کد خبر: 1761851/58 زمان: 00:59   1400/03/26 بازدید: 46,036

برتری آماری ایران در تقابل با عراق (عکس)

تیم ملی ایران در تمامی فاکتورهای مهم آماری از تیم عراق برتر بود.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی ایران در آخرین بازی دور گروهی مقدماتی جام جهانی 2022 در منامه با یک گل از سد عراق گذشت. شاگردان اسکوچیچ با کسب این برد، 18 امتیازی شده و به عنوان تیم اول گروه راهی مرحله نهایی مقدماتی شدند.

 

تیم ملی ایران برای صعود به عنوان تیم اول گروه نیاز به کسب پیروزی مقابل عراق داشت؛ نتیجه ای که اسکوچیچ برای رقم زدن آن تیمش را به حالتی هجومی وارد زمین کرد و ملی پوشان در طول 90 دقیقه برتری محسوسی نسبت به حریف از خود نشان دادند و موفق شدند با یک گل، مزد برتری شان را گرفته و عراق را شکست دهند.

 

با نگاه به آمار ارائه شده در پایان بازی می توانیم بیش از پیش پی به برتری کامل ایران مقابل عراق ببریم. شاگردان اسکوچیچ با وجود اینکه در نیمه اول به گل رسیدند اما تا پایان بازی اجازه مالکیت را به تیم حریف ندادند و در کل بازی مالک توپ و میدان بودند؛ از نظر آماری هم این برتری مشخص است. تیم ملی ایران 60 درصد مالکیت توپ را در طول 90 دقیقه در اختیار داشت و عراق در 40 درصد از زمان بازی، مالک توپ بود.

 

 

در تعداد پاس های رد و بدل شده نیز برتری قابل ملاحظه ای را از سوی تیم ملی ایران شاهد بودیم. بازیکنان تیم ملی در این دیدار 505 پاس دادند که 83 درصد آن صحیح بود. در مقابل عراقی ها 355 بار به هم پاس دادند؛ یعنی 150 پاس کمتر که تفاوت قابل ملاحظه ای در چنین دیدار به حساب می آید.

 

شاگردان اسکوچیچ در این دیدار یک گل زدند اما چندین موقعیت خوب دیگر هم داشتند که اگر کمی خوش شانس بودند می توانستند تعداد گل های خود را بیشتر کنند. بر اساس آمار ارائه شده در پایان بازی، تیم ملی ایران 5 شانس گل در این دیدار روی دروازه عراق ایجاد کرد و این در حالی بود که تیم حریف تنها یک شانس گلزنی در طول 90 دقیقه داشت. تنها برتری عراقی ها در تعداد شوت بود، جایی که آن ها 12 بار به سمت دروازه ایران شوتزنی کردند و ما 6 بار موفق به این کار شدیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.