کد خبر: 1756228/56 زمان: 11:34   1400/02/28 بازدید: 37,258

جشن صعودی که به آشوب کشیده شد

درگیری هواداران تیم زندی با 1100 پلیس آلمانی!

هواداران تیم فوتبال دینامودرسدن پس از صعود به بوندس لیگای 2، با برپایی تجمع در مقابل استادیوم خانگی خود، با پلیس درسدن به شدت درگیر شدند.

به گزارش "ورزش سه"، تیم فوتبال دینامودرسدن موفق شد در هفته ما قبل پایانی بوندس لیگای سه، با برتری 4 بر صفر در برابر تیم ترکگوچو مونیخ، صدرنشینی خود را تثبیت کرده و راهی بوندس لیگای دو شود. جشن صعودی که هواداران این تیم در بیرون از استادیوم محل انجام بازی برگزار کردند، به آشوب کشیده شد.


وب سایت آلمانی welt.de در مطلبی در این خصوص نوشته است: در حالی که دینامو درسدن صعود خود را در استادیوم خانگی اش قطعی کرد، صحنه های وحشیانه ای مقابل ورزشگاه به وجود آمد. هواداران این تیم به پلیس حمله کردند و آنها بعد از ظهر پر حادثه و وحشتناکی را رقم زدند.


در حالی که پلیس خارج از استادیوم توسط هواداران درسدن مورد حمله قرار گرفت، بازیکنان این تیم در حال برگزاری جشن صعود بودند. بطری ها، سنگ ها و مواد آتش زا به سمت مأمورانی که از آب پاش علیه مهاجمان استفاده می کردند، پرتاب شد. با گسترش شورش هواداران در اطراف ورزشگاه، مارکو هارتمن بازیکن دینامودرسدن از طریق توییتر پیامی برای هواداران تیمش ارسال کرد و از آنها خواست دست از تجمع بردارند. او نوشت: "من فقط از شما می خواهم آرامش خود را حفظ کنید، لطفاً به خانه بروید."

 


اما به نظر می رسد این خبر به دست هواداران دینامو نرسید. بیش از 4000 نفر در طول برگزاری بازی در خارج از استادیوم جمع شده بودند. قبل از سوت پایان، لیدرهای افراطی دینامو با به آتش درآوردن مواد آتش زا، پیروزی را جشن گرفتند. پلیس بارها از هواداران درخواست کرد تا محل تجمع را ترک کنند ولی این اتفاق رخ نداد.


حوالی ساعت 3:30 بعد از ظهر اوضاع تغییر کرد. هواداران با مواد آتش بازی به نیروهای پلیس حمله کردند و سعی کردند از موانع موجود در مسیر ورزشگاه عبور کنند. خشونت بیشتر شد و علاوه بر مواد آتش زا، طرفداران با بطری و سنگ به پلیس حمله کردند. پلیس نیز سعی داشت مهاجمان را با اسپری فلفل و آب پاش به عقب براند. علاوه بر افسران پلیس، نمایندگان رسانه ها و عکاسان نیز مورد حمله قرار گرفتند. 


در مجموع 1100 افسر پلیس برای مقابله با هواداران دینامودرسدن در مقابل استادیوم حاضر شدند. پلیس تعداد افسران زخمی را 185 نفر اعلام کرد. مصدومیت اکثر قریب به اتفاق آنها، ناشی از پرتاب بطری، سنگ و مواد آتش زا بود. 155 نفر از نیروهای پلیس مرخص شده و 30 نفر دیگر هنوز تحت مداوا قرار دارند. پلیس همچنین اعلام کرد که آنها 40 نفر از اغتشاشگران را که رنج سنی 18 تا 69 سال داشتند، دستگیر و سپس آنها را آزاد کرده است.
تیم فوتبال دینامودرسدن که فریدون زندی را به عنوان یکی از اعضای کادرفنی در اختیار دارد، در فاصله یک هفته تا پایان این فصل از رقابت های بوندس لیگا 3، با برتری در دیدار خانگی، صعود خود به دومین سطح از فوتبال آلمان قطعی کرد.

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.