کد خبر: 1761300/44 زمان: 13:36   1400/03/23 بازدید: 7,307

احتمال برگزاری لیگ سال 1400 با حضور تماشاگران

جشن صد سالگی والیبال ایران برگزار می شود

رییس فدراسیون والیبال از برگزاری جشن صد سالگی والیبال ایران با با اختتامیه لیگ برتر سال 99 خبر داد.

به گزارش "ورزش سه"، جلسه هماهنگی و هم‌اندیشی مدیران عامل باشگاه‌ها به منظور بررسی نحوه برگزاری مسابقات لیگ برتر والیبال در سال 1400 امروز با حضور محمدرضا داورزنی رئیس و دیگر مسئولان فدراسیون و با حضور مدیران عامل و مربیان باشگاه‌های لیگ برتر برگزار شد.


در این جلسه داورزنی در ابتدا با قدردانی از مدیران عامل و سرمربیان باشگاه‌ها گفت: خروجی لیگ سال گذشته تعداد زیادی بازیکن ارزشمند بود که هم اکنون در تیم ملی خودنمایی می کنند. عصر جدیدی در والیبال ایران رقم خورده است.


رییس فدراسیون والیبال با تاکید بر برگزاری جلسه اختتامیه لیگ برتر سال 99 هم زمان با تولد 100 سالگی والیبال در ایران افزود: سال گذشته سال خاصی بود. به دلیل وجود شرایط کرونایی مجبور به برگزاری مسابقات لیگ برتر به صورت متمرکز بودیم. خوشبختانه والیبال توانست برنامه‌هایش را عملی کند. همکاری باشگاه‌ها هم باعث شد لیگ در زمان تعیین شده به اتمام برسد. با توجه به قرمز شدن شرایط کرونایی کشور، تصمیم گرفتیم مراسم اختتامیه لیگ با یکصدمین سال والیبال کشور که برنامه آن متعاقبا اعلام می‌شود، به طور همزمان برگزار شود. امسال یکصدمین سال فعالیت والیبال در کشور و تولد 100 سالگی والیبال در ایران است. همه کسانی که در 100 سال گذشته در رشد و توسعه والیبال کشور اثرگذار بودند، در مراسم تولد 100 سالگی والیبال حضور خواهند داشت.


او با بیان این که برای فدراسیون فرقی نمی‌کند لیگ برتر سال 1400 به صورت متمرکز برگزار شود یا خیر اما باید شرایط میزبانی در شرایط کرونایی فراهم باشد گفت: برگزاری مسابقات در شهرستان‌ها حساسیت بیشتری دارد. امیدواریم شرایط کشور به سمتی برود که وضعیت کرونایی اجازه دهد از وجود تماشاگران استفاده کنیم تا هم میزبان‌ها و هم مردم از برگزاری مسابقات لذت ببرند. قرار است تا پایان شهریور درصد قابل توجهی از مردم واکسینه شوند اما این که بتوانیم مسابقات را با حضور تماشاگران برگزار کنیم یا خیربه مصوبات ستاد کرونا بستگی دارد.


داورزنی با اشاره به رشد ژاپن در والیبال نکته‌ای را هم متذکر شد و گفت: شاهد سرعت رشد مدعیان والیبال در دنیا هستیم. در آسیا ژاپنی‌ها خوب کار کرده‌اند و این نیست که بگوییم که ما پا را از آسیا فراتر گذاشته‌ایم. اگر دیر شروع کنیم، جایگاه خود را از دست می‌دهیم. باید مرتب در حال بهتر شدن وضعیت تیم ملی در سطح بزرگسالان باشیم. پس باید در رده جوانان و نوجوانان تلاش کنیم تا خون تازه به تیم ملی بزرگسالان تزریق کنیم. امیدواریم با همکاری باشگاه‌ها، این اتفاق رخ دهد. مدل برنامه‌ریزی ما در لیگ باید به گونه‌ای باشد که به جوانان میدان و فرصتی برای بازی داده شود. هر سال بعد از اتمام لیگ برتر باید تعداد زیادی بازیکن همچون بردیا سعادت، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار، میثم صالحی، شریفی و… از دل باشگاه‌ها بیرون بیایند تا همواره امیدوار به آینده بهتر در والیبال باشیم.


وی ادامه داد: در بعضی از پست‌ها باید جدیت بیشتری به خرج دهیم و با برنامه‌تر کار کنیم تا بازیکنانی در تراز جهانی را به تیم ملی معرفی کنیم. آرزو می‌کنم روند رو به رشد والیبال ایران ادامه پیدا کند تا آلکنو با پیدا کردن 12 بازیکن مدنظرش بتواند با آمادگی کامل در المپیک حضور داشته باشد چون نتیجه المپیک، افتخاری برای ما خواهد بود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.