کد خبر: 1760744/44 زمان: 15:09   1400/03/20 بازدید: 9,459

پرونده آزادکاران اعزامی به توکیو بسته شد

دوبنده المپیکی بر تن علی، امیرحسین و مصطفی

گره های کادرفنی برای انتخاب کشتی گیر نهایی در سه وزنی که تردیدهایی در آن وجود داشت، در لهستان باز شد.

به گزارش "ورزش سه"، قبل از اینکه یک تیم از ایران در رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان شرکت کند، تقریبا کادرفنی روی انتخاب نفرات نهایی سه وزن جهت حضور در المپیک به نتیجه رسیده بود.


رضا اطری با شکست رحمان عموزاد در انتخابی به عنوان نفر نهایی وزن 57 کیلو انتخاب شده بود، در وزن 65 کیلوگرم نیز مرتضی قیاسی با شکست امیرمحمد یزدانی توانسته بود خودش را به عنوان نفر اعزامی معرفی کند. همچنین در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی با عبور از کامران قاسمپور از چند ماه قبل تکلیف حضور خود در المپیک را روشن کرد.


در سه وزن باقی مانده نیز غلام محمدی و دیگر اعضای کادرفنی تصمیم به اعزام نفرات مدعی به لهستان گرفتند. در دو روز اخیر سه مدعی وزن 97 کیلو، دو مدعی وزن 74 کیلو و دو مدعی وزن 125 کیلوگرم روی تشک رفتند.


این مسابقات بعنوان آخرین مرحله از سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی برای المپیک توکیو و همچنین رنکینگ مسابقات جهانی 2021 نروژ محسوب می شود که روزهای 18 و 19 خردادماه در شهر ورشو لهستان برگزار شد.


در وزن 74 کیلوگرم مصطفی حسین خانی پس از استراحت در دور نخست در دور مقابل کامیل ریبسکی از لهستان با نتیجه 7 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد، وی در این خادجی مراد گادجیف از آذربایجان را با نتیجه 3 بر صفر  از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. یونس امامی دیگر نماینده ایران در این وزن در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر مقابل دنیس پالوف از اوکراین به پیروزی رسید. وی در دور بعد مقابل خادجی مراد گادجیف از آذربایجان با نتیجه 4 بر 2 مغلوب شد و با توجه به شکست گادجیف مقابل حسین خانی، امامی از دور رقابت ها کنار رفت. حسین خانی در دیدار فینال با توجه به حاضر نشدن فرانک چامیزو کشتی گیر کوبایی الاصل و قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از ایتالیا پیروز و به مدال طلا رسید.


در وزن 97 کیلوگرم محمدحسین محمدیان در دیدار نخست مقابل کالین مور از آمریکا با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز با نتیجه  10 بر صفر سریک باخیتخانوف از قزاقستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. در همین گروه علیرضا کریمی نیز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف مقابل آبراهام کونیدو روانو کشتی گیر کوبایی الاصل و دارنده مدال برنز جهان از ایتالیا که در دور قبل شریف شریف اف قهرمان جهان و المپیک از آذربایجان را مغلوب کرده بود، با نتیجه 11 بر یک به پیروزی رسید تا حریف محمدیان در مرحله نیمه نهایی شود. در دیدار نیمه نهایی محمدحسین محمدیان با نتیجه 2 بر 2 مقابل علیرضا کریمی به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. کریمی نیز راهی دیدار رده بندی شد.


در آن سوی جدول نیز علی شعبانی دیگر نماینده کشورمان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل ماگومدحاجی نوراف دارنده مدال برنز جهان از مقدونیه با نتیجه 9 بر 2 به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این علیشیر یرگالی دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان را با نتیجه 7 بر 2 مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. دیدار فینال بین محمدیان و شعبانی برگزار شد که محمدیان در پایان با نتیجه 1 بر 1 به پیروزی دست یافت و بعنوان نخست دست یافت.


در وزن 125 کیلوگرم امین طاهری در دور اول مقابل اولگ بولتین قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه 5 بر یک به پیروزی رسید. وی در دور بعد مقابل یوسف حمیدا از مصر با نتیجه 6 بر 3 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله بعد، طاهری از دور رقابت ها کنار رفت. امیرحسین زارع دیگر نماینده کشورمان در این وزن، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مقابل دیالدین عبدالمطلب از مصر به پیروزی رسید. وی  در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی الکساندر کولدوفسکی از اوکراین را با نتیجه 10 بر صفر از پییش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال نیکولاس گویازدوفسکی دارنده مدال برنز جهان از آمریکا را با نتیجه 6 بر 1 (سه اخطاره) مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

 


بدین ترتیب به نظر می رسد گره های کادرفنی در لهستان باز شده و حالا این ترکیب احتمالی از ایران راهی المپیک توکیو می شوند:


57 کیلوگرم: رضا اطری
65 کیلوگرم: مرتضی قیاسی
74 کیلوگرم: مصطفی حسین خانی
86 کیلوگرم: حسن یزدانی
97 کیلوگرم: محمدحسین محمدیان
125 کیلوگرم: امیرحسین زارع

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.