کد خبر: 1755343/1 زمان: 16:32   1400/02/24 بازدید: 11,320

مطمئن بودیم به پرسپولیس نمی‌بازیم

اعتراف پیروز قربانی: بازی در تیم ملی را دوست نداشتم

پیروز قربانی بازیکن و کاپیتان اسبق استقلال تهران پیش از نود و پنجمین دربی پایتخت به گفت و گو درباره استقلال این روزها و این بازی پرداخت.

به گزارش "ورزش سه"، پیروز قربانی از چهره‌های ویژه استقلال در دربی است. کسی که در دربی 59 با گلزنی در آخرین لحظات، آبی‌پوشان را به یک پیروزی شیرین رساند و نامش را در دفتر تاریخ شهرآورد ثبت کرد. او حالا در گفتگو با خبرنگار ما، به تحلیل وضعیت استقلال پرداخته و همچنین از گل رویایی به پرسپولیس گفته است.

 

قربانی در مورد روزهایی که به تیم ملی دعوت می‌شد گفت: پستی که من در تیم ملی بازی می‌کردم زوجی است و دو دفاع وسط باید باهم مچ باشند تا عملکرد خوبی ارائه دهند. از دوران برانکو که از سال هشتاد و دو به تیم ملی دعوت شدم گلمحمدی و نصرتی و بعد از آن هادی عقیلی و  جلال حسینی زوج خوبی را ساخته بودند و مربیان تیم ملی به تغییر در آن پست اعتقاد نداشتند.

 

خود من زیاد بازی در تیم ملی را دوست نداشتم!و تلاشی برای تحمیل خودم به مربی و فیکس بازی کردن نمی‌کردم. حال که به این موضوع فکر میکنم اشتباه کرده ام ولی چون در استقلال بزرگ شده بودم و جو استقلال را دوست داشتم فقط دعوت شدن به تیم ملی برای من کافی بود. من از جوانان در استقلال بودم و تعصب هواداران استقلال پرسپولیس روی تیم باشگاهی‌شان در خیلی زمینه ها از تیم ملی بیشتر است. من جو استقلال را کاملا متعلق به خودم می‌دانستم و همه کاره آن جمع بودم و جو تیم ملی برایم غریبه بود. البته ممکن است حرف من درست نباشد و خیلی ها به آن خرده بگیرند

 

قربانی درباره شهرآورد هیجان انگیز سال هشتاد و سه که با برتری سه بر دو آبی ها پایان یافت گفت: آن بازی آن‌چنان هم کامبک نبود ما با گل عنایتی جلو افتادیم و سپس دو گل خوردیم. که ابتدا حاج محمود و سپس من گل سوم را زدیم و برنده آن بازی شدیم. مطمئن بودیم که به پرسپولیس نمی‌بازیم. دومین سال با آقای قلعه نویی بود و به همه القا شده بود که توانایی بردن هر تیمی را داریم.

 

قربانی درباره اعتراض به گل های پرسپولیس در آن بازی عنوان کرد: من درست یادم نمی‌آید ولی فکر کنم گل های‌شان مسئله دار بود و یک گل روی کرنر اشتباه بود و دیگری آقای انتظاری در آفساید بودند. این مسئله برای هفده سال پیش است و حرف زدن درباره اش زیاد جالب نیست.

 

پیروز قربانی درباره شهرآورد نود و پنجم گفت: با توجه به شرایط جدول هر دو تیم شانس قهرمانی دارند و امیدوارم خستگی ناشی از آسیا در کیفیت این بازی موثر نباشد. استقلال پس از تغییر کادر فنی روند رو به رشد و مثبتی را به جز بازی اخیر داشته و پرسپولیس هم چندین سال است تیم خوبی است.امیدوارم بازی خوبی را از نظر کیفی شاهد باشیم و در نهایت نتیجه به نفع استقلال باشد.

 

او همچنین با اشاره به انتقادات نسبت به خط دفاعی تیم مجیدی، توضیح داد: اینکه همه مشکلات دفاعی استقلال را گردن خط دفاعی بیندازیم غیر منطقی است و باید ساختار دفاعی تیم را در نظر بگیریم. استقلال در ساختار دفاعی نیاز به کار کردن بیشتری هم در دفاع تیمی و هم گروهی دارد. وقتی تیم گل می‌خورد ضعف بازیکنان دفاعی بیشتر نمود دارد ولی ساختار دفاعی از نوک حمله شروع می‌شود تا دفاع اخر و استقلال ساختار دفاعی اش ایراد دارد.

 

او درباره بازگشت دانشگر و مهره مناسب برای بازی در پست دفاعی اضافه کرد: باید ببینیم روند تمرینات دانشگر چگونه بوده و شرایط او چگونه است. اما به نظر من پست دفاع وسط زوجی است و شما باید کنار بازیکنی بازی کنید که هم افزایی داشته باشد و شاید بازیکنانی از نظر انفرادی ضعیف باشند ولی وقتی کنار کسی بازی می‌کند عملکرد و نمره قابل قبولی خواهند گرفت.  استقلال باید در پست دفاع وسط زوج اش را زودتر پیدا کند و به هماهنگی با گلر و هافبک های دفاعی برسند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.