کد خبر: 1754323/13 زمان: 22:05   1400/02/19 بازدید: 75,518

صدر جدول دست نخورد؛

سپاهان 1- پرسپولیس 1؛ جذاب، تماشایی، مساوی!

طلایی پوشان در لحظات پایانی شکست مقابل پرسپولیس را با تساوی عوض کردند تا صدرنشین لیگ برتر بمانند.

به گزارش "ورزش سه"، سپاهان در شرایطی امشب مقابل پرسپولیس قرار گرفت که تا قبل از بازی‌های این هفته با سه امتیاز و یک بازی بیشتر نسبت به پرسپولیس در صدر جدول ایستاده بود، اما در دقیقه 55 توسط عیسی آل‌کثیر دروازه‌اش را باز شده دید تا این نتیجه سرخ‌پوشان را به رتبه اول برساند ولی پس از این گل، نمایش هجومی شاگردان یحیی گل‌محمدی ادامه پیدا نکرد تا طلایی پوشان جلو بیایند و پس از حملات پیاپی روی دروازه حامد لک، بالاخره در دقیقه 87 روی شوت محمد محبی و برخوردی که توپ با سیامک نعمتی داشت و تغییر جهت داد، به گل برسند و این دیدار با تساوی خاتمه پیدا کند. این نتیجه سپاهان را با 45 امتیاز صدرنشین نگه داشت و پرسپولیس را با 42 امتیاز در جایگاه دوم حفظ کرد که البته آنها در صورت برتری در دیدار معوقه به صدر می‌رسند.


هفته بیست و دوم لیگ برتر؛ یکشنبه: 1400/02/19 ؛ ساعت 20:25
استادیوم: نقش جهان اصفهان/ بدون تماشاگر
داور: بیژن حیدری/ کمک‌ها: سعید علی‌نژادیان و فرهاد مروجی؛ داور چهارم: ایمان کهیش/ ناظر داوری: حسین نجاتی.

 

 

 


سپاهان اصفهان

 • سید پیام نیازمند
 • گئورگی ولسیانی
 • عزت‌الله پورقاز
 • دانیال اسماعیلی‌فر(73- مرتضی منصوری)
 • امید نورافکن
 • سید محمد کریمی(83- جلال‌الدین علی‌محمدی)
 • سروش رفیعی
 • احسان حاج‌صفی(73- یاسین سلمانی)
 • سید محمدرضا حسینی(77- کی‌روش استنلی)
 • محمد محبی
 • سجاد شهباززاده

سرمربی: محرم نویدکیا

 


پرسپولیس

 • حامد لک
 • محمدحسین کنعانی‌زادگان(5+90- فرشاد فرجی)
 • سید جلال حسینی
 • سیامک نعمتی
 • وحید امیری
 • کمال کامیابی‌نیا
 • احمد نوراللهی
 • احسان پهلوان
 • مهدی ترابی(85- میلاد سرلک)
 • امید عالیشاه(30- عیسی آل‌کثیر)
 • شهریار مغانلو

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

 

 

اخطار:

 

عزت‌الله پورقاز (14) سروش رفیعی(44) احسان حاج‌صفی(90) از سپاهان

وحید امیری(4) مهدی ترابی(35) از پرسپولیس

 

 

شرح گل


سپاهان 0 - پرسپولیس 1 (دقیقه 55: عیسی آل‌کثیر): ارسال مهدی ترابی از روی کرنر سمت چپ زمین را شهریار مغانلو با ضربه سر به کمال کامیابی‌نیا رساند که ضربه قیچی برگردان او از مقابل تیرک دوم به مقابل دروازه سپاهان را عیسی آل‌کثیر با ضربه والی دیدنی تبدیل به گل کرد.

 

 

سپاهان 1 - پرسپولیس 1 (دقیقه 87: محمد محبی): ارسال جلال‌الدین علی‌محمدی از میانه زمین را کی‌روش استنلی با مهار توپ سینه به محمد محبی رساند که شوت محکم روی پای او پس از برخورد به سیامک نعمتی تغییر جهت داد و وارد دروازه پرسپولیس شد.

 


لحظات حساس:

 

دقیقه 5: ضربه ایستگاهی احسان حاج‌صفی از جناح راست زمین به سمت راست محوطه جریمه پرسپولیس رفت و به مهاجم سپاهان رسید که شوا او را حامد لک در اختیار گرفت.

دقیقه 15: سانتر مهدی ترابی از روی ضربه آزاد میانه زمین به شکلی خطرناک وارد محوطه جریمه سپاهان شد که ضربه پشت سر مهاجم پرسپولیس از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 17: مهدی ترابی پشت محوطه جریمه سپاهان صاحب توپ شد که شوت محکم و فنی او از از روی دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دقیقه 19: ارسال بلند دانیال اسماعیلی‌فر از سمت راست زمین به بعد از تیرک دوم با ضربه سر محمد محبی همراه شد که توپ او ثمری نداشت و به اوت رفت.

دقیقه 21: همکاری استثنایی و چشم‌نواز امید عالیشاه و وحید امیری در سمت چپ زمین را عالیشاه با پاس در عرض به احسان پهلوان رساند که ضربه آخر او کم‌دقت بود و از کنار دروازه سپاهان رد شد.

دقیقه 32: محمد محبی با حرکت پابه توپ تا پشت محوطه جریمه پرسپولیس پیش رفت که شوت روی پای او از بالای دروازه رد شد.

دقیقه 34: شوت شهریار مغانلو از میانه زمین به سمت دروازه سپاهان توسط نیازمند جمع شد.
دقیقه 34: مهدی ترابی با حرکت سریع تا پشت محوطه جریمه سپاهان جلو آمد که پاس در عمق عالی او و ضربه احسان پهلوان با خروج خوب نیازمند دفع شد.

دقیقه 37: پاس بلند سیامک نعمتی را مهدی ترابی با ضربه سر به شهریار مغانلو رساند که شوت روی پای محکم و او را نیازمند به زیبایی برگشت داد و در ریباند هم ضربه آل‌کثیر را دروازه‌بان سپاهان واکنش خوب دیگری دفع کرد.
دقیقه 37: ضد حمله تند و تیز سپاهان می‌توانست گل اول این تیم را به همراه داشته باشد که پاس کات‌بک سجاد شهباززاده و ضربه احسان حاج‌صفی از بالای دروازه پرسپولیس رد شد.

دقیقه 2+45: شوت روی پای سروش رفیعی به تور کنار دروازه پرسپولیس برخورد کرد تا آخرین موقعیت نیمه اول هم تبدیل به گل نشود.

 

 

دقیقه 58: شوت روی پای تماشای امید نورافکن از پشت محوطه جریمه را حامد لک جمع کرد.

دقیقه 60: ارسال تند و تیز نورافکن از سمت چپ زمین را شهباززاده نتوانست استفاده کند تا توپ به بیرون برود.

دقیقه 66: ارسال خطرناک نورافکن از سمت چپ زمین را حامد لک روی خط دروازه مهار کرد، اما در ادامه توپ از دست او رها شد و به شهباززاده رسید که ضربه او در آستانه ورود به دروازه توسط کنعانی‌زادگان دور شد.

دقیقه 4+90: توپ ارسالی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین به بعد از تیرک دوم را کمال کامیابی‌نیا با ضربه سر زد که تو با کم‌ترین اختلاف از کنار دروازه رد شد.

 

 

 

بهترین بازیکن


گئورگی ولسیانی، مدافع سپاهان و مهدی ترابی و عیسی آل‌کثیر از پرسپولیس، سه بازیکنی بودند که نمایش ویژه‌تری نسبت به سایر بازیکنان پُرتلاش و دونده در این مسابقه حساس داشتند. ولسیانی در خط دفاعی طلایی‌پوشان بارها از حملات سرخ‌پوشان جلوگیری کرد و در نبردهای هوایی و زمینی موفق بود و ترابی نیز در خلق موقعیت با پاس‌های در عمق و ارسال‌های خطرناک موثر کار کرد. ضمن اینکه آل‌کثیر پس از حضورش در زمین بر فشار حملات پرسپولیس اضافه کرد و یک گل هم به ثمر رساند.

 

اتفاق ویژه


پرسپولیس با برد در این بازی و با وجود انجام یک مسابقه کمتر نسبت به سپاهان می‌توانست صدرنشین لیگ برتر شود، اما برتری آنها در لحظات پایانی با مساوی عوض شد تا رقابت تنگاتنگ دو تیم در بالای جدول همچنان ثابت بماند و لیگ بیستم با جذابیت بیشتری ادامه پیدا کند.

 


در حاشیه:


* تعدادی از بازیکنان دو تیم قبل از شروع مسابقه خوش و بش گرمی با هم داشتند.

* صدای ضبط شده تماشاگران سپاهان از لحظات آغازین مسابقه در ورزشگاه پخش شد.
* در دقیقه 9 یاد و خاطره مرحوم محمود یاوری، پیشکسوت فوتبال اصفهان زنده نگه داشته شد.
* امید عالیشاه در دقیقه 28 پس از برخورد با احسان حاج‌صفی مصدوم شد و لحظاتی بعد اعلام کرد تعویض شود.
* نخستین تعویض مسابقه خیلی زود و در دقیقه 30 اتفاق افتاد که عیسی آل‌کثیر جانشین امید عالیشاه مصدوم شد.

* در دقیقه 39 آل‌کثیر پس از برخورد با پورقاز در محوطه جریمه سپاهان سرنگون شد که داور در این صحنه مشکوک به پنالتی اعتقادی به اعلام خطا نداشت.

* در دقیقه 64 محمدرضا حسینی پس از نفوذ به محوطه جریمه پرسپولیس با تکل احمد نوراللهی سرنگون شد که داور در این صحنه نیز همانند صحنه مشکوک نیمه اول برای سرخ‌پوشان، اعتقادی به اعلام پنالتی به سود سپاهان نداشت.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.