کد خبر: 1762371/44 زمان: 11:37   1400/03/29 بازدید: 2,349

والیبال ایران دومین سهمیه المپیک را هم کسب می کند؟

دورخیز ساحلی بازان برای رزرو بلیت توکیو

سیدبندی رقابت‌های والیبال ساحلی مرحله نهایی انتخابی المپیک توکیو در قاره آسیا و اقیانوسیه اعلام شد و تیم‌های ملی ایران در سید دوم قرار گرفتند.

به گزارش "ورزش سه"، مرحله نهایی مسابقات والیبال ساحلی انتخابی المپیک از چهارم تا ششم تیرماه به میزبانی شهر ناخون پاتوم تایلند برگزار خواهد شد و هشت کشور، تایلند (میزبان)، چین، ایران، اندونزی، نیوزیلند، عمان، قطر و قهرمان مرحله نیمه نهایی در آن حضور خواهند داشت تا قهرمان این رقابت‌ها تنها سهمیه قاره کهن از طریق مسابقات انتخابی را در المپیک توکیو دریافت کند.


کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) سیدبندی این رقابت‌ها را اعلام کرد و تیم‌های ملی والیبال ساحلی ایران با سه هزار و 500 امتیاز در سید دوم قرار گرفتند. سید نخست نیز به نمایندگان چین با پنج هزار و 420 امتیاز رسید.
آرش وکیلی، بهمن سالمی، عبدالحامد میرزاعلی و رحمان رئوفی بازیکنان تیم‌های ملی والیبال ساحلی ایران در این رقابت‌ها هستند.


نمایندگان نیوزیلند و تایلند نیز به ترتیب با دو هزار 290 امتیاز و دو هزار 78 امتیاز در سیدهای سوم و چهارم جای گرفتند. عمان، قطر، اندونزی و تیم هشتم (قهرمان مرحله نیمه نهایی انتخابی المپیک) نیز در جایگاه‌های پنجم تا هشتم جای گرفتند.


مسابقات مرحله نیمه‌نهایی انتخابی المپیک توکیو در قاره آسیا از امروز (جمعه) با حضور پنج کشور استرالیا، ژاپن، قزاقستان، فیلیپین و لبنان آغاز می‌شود و قهرمان این رقابت‌ها به عنوان هشتمین تیم به مرحله نهایی صعود خواهد کرد.


مسابقات والیبال ساحلی المپیک توکیو با حضور ۲۴ تیم در هر گروه مردان و زنان پیگیری خواهد شد که در گروه مردان این رقابت‌ها، تا کنون حضور چهار تیم ژاپن (میزبان)، روسیه (قهرمان جهان)، لتونی و ایتالیا (مسابقات انتخابی) مسجل شده است.


۲۰ تیم دیگر، شامل پنج تیم قهرمان مسابقات انتخابی از هر قاره و ۱۵ تیم برتر رده‌بندی فدراسیون جهانی خواهند بود که تیم‌های ملی والیبال ساحلی ایران تنها در صورت کسب مقام قهرمانی مرحله نهایی انتخابی در کشور تایلند، برای نخستین بار سهمیه المپیک دریافت خواهند کرد و راهی توکیو می‌شوند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.