کد خبر: 1762268/4 زمان: 21:03   1400/03/27 بازدید: 2,025

به تیم ملی آرامش بدهید؛ مگر جز صعود مقتدرانه می‌خواستید

نعمتی: وظیفه ما خط قرمز کشیدن روی ناامیدی‌ها بود

بازیکن تیم ملی مدعی است برخلاف تصوری که داشتند فشارها به تیم ملی بعد از دستیابی به امتیاز صعود افزایش یافته است.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی در شرایطی راهی منامه شد که با حضور در جایگاه سوم گروه خود قرار داشت و بحرین به عنوان میزبان و عراق صدرنشین از شانس بیشتری برخوردار بودند. شاگردان دراگان اسکوچیچ اما با دستیابی به چهار برد بزرگ به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی شدند و به همه ناامیدی‌ها خط قرمز کشیدند. 

 

سیامک نعمتی که در آخرین لحظه به لیست تیم ملی اضافه شد درباره شرایط اردویی و دیدارهای تیم ملی به خبرنگار ما می‌گوید: خیلی خوشحال بودم که جزیی از این لیست بودم. مطمئن بودم که می‌توانیم اتفاق بزرگی را رقم بزنیم و واقعیت این است که وقتی در لیست ابتدایی نبودم کمی ناراحت شدم. یک خبر فوق العاده برای من بود و انگار خودم به سمت تیم ملی پرواز کردم. پیراهن تیم ملی مسلما برای هر بازیکنی افتخار بزرگی است و دوست داشتم در این موقعیت بتوانم جزیی از آن باشم.

 

مدافع پرسپولیسی تیم ملی درباره شرایط تیم ملی در این رقابت ها نیز گفت: مسلما یک حس ناامیدی بزرگ را احساس می‌کردیم. اما کاملا قابل پیش بینی بود که پتانسیل بازیکنان ما خیلی بالاتر از رقبایی بود که در گروه ما قرار داشتند. در دیدارهای قبلی اسیر اتفاقات غیر فوتبالی شده بودیم و جبران آن شاید سخت اما غیرممکن نبود. ما این مهم را در کنار هم به دست آوردیم و جو خوبی را هم بابت حمایت تمامی هواداران و مسوولان شاهد بودیم که کمک زیادی به این هدف ما کرد.

 

وی ادامه داد: شاید بزرگترین و سخت‌ترین بازی ما مقابل بحرین تصور می‌شد. اینکه حق مسلم ما در میزبانی به حریف داده شده بود و این نگرانی را افزایش داده بود. اما چیزی که ما در اردو شاهد  آن بودیم یک انگیزه و تلاش بزرگ برای دستیابی به موفقیت بود و مطمئنا هر حریفی را قادر بودیم با این انرژی از پیش رو برداریم. یکی از بهترین نمایش‌های ما مقابل بحرین و عراق بودیم و خوشبختانه در نهایت توانستیم به هدف خودمان دست پیدا کنیم.

 

نعمتی که سابقه همکاری با مربیان کروات را در کارنامه دارد، درباره دراگان اسکوچیچ می‌گوید: شناخت بالای دراگان مسلما کمک زیادی به این موضوع کرد که در این مقطع به نتیجه لازم برسیم. ما مسلما بازیکنانی احساسی هستیم که دراگان به خوبی این احساسات را در کنار توانایی بازیکنان به قدرتی برای دستیابی به موفقیت تیمی تبدیل کرد. او سال‌ها در فوتبال ایران حضور داشته و به تمامی شرایط آگاه است. کرونا بدترین اتفاق برای تیم ملی بود که شاید می‌توانست در مسیر آماده سازی مشکلاتی را شکل دهد اما خوشبختانه توانستیم از این مرحله عبور کنیم و باید اکنون آماده مرحله سخت‌تری شویم. 

 

وی درباره حواشی بعد از صعود نیز می گوید: ما وقتی برای مسابقات آماده می‌شدیم یک حس ناامیدی را شاهد بودیم. کاملا هم طبیعی بود. فاصله امتیازی با دیگر رقبا و بازی در خاک حریف کار ما را مسلما سخت می‌کرد. با این حال ما در کنار هم جمع شدیم تا وظیفه خودمان در رابطه با خط کشیدن به تمام ناامیدی‌ها را به سرانجام برسانیم. این یک حس ملی برای ما بود که مردم کشورمان را خوشحال کنیم. به این مهم رسیدیم و انتظار ما این بود که در ادامه هم مورد حمایت قرار داشته باشیم. اما چیزی که اکنون شاهد آن هستیم کاملا متفاوت است.

 

نعمتی با انتقاد از جو شکل گرفته گفت: وقتی قرار بود وارد مسابقات شویم اما انتظار صعود داشتند. حتی به عنوان تیم دوم. اما ما قدرت خودمان را نشان دادیم. اما اکنون انتقاداتی عجیب را شاهد هستیم که پیش بینی آن را نمی کردیم. امیدوارم آن آرامشی که تیم ملی نیاز دارد به آن داده شود. صعود می‌خواستیم و مقتدرانه به آن رسیدیم و باید به این تیم کمک کرد تا در ادامه نیز با قدرت و بدون حواشی کارش را دنبال کند. باید از تمامی ارکان آن حمایت کرد و در مسیر موفقیت گام برداریم و نگذاریم بار دیگر انتخاب‌ها یا تصمیماتی که کمکی نمی‌کند، کار به اما و اگر بکشد.

 

بازیکن پرسپولیس درباره دیدار سوپرکاپ مقابل تراکتور هم می‌گوید: تمام تمرکز ما روی این مسابقه حساس است. به دنبال اولین جام خود خواهیم بود و باید 1400 را هم با جام استارت بزنیم. این ماموریت بزرگ ماست و کار سختی هم روبروی ما قرار دارد. تیم ما انگیزه کافی برای موفقیت و دستیابی به جام دارد و جای هواداران ما در استادیوم خالی است اما ما مثل همیشه تلاش خواهیم کرد آنها را ناامید نکنیم و با جام کار را به پایان برسانیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.