کد خبر: 1761252/58 زمان: 10:16   1400/03/23 بازدید: 13,804

نماینده‌های تیم‌های کوچک ترکیه در تیم ملی

از لیگ سه تا بازی با ایتالیا در یورو (عکس)

یک رسانه ترکیه ای در گزارشی به پرورش استعدادهای فوتبال این کشور پرداخت که نتیجه آن تشکیل یک تیم ملی با ستاره هایی مطرح شده است.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی ترکیه در دیدار افتتاحیه یورو 2020 با 3 گل مغلوب ایتالیا شد. این تیم که در دو دیدار بعدی خود باید به مصاف ولز و سوئیس برود، نتوانست شروعی را که مطلوبش بود را در این رقابت ها رقم بزند. سنول گونش، سرمربی تیم ملی ترکیه در این دیدار نفراتی را به میدان فرستاد که تعداد قابل توجهی از آنها محصول تیم های کوچک  ترکیه ای بودند. 

 

Sabah Spor در گزارشی با اشاره به موضوع فوق نگاهی متفاوت به بازی ترکیه و ایتالیا داشت. اورجان چاکر، زکی چلیک، مریح دمیرال، چالار سویونجو، اوموت مراش، اوکای یوکوشلو، اوزان توفان، هاکان چالهان‌اوغلو، یوسف یازیچی، کنان کارامان و بوراک ایلماز 11 بازیکن ابتدایی تیم ملی ترکیه در بازی با ایتالیا بودند. از بین این بازیکنان، چهره های مطرحی بودند که پس از پرورش یافتن در لیگ های پایین ترکیه، راه پیشرفت را در پی گرفتند.

 

زکی چلیک/ بورسا اسپور – بورسا نیلوفر

زکی چلیک که پرورش یافته باشگاه بورسا اسپور ترکیه است و این فصل با لیل فرانسه به مقام قهرمانی لیگ فرانسه دست یافت فوتبال حرفه ای خود را در سن 18 سالگی از تیم بورسا نیلوفر آغاز کرد؛ تیمی که در لیگ سه ترکیه حضور داشت. او بعد از انتقال به تیم بزرگسالان بورسا و بازی در تیم استانبول اسپور در سال 2018 به عنوان یک دفاع راست موفق و با مبلغ 2.5 میلیون یورو به لیل فرانسه منتقل شد.

 

 

چالار سویونجو/ منمن اسپور – بوکا اسپور – آلیاگا

چالار سویونجو، مدافع 25 ساله اولین بازی حرفه ای خود را در تیم آلیاگا در حالی انجام داد که در تیم های منمن اسپور و بوکا اسپور پرورش یافته بود. چالار در سال 2014 راهی تیم آلتوردنوردو شد و 2 فصل بعد در سال 2016 با مبلغی در حدود 8 میلیون یورو به تیم فرایبورگ آلمان منتقل شد. این مدافع بعد از عملکرد خوبی که در بوندس لیگا داشت با مبلغ 21 میلیون یورو در سال 2018 به تیم لیگ برتری لسترسیتی پیوست.

 

 

اوموت مراش/ ساری‌یر – یشیل‌گوی

اوموت بولوت که پرورش یافته دو باشگاه ساری‌یر و یشیل‌گوی در سال 2013 به تیم بلواسپور پیوست و اولین بازی رسمی خود را برای این تیم در همان سال انجام داد. او سپس به تیم بورسا اسپور منتقل و بعد از آن با انتقال به تیم لو هاور، لژیونر شد. 

 

 

اوکای یوکوشلو/ کارشیاکا – آلتای

اوکای یوکوشلو فوتبال را در دو باشگاه کارشیاکا و آلتای فرا گرفته و در سال 2010 اولین قرارداد حرفه ای خود را با آلتای منعقد کرد. او سپس به کایزراسپور پیوست و پس از انتقال و درخشش در تیم ترابزون اسپور، به عنوان لژیونر فوتبال ترکیه راهی ستاویگو و وست برومویچ شد.

 

 

چنگیز اوندر/ بوکا اسپور – آلتین اردو

چنگیز که در نیمه دوم بازی با ایتالیا به عنوان بازیکن جایگزین وارد زمین شد در آکادمی باشگاه بوکا اسپور پروش یافت و اولین بازی حرفه ای خود را با پیراهن تیم آلیتن اردو در سال 2014 انجام داد. او با مبلغ 5 میلیون یورو به تیم مطرح باشاک شهیر منتقل شد و سپس با قراردادی به ارزش 15 میلیون یورو راهی آ.اس.رم ایتالیا شد. او فصل گذشته را به عنوان بازیکن قرضی در تیم لسترسیتی پشت سر گذاشت.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.