کد خبر: 1752558/56 زمان: 12:27   1400/02/10 بازدید: 326,411

آغاز درگیری‌های جنجالی‌ترین بازی لیگ قهرمانان

پرتاب آب‌دهان و زد و خورد با مرد سال آسیا (عکس)

در آخرین ثانیه های دیدار السد و النصر درگیری شدیدی بین عبدالرزاق حمدالله و عبدالکریم حسن پیش آمد که منجر به تنش و جنجال در این بازی شد.

به گزارش "ورزش سه"، با توجه به وضعیت امتیازگیری تیم های سایر گروه ها، مشخص بود که بازنده دیدار السد و النصر از دور رقابت های لیگ قهرمانان آسیا حذف می شود و نماینده عربستان حتی در صورت کسب تساوی نیز با جام وداع می کرد و همین مسئله منجر به این شد که النصر با تمام قوا و فقط برای کسب پیروزی پای به زمین مسابقه بگذارد.

 


آغاز جنجال ها از اینجا بود. زمانیکه غلام عباس کمک داور کویتی به اشتباه آفساید نام تائه هی را اعلام کرد. پرچم اشتباهی که به قیمت حذف السد تمام می شود.

 


در این بازی النصر روی اشتباه مشعل برشام سنگربان السد به گل نخست رسید. توپ گیری خوب حمدالله او را با گلر قطری ها در موقعیت تک به تک قرار داد که ستاره مراکشی با شلیکی دیدنی گل نخست بازی را به ثمر رساند. او در نیمه دوم با تیزهوشی یک خطا از خوخی گرفت که با ضربه سر عبدالله العمری به گل دوم تبدیل شد. سانتی کازورلا در ادامه با یک ضربه پنالتی اختلاف را کاهش داد تا اینکه جنجال ها آغاز شد.

 

 


ژاوی و نام تائه هی به هیچ وجه این تصمیم کمک داور را باور نداشتند.

 


در دقیقه 88 فرصت ایده آلی برای السد شکل گرفت و در حالیکه نام تائه هی در موقعیت تک به تک با ولید عبدالله گلر النصر قرار گرفته بود، اما عباس غلام کمک داور کویتی این بازی آفساید بازیکن کره ای السد را اعلام کرد. صحنه ای که با بهت و اعتراض شدید نام تائه هی و ژاوی هرناندز همراه بود.


مرور صحنه های آهسته نشان می دهد که حق با ژاوی و شاگردانش است. یکی از مدافعین النصر چند متری آفساید را پر کرده بود و در نهایت پرچم اشتباه این کمک داور، منجر به حذف السد از لیگ قهرمانان آسیا شد.

 

 


این دو فریم، ثانیه های پیش از آغاز یک جنجال بزرگ در مرسول پارک است. جایی که پتروس باعث سرنگونی خوخی شد و داور نیز خطای بازیکن برزیلی را اعلام کرد اما عبدالکریم حسن با وجود شنیدن سوت طفیلیه، تکل خشنی را به روی پای پتروس زد که در ادامه با دخالت حمدالله مواجه شد.

 


در ادامه و در ثانیه های پایانی در حالیکه النصر به روی دروازه حریف خود حمله ای را شکل داده بود، پتروس موجب سرنگونی بوعلام خوخی شد که داور بازی به نشانه خطای بازیکن برزیلی النصر در سوت خود دمید اما با این وجود، عبدالکریم حسن مدافع قطری السد با علم به اعلام خطا به سود تیمش، با تکلی تعمدی و خشن به روی پای پتروس، موجب مصدومیت او شد.

 


درگیری ها از اینجا آغاز شد. حمدالله برای تکل عبدالکریم حسن او را مورد بازخواست قرار داد ولی مدافع قطری واکنش خوبی به این مسئله نشان نداد و گلوی حمدالله را فشار داد.

 

 

 

 


پس از این صحنه بود که عبدالرزاق حمدالله چند متری را به سمت عبدالکریم حسن که در سال 2018 مرد سال فوتبال آسیا شد، دوید و به مدافع السد حمله کرد که چرا این تکل را روی پای پتروس زده است. حمدالله که از تکل این بازیکن به روی پای پتروس عصبانی بود، ناگهان با واکنش شدید مدافع قطری مواجه شد.

 

 


حمدالله که به شدت از حرکت عبدالکریم حسن عصبانی شده بود، به دنبال تلافی حرکت او بود که با پادرمیانی بازیکنان دو تیم، این درگیری به پایان رسید.

 


عبدالکریم حسن با فشار دادن گلوی حمدالله، او را به عقب هول داد. این حرکت حسن با واکنش شدید حمدالله مواجه شد. او تمام اطرافیانش را کنار می زد تا به سمت عبدالکریم حسن حمله ور شود ولی بازیکنان النصر و السد با گرفتن حمدالله مانع از واکنش فیزیکی او شدند. در این صحنه طفیلیه داور بازی به هر دو بازیکن کارت زرد نشان داد که این اخطار منجر به محرومیت حمدالله از حضور در تک بازی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان شد.

 


عبدالکریم حسن با حرکتی زشت و زننده، آب دهانش را به سمت حمدالله پرتاب کرد. او به احتمال فراوان توسط کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال محروم خواهد شد.

 


در ادامه صحنه دیگری رخ داد که از چشم داور بازی دور ماند. عبدالکریم حسن در صحنه ای با پرتاب کردن آب دهان خود به سمت حمدالله، حرکت زشتی را انجام داد که از دید طفیلیه دور ماند اما توسط عکاسان حاضر در زمین شکار شد و به نظر می رسد این حرکت زننده تبعات سنگینی برای عبدالکریم حسن داشته باشد.


با پایان وقت های تلف شده و در پایان بازی نیز بازیکنان و اعضای نیمکت السد به سمت داور بازی هجوم برده و نسبت به قضاوت او معترض بودند. السدی ها علاوه بر موقعیت تک به تکی که به اشتباه آفساید گرفته شد، اعتقاد داشتند باید دو بازیکن النصر از زمین بازی اخراج می شدند. در این میان طارق سلمان مدافع السد مدام در حال دست زدن برای داور بازی بود که البته با واکنشی از سوی طفیلیه قاضی کویتی روبرو نشد.

 

 


با سوت پایان بازی، بازیکنان السد به سمت داور بازی هجوم بردند که در این میان طارق سلمان در حال دست زدن برای داور بازی بود.

 


در نهایت این بازی جنجالی با برتری النصر و صعود این تیم به دور یک هشتم نهایی همراه شد و السد نیز به احتمال بسیار زیاد باید با این مسابقات خداحافظی کند مگر اینکه اتفاقات عجیب غریبی در بازی های دو گروه A و C رخ دهد. از جمله آن شکست استقلال و همچنین شکست پرگل استقلال تاجیکستان یا الهلال عربستان در بازی های امشب باشد که السد تنها در این حالت می تواند به دور بعد صعود کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.