کد خبر: 1762148/56 زمان: 20:04   1400/03/27 بازدید: 31,698

استفاده از VAR در مرحله یک هشتم نهایی ACL

شانس میزبانی استقلال از الهلال پایین آمد

کنفدراسیون فوتبال آسیا به جای مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، قصد دارد از مرحله یک هشتم نهایی از VAR استفاده کند.

به گزارش "ورزش سه"، مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در دهه پایانی شهریور ماه برگزار می شود و کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز اعلام نکرده است که وضعیت میزبانی دیدارهای این مرحله به چه نحوی خواهد بود.


چند ماه پیش AFC اعلام کرد که قصد دارد از مرحله یک چهارم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، از تکنولوژی VAR استفاده کند. اتفاقی که فصل گذشته نیز که بازی ها به صورت متمرکز در قطر برگزار می شدند، رخ داد و از این مرحله استفاده از تکنولوژی کمک داور ویدیویی به این مسابقات اضافه شد.


اما امروز ولید الصعیری خبرنگار روزنامه الریاضیة با ارسال توئیتی مدعی شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم جدیدی در این خصوص اتخاذ کرده است. طبق ادعای الصعیری، AFC قصد دارد یک مرحله زودتر و در دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از فناوری VAR برای برگزاری مسابقات استفاده کند.

 


با توجه به عدم وجود تکنولوژی کمک داور ویدیویی، بحث میزبانی این مرحله از مسابقات یک بار دیگر مطرح خواهد شد و اینکه هنوز VAR در فوتبال ایران وجود ندارد، ممکن است باعث عدم اعطای میزبانی دیدارهای مرحله یک هشتم و بالاتر به تیم های ایرانی شود.


در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، استقلال باید به مصاف الهلال عربستان برود، پرسپولیس با استقلال تاجیکستان مصاف می دهد و تراکتور نیز باید با النصر عربستان دیدار کند. طبق اعلام قبلی کنفدراسیون فوتبال آسیا، صدرنشین گروه C در مرحله یک هشتم نهایی، باید میزبان رقیب خودش می بود.

 

 

 


استقلال که به عنوان تیم نخست راهی مرحله بعد شد، طبق برنامه زمان بندی قبلی AFC، باید از الهلال میزبانی می کرد ولی بحث عدم حضور تیم های سعودی در ایران، اپیدمی ویروس کرونا و اکنون نیز عدم وجود VAR نیز باعث شده است تا شانس میزبانی آبی پوشان به حداقل برسد و به نظر می رسد شاگردان فرهاد مجیدی باید در جایی غیر از تهران به مصاف حریف قدرتمند خود بروند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.