کد خبر: 1753294/1 زمان: 10:05   1400/02/14 بازدید: 8,821

در پی جنجال سوپرلیگ؛

گری نویل و تشکیل گروه کارشناسان علیه بیگ سیکس

گری نویل، کاپیتان سابق منچستریونایتد، برای کمک به مبارزه با هرگونه قصد بعدی بیگ سیکس برای جدایی، گروهی از فوتبالیست های سابق و کارشناسان فعلی فوتبال را تشکیل داده است.

به گزارش "ورزش سه"، گری نویل در تلاش برای ارائه موضعی متحد و یک صدا و پیشگیری از هرگونه قصد احتمالی که بیگ سیکس در آینده برای جدایی و حضور در تورنمنتی مانند سوپرلیگ داشته باشند، گروهی از کارشناسان ورزشی، مجریان تلویزیونی و گزارشگران فوتبال را دور هم جمع کرده است.

کاپیتان سابق منچستریونایتد دست به ایجاد همکاری گسترده ای بین اهالی فوتبال در شبکه های تلویزیونی زده است که حتی رقبایی مثل ریو فردیناند، گری لینه‌کر و استیو مک‌منمن را نیز شامل شده است.

 

 

این گروه تا امروز یک جلسه آنلاین با یکدیگر داشته اند و قرار است روز سه شنبه نیز جلسه دیگری داشته باشند و برنامه های خود را به بحث و بررسی بگذارند.

تصور می شود که هدف اصلی از تشکیل این ارتش این است که اطمینان حاصل شود این گروه می تواند در برابر هر حرکتی از طرف مالکان باشگاه ها برای گرفتن و دور کردن فوتبال از هواداران، صدایی قدرتمند و همسو را ارائه دهد.

از دیگر کسانی که در گروه واتساپی قدرتمند گری نویل حضور دارند می توان به جیمی کاراگر، همکار نویل در شبکه اسکای، و جیک هامفری، کارشناس BT Sport اشاره کرد.

 

 

نقشه دوازده تیم بزرگ اروپایی از جمله بیگ سیکس لیگ برتر، برای ایجاد لیگی مجزا و خارج از نظارت یوفا با قوانین مختص به خود، موسوم به سوپرلیگ، که اکنون پروژه ای شکست خورده است، جرقه ایجاد این گروه را زده است. موضع گری نویل برابر سوپر لیگ و مخالفت شدید او با این پروژه و نقشی که در صحبت علیه سوپرلیگ داشت، عنصری کلیدی در شکست خوردن برنامه دوازده تیم اروپایی برای تشکیل این لیگ بود.

این اعتقاد وجود دارد که اهالی فوتبال و فوتبالیست هایی که اکنون در رسانه ها کار می کنند می توانند نقشی اساسی در اطمینان از عدم موفقیت هرگونه تلاش دیگر این تیم ها برای جدایی داشته باشند.

در حالی که حاضران در این گروه برای پخش کننده های مختلف تلویزیونی کار می کنند، اما هیچ مانعی برای اتحاد آنها با یکدیگر در لحظات حساس و برابر مسائل و مشکلات مهم در جهان فوتبال وجود ندارد.

 

 

راه اندازی این گروه در حالی صورت می گیرد که همچنان افراد و باشگاه های دخیل در سوپرلیگ، با اعتراضات گسترده و عواقب شرکت در این پروژه شکست خورده درگیر هستند.

پس از اعتراضات گسترده هواداران چلسی و آرسنال، روز یکشنبه هواداران منچستریونایتد به اولدترافورد حمله کردند و باعث شدند دیدار این تیم با لیورپول به تعویق بیفتد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.