کد خبر: 1753775/1 زمان: 11:31   1400/02/17 بازدید: 13,717

نادال و اوساکا بهترین ورزشکاران جهان؛

برندگان جایزه لاروس: همیلتون، صلاح، نادال و اوساکا

مراسم اهدای جوایز لاروس شب گذشته به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش "ورزش سه"، شب گذشته لوییس همیلتون، قهرمان هفت باره جهان در فرمول یک، به پاس فعالیت های گسترده ای که بر ضد نژادپرستی و تبعیض در سال گذشته داشت، برنده جایزه بهترین ورزشکار فعال اجتماعی لاروس شد.

همیلتون و محمد صلاح، مهاجم لیورپول، دو چهره ورزشی بودند که به دلیل فعالیت های انسان دوستانه شان جایزه لاروس را دریافت کردند.

همیلتون فصل گذشته و در حالی که برای کسب هفتمین عنوان جهانی فرمول یک خود تلاش می کرد، فعالیت های گسترده ای نیز بر ضد نژادپرستی و تبعیض نژادی و جنسیتی داشت که چهره فرمول یک را تغییر داد.

 

 

همیلتون پس از بردن جایزه لاروس گفت: "سال گذشته برای خیلی ها فوق العاده دشوار بوده است، اما همچنین دیدن اینکه صدای جمعی ما جرقه گفتگوها و تغییرات جدیدی را زده است، بسیار دلچسب و دلگرم کننده است.

تاثیر تک تک شمایی که ایستادگی کردید بسیار الهام بخش است و من می خواهم از شما تشکر کنم.

لطفا به مبارزه و تاباندن نورتان بر جهان ادامه دهید. من واقعا باور دارم که در کنار هم ما به آنجا خواهیم رسید و بنابراین من نیز در ادامه در کنار شما خواهم ایستاد.

برای همه شما عشق و انرژی مثبت می فرستم. سلامت باشید. متشکرم."

 

 

در مراسم اهدای جوایز که به صورت مجازی برگزار شد، رافائل نادال به عنوان برترین ورزشکار مرد سال انتخاب شد. تنیسور و فعال اجتماعی ژاپنی، نائومی اوساکای 23 ساله نیز که نامش در میان 100 چهره تاثیرگذار جهان به انتخاب تایمز در سال های 2019 و 2020 به چشم می خورد، جایزه برترین ورزشکار زن جهان را برد.

 

 

محمد صلاح، ستاره مصری لیورپول، به دلیل فعالیت های گسترده اجتماعی و حمایت از حقوق برابر برای زنان در خاورمیانه، جایزه الهام‌بخش‌ترین ورزشکار سال را برد.

صلاح گفت: "سالی که گذشت از بسیاری جهات برای بسیاری از مردم در سراسر جهان سال بسیار سختی بود. بعضی از ما از خانواده و دوستان‌مان دور ماندیم و بعضی حتی عزیزان‌شان را از دست دادند.

ما باید از این تجربه درس بگیریم، از یکدیگر حمایت کنیم و در ادامه با آینده نگری بیشترین تلاش خود را انجام دهیم."

 

 

یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول، درباره صلاح گفت: "اگر به شما بگویم او حتی از آن بازیکن فوق العاده ای که هست، آدم بهتری است، شاید بتوانید تصور کنید که صلاح چه جور آدمی است. او شایسته این جایزه بود."

 

 

بایرن مونیخ نیز برنده جایزه لاروس در بخش بهترین تیم جهان شد.

 

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.