کد خبر: 1753914/34 زمان: 09:02   1400/02/18 بازدید: 27,436

AFC اعلام می کند؛ امارات میزبان مرحله یک هشتم نهایی 

کشمکش ها بر سر اینکه بازی استقلال در برابر الهلال در مرحله یک هشتم نهایی در ایران برگزار شود یا عربستان هم چنان ادامه دارد. 

به گزارش "ورزش سه"، بر اساس جدول از پیش تعیین شده برای برگزاری دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی این بازی باید در تهران برگزار شود اما الهلال می گوید استقلال باید کشور بیطرف را برای انجام این دیدار انتخاب کند چون بر اساس قانونی که در ماه مارس 2016 از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا تعیین شده دیدار تیم های عربستانی با ایرانی باید در کشور بیطرف برگزار شود. 

 

و اما یاسر المسحل رئیس اتحادیه باشگاه‌های عربستان در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی «الدوری مع ولید» گفت: اتحادیه فوتبال از الهلال و النصر حمایت می‌کند. تاکنون محل بازی‌های الهلال و النصر مقابل تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا مشخص نشده است، اما با تمام قدرت از آنچه که به نفع الهلال و النصر خواهد بود، حمایت می‌کنیم. ما به اتخاذ تصمیم مناسب برای بازی‌های الهلال و النصر اطمینان کامل داریم و مطمئنیم آنها در مکانی مناسب بازی خواهند کرد.

 

این در حالی است که کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد بازی های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تا مشخص شدن چهره تیم فینالیست را به خاطر شیوع ویروس کرونا و هم چنین بهره گیری از کمک داور ویدئویی در یک کشور و به صورت متمرکز برگزار کند.هم اکنون کنفدراسیون فوتبال آسیا مشغول مذاکره با دو کشور عربستان و امارات برای برگزاری دیدارها به صورت متمرکز است و در نشست آتی کمیته اجرایی نتیجه مذاکرات و هم چنین تصمیم نهایی اعلام خواهد شد. به احتمال قوی این بازی‌ها در امارات برگزار خواهد شد.

 

این تصمیم عادلانه‌تری برای تیم های ایرانی خواهد بود چرا که آن وقت تیم های ایرانی به برگزاری بازی‌ها در عربستان معترض نخواهند شد و امارات هم برای عربستان و هم برای ایران حکم کشور ثالث را خواهد داشت.در ماه مارس ۲۰۱۶ و به دلیل سردی روابط سیاسی ایران و عربستان کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد از این پس دیدار تیم های ایرانی و عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا در کشور ثالث برگزار خواهد شد. هر چند به تازگی تیم های ایرانی حاضر شدند برای برگزاری بازی های خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به عربستان سفر کنند. پیش از این قرار بود دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی بر اساس تعیین میزبان و مهمان برگزار شود که بر این اساس تراکتور مهمان النصر، پرسپولیس مهمان استقلال تاجیکستان و استقلال میزبان الهلال است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.