کد خبر: 1755766/56 زمان: 08:35   1400/02/26 بازدید: 46,412

یکی باید شوت می زد،یکی باید پاس می‌داد

دیاباته و میلیچ؛ دو تصمیم اشتباه علیه مجیدی

دو بازیکن خارجی استقلال می توانستند با تصمیماتی درست در دو لحظه حساس و کلیدی، تیمشان را حداقل به یک گل برسانند.

به گزارش "ورزش سه"، استقلال در حالی شهرآورد 95 را از دست داد که روی تنها موقعیت مهم و جدی پرسپولیس، دروازه اش را باز شده دید و در طرف مقابل، در چند فرصت خوب گلزنی که آبی پوشان به دست آوردند، در باز کردن دروازه حامد لک ناکام بودند.


بازیکنان خارجی استقلال که تاکنون در تاریخ دربی های تهران موفق به گلزنی نشده اند، روز گذشته می توانستند با تصمیماتی بهتر و مناسب، حداقل زننده یا زمینه ساز یک گل برای تیمشان باشند، ولی دو تصمیم اشتباه میلیچ و دیاباته که دقیقا باید برعکس یکدیگر رخ می دادند، مانع از رساندن استقلال به گل در شهرآورد جمعه شدند.


در دقیقه 42 مسابقه، استقلال روی کار خوب تیمی میلیچ و مطهری می توانست یک موقعیت جدی را به روی دروازه پرسپولیس تدارک ببیند. یک و دوی خوب میلیچ با مطهری، بازیکن کروات آبی پوشان را درون محوطه جریمه صاحب فرصت کرد و در حالیکه انتظار می رفت میلیچ با یک شوت دروازه حامد لک را تهدید کند، به گمان اینکه مطهری برای تکرار حرکت یک و دو وارد محوطه جریمه شده است، چشم بسته توپ را به نقطه مدنظرش فرستاد ولی ارسلان که در همان پشت محوطه جریمه مانده بود، نتوانست از این فرصت استفاده کند و این توپ توسط مدافعین پرسپولیس راهی کرنر شد.

 

 

 


در این صحنه اگر چه توپ روی پای غیرتخصصی میلیچ بود ولی شاید اگر خود او به قصد باز کردن دروازه پرسپولیس اقدام به شوت زنی می کرد، صحنه خطرناک تری به روی دروازه حامد لک رخ می داد ولی این بازیکن در جایی که باید شوت می زد، پاس داد و همین مسئله منجر به از دست رفتن یک موقعیت خوب گلزنی شد.


در نیمه دوم عکس این اتفاق برای دیاباته رخ داد. در دقیقه 64 پاس خوب فرشید اسماعیلی در پشت محوطه 18 قدم به دیاباته رسید و این بازیکن پس از یک چرخش وارد محوطه جریمه شد و در حالیکه وریا غفوری را در سمت راست خودش داشت، تصمیم گرفت تا خودش برای گلزنی اقدام کند و با ضربه ای بی دقت، توپ را به آسمان کوبید و یکی از جدی ترین فرصت های دربی 95 از دست رفت.

 

 

 


در این لحظه که منطق حکم می کرد دیاباته باید با از خودگذشتگی، وریا را که در موقعیت بهتری بود صاحب توپ می کرد، اما این بازیکن تصمیم گرفت تا خودش به سمت دروازه پرسپولیس شوت زنی کند و این تصمیم اشتباه منجر به از دست رفتن فرصت بزرگی برای استقلال شد.


میلیچ و دیاباته در این دیدار می توانستند با تصمیم های درست، شانس استقلال برای گلزنی را افزایش دهند ولی در جایی که باید میلیچ شوت می زد، پاس داد و در جایی که دیاباته باید پاس می داد، شوت زد و همین مسئله منجر به شکست استقلال در دربی تهران شد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.