کد خبر: 1761905/56 زمان: 10:57   1400/03/26 بازدید: 57,489

بازیکن عربستان تا پای مرگ رفت (عکس)

حسن التمبکتی مدافع تیم ملی عربستان در دیدار شب گذشته مقابل ازبکستان دچار آسیب دیدگی جدی شد که با دخالت به موقع کادرپزشکی، جان سالم به در برد.

به گزارش "ورزش سه"، به نظر می رسد اتفاقات تلخ فوتبالی طی روزهای اخیر به اوج خود رسیده و پس از ایست قلبی کریستین اریکسن هافبک اینتر و تیم ملی دانمارک و همچنین حادثه دلخراشی که برای بازیکن نود ارومیه رخ داد و او تا پای مرگ رفت، حالا حسن التمبکتی مدافع عربستان نیز درگیر اتفاق مشابهی شد.


در دور پایانی از مرحله مقدماتی جام جهانی 2022، تیم ملی عربستان در استادیوم مرسول پارک شهر ریاض موفق شد با نتیجه 3 بر صفر از سد ازبکستان عبور کرده و به عنوان تیم نخست راهی مرحله سوم و پایانی شود. اما در دقیقه 72 این بازی اتفاق تلخی برای مدافع عربستان رخ داد که باعث توقف بازی و نگرانی افراد حاضر در استادیوم شد.


در این لحظه یک ارسال به روی دروازه عربستان باعث خروج محمد العویس سنگربان سعودی ها از دروازه شد و او بیرون از محوطه جریمه با ضربه سر توپ را دور کرد اما پس از برخورد با هم تیمی خود حسن التمبکتی باعث سرنگونی این بازیکن شد که به دلیل فرود با گردن، این بازیکن دچار آسیب دیدگی شدیدی شد.

 

 

 


حسن التمبکتی که در آن لحظات از هوش رفته بود، در حال بلعیدن زبان خود بود و تا مرز خفگی پیش رفت که داور مسابقه ثانیه هایی پس از فرود خطرناک این بازیکن به روی گردن، با سوت های مکرر و پی در پی از کادرپزشکی خواست تا سریعا وارد زمین مسابقه شده و به وضعیت این بازیکن رسیدگی کنند.

 

 

 

 


پس از لحظاتی و با تلاش های کادرپزشکی عربستان، زبان مدافع تیم ملی عربستان به حالت عادی درآمد و راه تنفس او باز شد. حسن التمبکتی که تا زمان خروج از زمین مسابقه از هوش رفته بود، با تلاش پزشکان در خارج از ورزشگاه مرسول پارک به هوش آمد اما برای انجام آزمایشات پزشکی راهی بیمارستان شد.

 

 


در پایان این مسابقه بازیکنان تیم ملی عربستان با در دست داشتن پیراهن حسن التمبکتی این پیروزی را به او تقدیم کردند. بازیکنی که تا پای مرگ نیز رفت و با تصمیم به موقع داور مسابقه در قطع فوری بازی و حضور کادرپزشکی بالای سر او، از یک خطر بزرگ جان سالم به در برد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.