کد خبر: 1753700/39 زمان: 16:54   1400/02/16 بازدید: 18,240

دل نوشته داور بین المللی برای خداداد افشاریان

یکی از کمک داوران بین المللی فوتبال ایران نامه ای را خطاب به خداداد افشاریان نوشته که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش "ورزش سه"، انتخاب خداداد افشاریان به عنوان سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال مورد توجه بسیاری از قاضی های فوتبال ایران قرار گرفته و آنها را امیدوار به روزهای خوب برای داوری کشور کرده است.


در این بین علی میرزابیگی کمک داور بین المللی و تحصیلکرده فوتبال ایران هم متنی احساسی را برای خداداد افشاریان منتشر کرده و از او درخواست هایی داشته که در ادامه می آید:


"صحبتی کوتاه با سرپرست محترم جدید کمیته داوران فوتبال ایران


آقای افشاریان! دوست و برادر ارجمند، یک انسان ساده و بی آلایش؛ یکی از لرهای باغیرت و تعصب، قبل از هرچیز در ابتدا به شما به دلیل احراز این سمت تبریک می گویم و آرزوی موفقیت دارم. در عین حال حق خودم می دانم که به عنوان کمک داور بین المللی تحت مجموعه شما مطالبی را خدمت تان عرض کنم. ممکن است این ها صحبت های اشخاص دیگری هم باشدو اگر اینطور بود و دوست داشتند می توانند این متن را منتشر کنند.


آقای افشاریان! جنابعالی حداقل و در بدترین حالت به مدت 3 ماه در این حوزه حضور دارید. از شما خواهش می کنم اگر قرار شد به جای 3 ماه 3 روز هم باشید، بهترین و مقتدرترین خودتان باشید.


آقا خداداد بزرگوار! از شما خواهش می کنم در این پست که هستید، ابلاغ مسافرت های پی در پی برای خودتان نزنید و شان و شخصیت یک رییس را حفظ کنید.


آقاخداداد عزیز! از شما درخواست می کنم برنامه محور باشیدو به عنوان یکی از 11 مدیر ارشد فدراسیون که آینده جوانان در دست تان است، منفعل نباشید و واقعا روبه جلو حرکت کنید. شما باید از حق من و امثال من در هیات رییسه دفاع کنید.


آقای افشاریان عزیز! برای کلاس های آموزشی و ارتقای داوران از بزرگانی مثل دکتر ترکی، صفیری، دکتر ممبینی، مرادی، سخندان، جعفران، دکتر فروغی، کامرانی فر و ... استفاده کنید. هرچند اگر با آنها زاویه دارید، اینجا جای تسویه حساب شخصی با کسی نیست.


آقا خداداد بزرگوار! به فوتبال و طرفدارانش احترام بگذار. به تیم هایی که میلیاردی خرج می کنند، ارزش بده. درست است که با رای رییس هیات ها آمدی، در عین حال شایسته سالاری را در اولویت کارت قرار بده و داوری را سهمیه بندی نکن.


آقای افشاریان عزیز! آب هم یکجا بماند، راکد می شود. در پایان فصل مثل تیم ها که سقوط و صعود می کنند، داوران هم تنزل و ارتقا بده و با کسی تعارف نکن. حتی داوران بین المللی مثل من را. اینجا ارث پدری من نیست، اگر می بینی در ابلاغ های من اثری از پیشرفت نیست، معنی ای دقیقا این است که AFC هیچ نظری روی من ندارد و باید به فکر تغییر بود.


آقا خداداد عزیز! دوره آکادمی داوران را مثل ای اف سی در داخل کشور راه اندازی کنید و برای داوری در آینده پشتوانه سازی کنید. چون هیچ علیرضا فغانی ای تا سالیان سال در ایران پیدا نخواهد شد چون پشتوانه ای نداریم. 


آقای افشاریان بزرگوار! به سفارش شخصی، مربی ای، مالک متمولی، مدیرعاملی و ... ابلاغ داوری به کسی ندهید و از داوران تان برای کار محکم و احقاق حق دفاع جانانه کنید. 


از شما عذر می خواهم و برای تان آرزوی موفقیت دارم."

 


گفتنی است؛ این دل نوشته میرزابیگی با استقبال بسیاری از داوران و کمک داوران برجسته فوتبال مواجه شده است. اکثر داوران سرشناس و جوان فوتبال این متن را در صفحات شخصی شان منتشر کردند تا خواسته هایشان از رییس جدید کمیته داوران را به این شکل مطرح کنند.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.