کد خبر: 1753095/30 زمان: 01:27   1400/02/13 بازدید: 19,549

والنسیا 2-3 بارسلونا: هیجان در اوج باقی ماند

بارسلونا در دیداری خارج از خانه مقابل والنسیا با نتیجه 3-2 به پیروزی رسید.

به گزارش "ورزش سه"، در شبی که رونالد کومان به دلیل محرومیت روی نیمکت بارسلونا حضور نداشت، این تیم موفق شد در مستایا، والنسیا را شکست بدهد تا بار دیگر با رئال مادرید هم امتیاز شود و به دو امتیازی اتلتیکو مادرید صدرنشین برسد.

بارسا بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه 3 بود که روی همکاری دی یونگ و گریزمان، این پدری بود که صاحب موقعیت شد اما ضربه او از کنار دروازه یاسپر سیله‌سن به بیرون رفت.

 

 

 

 

برتری بارسا ادامه پیدا کرد و اما بازیکنان این تیم در ایجاد موقعیت توفیق چندانی نداشتند. تا اینکه در دقیقه 13، روی ضربه آزاد مسی، این آرائوخو بود که می توانست با یک ضربه والی، گل اول بازی را به ثمر برساند ولی سیله‌سن با واکنشی دیدنی توپ را دفع کرد.

بازیکنان بارسا همچنان بر بازی مسلط بودند اما در دقیقه 17 این تیم میزبان بود که می توانست روی یک ضدحمله به گل برسد اما ضربه پاس چپ گایا که با پاس گونسالو گدس صاحب موقعیت شده بود، از کنار دروازه تراشتگن به بیرون رفت.

 

 

 

 

بازی با برتری بارسا ادامه پیدا کرد اما بار دیگر در دقیقه 26، والنسیا روی حرکت گایا از سمت چپ صاحب موقعیت شد اما ضربه نهایی راچیچ از پشت محوطه جریمه را تراشتگن با واکنشی به موقع مهار کرد.

پنج دقیقه بعد بارسا با خطای گایا روی مسی صاحب یک ضربه آزاد شد. خود این ستاره ارژانتینی پشت توپ قرار گرفت اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت. در دقایق پایانی نیمه اول بازی متعادل تر شد و در نهایت این نیمه بدون اینکه توپی از خط دروازه ها عبور کند، به پایان رسید.

 

 

 

 

نیمه دوم را والنسیا بهتر آغاز کرد و خیلی زود به گل رسید. روی یک ضربه کرنر از سمت راست دروازه بارسا بود که توپ روی تیر دوم به گابریل پائولیستا رسید و او هم به راحتی کار را تمام کرد. در این صحنه به نظر می رسید که یکی از بازیکنان والنسیا روی تراشتگن مرتکب خطا شده اما داور بعد از استفاده از VAR، گل را پذیرفت.

 

 

 

 

 

تیم میزبان بعد از این گل هم به حملاتش ادامه داد و در دقیقه 52، روی پاس لاتو، این تیری کورِیا بود که صا حب موقعیت شد اما ضربه او از بالای دروازه بارسا به بیرون رفت.

 

 

 

 

 

پس از آن نوبت بازیکنان بارسا بود که ابتکار عمل را در دست بگیرند و در دقیقه 56 صاحب یک ضربه پنالتی شدند. پاس مسی به پشت مدافعان والنسیا برای دی یونگ را لاتو با دست زد و داور هم نقطه پنالتی را نشان داد. خود مسی پشت ضربه قرار گرفت و توپ را به گوشه سمت راست دروازه زد اما سیله‌سن با یک شیرجه عالی توپ را دفع کرد. ولی بوسکتس پیش از همه خود را به توپ رساند و بعد از اینکه پدری نتوانست پاس او را تبدیل به گل کند، مسی بالاخره با یک ضربه محکم کار را تمام کرد.

 

 

 

حملات بازیکنان بارسا بعد از این گل ادامه پیدا کرد و خیلی زود به گل دوم رسیدند. این بار آلبا بود که با یک ارسال بلند از سمت چپ روی تیر دوم، دی یونگ را در موقعیت گلزنی قرار داد اما ضربه سر او نتوانست سیله‌سن را مغلوب کند؛ ولی توپ برگشتی را گریزمان با یک ضربه نوک پای محکم، تبدیل به گل دوم تیمش کرد.

در حالی که تیم میزبان به دنبال رسیدن به گل تساوی بود، بارسا در دقیقه 69 به گل سوم دست پیدا کرد. روی یک ضربه آزاد از پشت محوطه جریمه بود که مسی با ضربه ای تماشایی، توپ را به گوشه دروازه سیله سن فرستاد.

 

 

 

در ادامه باز هم این بازیکنان بارسا بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند اما نمی توانستند موقعیت خاصی روی دروازه حریف ایجاد کنند.

تا اینکه در دقیقه 83، والنسیا به گل دوم رسید. کارلوس سولر که با پاس اولیوا صاحب موقعیت شده بود، با یک شوت بی نقص از پشت محوطه جریمه دروازه تراشتگن را باز کرد.

در دقایق باقی مانده باز هم بازیکنان بارسا بر توپ و میدان تسلط داشتند اما توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و بارسا با نتیجه 3-2 به پیروزی رسید.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.