظات حساس:

 

دقیقه 9: پاس خوب وریا غفوری به قایدی رسید که مهاجم آبی پوشان با یک شوت خوب دروازه الاهلی را تهدید کرد که محمد العویس سنگربان الاهلی با واکنشی خوب این توپ را به کرنر فرستاد. کرنر ارسالی نیز با ضربه سر عارف غلامی همراه شد که این توپ را نیز العویس مهار کرد.

دقیقه 16: یک ضربه ایستگاهی برای الاهلی به دست آمد که این توپ را عبدالرحمن غریب به سمت دروازه استقلال شلیک کرد که رشید مظاهری با جایگیری خوب این فرصت خطرناک را با مشت دور کرد.

دقیقه 24: یک شوت از پشت محوطه جریمه توسط عبدالرحمن غریب که رشید مظاهری آن را به خوبی مهار کرد.

دقیقه 28: ارسال خوب عبدالرحمن غریب به روی دروازه با ضربه سر عمر السومة همراه شد که این توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 39: یک کرنر ارسالی به روی دروازه با اشتباه مدافعین استقلال از آنها عبور کرد و به عبدالباسط هندی رسید که ضربه این بازیکن به تیرک دروازه مظاهری برخورد کرد و به درون زمین بازگشت.

دقیقه 43: هروویه میلیچ پشت محوطه جریمه صاحب یک فرصت شد که شوت او یا اختلاف زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

 

دقیقه 44: ادریس فتوحی پشت محوطه جریمه صاحب یک موقعیت شد که شوت محکم او را رشید مظاهری به خوبی مهار کرد.

دقیقه 3+45: فرشید اسماعیلی درون محوطه جریمه صاحب یک فرصت خوب شد که شوت او با اختلاف بسیار کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

 

دقیقه 65: یک ارسال خطرناک از سمت راست به روی دروازه استقلال با ضربه سر خطرناک عمر السومة همراه شد که شرید مظاهری با یک خروج خوب، به زیبایی این توپ خطرناک را راهی کرنر کرد.

دقیقه 68: شوت زیبای ادریس فتوحی از پشت محوطه جریمه با واکنش زیبای رشید مظاهری راهی کرنر شد. کرنر ارسالی نیز با ضربه سر محمد آل فتیل به پایه تیر دروازه استقلال برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه 73: شوت سعید مهری از پشت محوطه جریمه زده شد که توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 81: پاس سلطان مندش در پشت محوطه جریمه به عمر السومة رسید و شلیک پرقدرت این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 88: یک ضربه ایستگاهی برای استقلال به دست آمد که این ضربه را وریا غفوری به سمت دروازه الاهلی زد که توپ با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

 

 

بهترین بازیکن

 

خط دروازه و دفاعی استقلال امشب نمایش مستحکم و مطمئنی مقابل الاهلی عربستان داشت و اجازه نداد این تیم که برای گلزنی تلاش می‌کرد، به هدف خود برسد. رشید مظاهری درون دروازه و مدافعانی همچون سیاوش یزدانی در این دیدار فوق‌العاده بودند و بارها با عکس‌العمل‌های به موقع و دفع توپ‌های خود اجازه ندادند عمر السومه و هم‌تیمی‌های او به گل برسند.

 

 

اتفاق ویژه


آبی‌پوشان فوتبال ایران با وجود برتری 5 بر 2 در دیدار رفت مقابل الاهلی عربستان، در مسابقه برگشت به تساوی بدون گل رضایت دادند تا این نتیجه و همچنین شکست الدحیل در دیگر مسابقه گروه C موجب شود تا این سه تیم در امتیاز 8 برابر شوند و وضعیت پیچیده‌ای برای صعود از گروه داشته باشند. با این وجود، استقلال می‌تواند با برتری در بازی بعدی خود مقابل الشرطه راهی مرحله حذفی شود و حتی به صدرنشینی برسد، اما الدحیل و الاهلی در صورت تساوی برابر یکدیگر ممکن است حتی از مرحله گروهی هم بالا نروند.

 

 

در حاشیه:


* در همان دقایق ابتدایی بازی، عارف غلامی با عبدالرحمن غریب در یک صحنه برخورد کرد که منجر به شکستگی سر بازیکن الاهلی شد.
* سعید مهری که در نیمه دوم به جای آرش رضاوند به میدان رفته بود، در دقایق پایانی تعویض شد تا بابک مرادی جایگزین او شود.
* در حالیکه گفته می شد شیخ دیاباته به این بازی نمی رسد، اما او سورپرایز مجیدی بود و در دقایق پایانی وارد زمین مسابقه شد.
* فراز کمالوند و فرهاد مجیدی در طول بازی در کنار زمین در حال صحبت و مشورت با یکدیگر بودند تا بهترین تصمیمات تاکتیکی را برای استقلال در نظر بگیرند.
* از نکات جالب توجه این بازی، عدم خروج کارت از جیب ریوجی ساتو داور ژاپنی بازی بود که به هیچکدام از بازیکنان دو تیم کارتی نشان نداد.
* محمد نادری در تمام زمان بازی از روی سکوها نظاره گر کار هم تیمی هایش بود و او به بازی الشرطه هم نمی رسد.
* بابک مرادی که قصد داشت از دقیقه 79 وارد بازی شود، به دلیل اینکه آبی پوشان از دو فرصت تعویض در جریان بازی استفاده کرده بودند، نزدیک 3 دقیقه در کنار زمین منتظر بود تا تعویض آخر آبی پوشان که مسعود ریگی بود نیز برای حضور در زمین آماده شود.
* مهدی قایدی در 30 دقیقه ابتدایی بازی در نقش مهاجم نوک بازی کرد که به دلیل عدم تأثیرگذاری در آن پست، مجیدی از دقیقه 30 به بعد، پست او را تغییر داد.
* عمر السومة که در این بازی سخت به دنبال گلزنی بود، در چند صحنه در تقابل با رشید مظاهری شکست خورد و گلر آبی پوشان دروازه اش را بسته نگه داشت.
* مظاهری با بسته نگه داشتن دروازه اش در این بازی، موفق شد برای دومین بار در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2021 کلین شیت کند.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.