کد خبر: 1760242/58 زمان: 22:32   1400/03/17 بازدید: 28,097

طارمی- سردار؛ مهارنشدنی مقابل بحرین

تیم ملی ایران با همکاری دو مهاجم سرشناس خود گل اول را به بحرین زد.

به گزارش ورزش سه، سرمربی تیم ملی بحرین پیش از بازی حساس مقابل ایران با اشاره به سطح بالاتر بازیکنان ایران نسبت به بازیکنان خودش، اشاره ویژه ای به دو مهاجم این تیم داشت؛ مهدی طارمی و سردار آزمون. او از طارمی به عنوان مهره کلیدی ایران و از آزمون به عنوان بازیکنی با سطح بالا یاد کرده بود که بهترین بازیکن لیگ روسیه هم انتخاب شد.

 

این دو مهاجم که جزو موثرترین بازیکنان پورتو و زنیت در این فصل از لیگ پرتغال و روسیه بودند، خیلی پیش تر از تمجید سرمربی بحرین نیز امید اول فوتبال ایران برای عبور از مرحله سخت فعلی به شمار می رفتند. طارمی روی 27 گل تیمش در لیگ پرتغال تاثیرگذار بود و گل های حساسی هم در لیگ قهرمانان اروپا مقابل تیم های معتبر به ثمر رساند. سردار هم در این فصل 19 گل برای تیم باشگاهی اش به ثمر رساند و در پایان فصل هم جایزه بازیکن فصل را مال خود کرد.

 

 

نیمه اول دیدار ایران و بحرین در حالی به پایان رسید که زوج طارمی و آزمون نتوانستند دروازه حریف را باز کنند؛ آنها چند موقعیت نصف و نیمه داشتند ولی برای ضربه زدن به بحرین، نیمه دوم را انتخاب کرده بودند؛ جایی که روی دو همکاری چشم نواز، دو بار دروازه این تیم را باز کردند تا تیم ملی در این دیدار حساس دو بر صفر از بحرین پیش بیافتد.

 

گل اول تیم ملی در دقیقه 54 در شرایطی به ثمر رسید که مهدی طارمی تا پشت محوطه جریمه بحرین نفوذ کرد و پاس در عمق او به پشت مدافعان حریف را سردار آزمون با فرار تماشایی و ضربه بغل پا به گل تبدیل کرد. پنج دقیقه بعد از این همکاری بی نظیر، تیم ملی گل دوم را هم به همین شکل و با پاس طارمی و ضربه آزمون به ثمر رساند؛ توپ‌گیری عالی ملی‌پوشان ایران در میانه زمین یک ضد حمله خوب به وجود آورد که باز هم پاس در عمق دیدنی از مهدی طارمی و فرار تند و تیز سردار آزمون را این مهاجم تیم ملی با عبور دادن توپ از بین پاهای دروازه‌بان بحرین در دقیقه 61 تبدیل به گل دوم کرد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.