کد خبر: 1762409/44 زمان: 13:45   1400/03/29 بازدید: 48,611

درخشش صابر و بردیا، زنگ خطر جدی برای غفور

شماره 10 تیم ملی والیبال از المپیک جا ماند؟

غیبت طولانی مدت پشت خط زن باتجربه تیم ملی والیبال در لیگ ملت ها، حضور او در المپیک را هم در هاله ای از ابهام قرار داده است.

به گزارش "ورزش سه"، لیگ ملت‌های والیبال 2021 در حالی از هفتم خردادماه و با حضور 16 تیم به میزبانی متمرکز ریمینی ایتالیا در حال برگزاری است که تیم‌های حاضر در المپیک، این رقابت‌ها را به عنوان تورنمنتی تدارکاتی اما جدی پیش از المپیک در نظر گرفته‌اند و کادر فنی تیم‌ها از جمله ایران در تلاشند تا پس از یک و نیم سال دوری بازیکنان از مسابقات ملی، به ترکیب ایده‌آل خود برسند. حتی شاهدیم تیم‌هایی مانند آمریکا و فرانسه که از مدعیان ایستادن روی سکوی المپیک هستند، لیست 12 نفره المپیک خود را معرفی کرده‌اند تا با بهترین تدارکات راهی توکیو شوند.


تیم ملی والیبال ایران نیز در چهار هفته لیگ ملت‌ها با هدایت ولادیمیر آلکنو هرچند نتایج خوبی نگرفته و با 5 پیروزی از 12 بازی و کسب 18 امتیاز در رده یازدهم ایستاده اما جدا از بحث نتایج و شکست‌های غیر منتظره مقابل استرالیا و ژاپن، اگر بخواهیم روند کوچینگ آلکنو و رویه‌ای که وی برای شناسایی توانمندی‌های بازیکنان در پیش گرفته را بررسی کنیم، می‌توان به نتایج والیبال در المپیک امیدوار شد.


در فاصله یک هفته تا پایان لیگ ملت‌ها و در حالی که تنها یک ماه تا المپیک باقی مانده، اهالی والیبال برای انتشار لیست 12 نفره المپیک لحظه شماری می‌کنند و در این بین می‌توان با قاطعیت گفت که حضور بازیکنان باتجربه‌ای مانند سعید معروف، سید محمد موسوی و میلاد عبادی‌پور در المپیک قطعی است، اما قطعا یکی از بازیکنانی که حضورش در توکیو در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، کسی نیست جز امیر غفور.


پشت خط‌زن 30 ساله‌ای که تجربه حضور در المپیک ریو، بازی در تیم قدرتمند و صاحب نامی همچون لوبه ایتالیا و حضور در سری‌آ و لیگ ترکیه را در کارنامه دارد، به دلیل درد قدیمی از ناحیه شانه که گریبانش را پیش از المپیک گرفته، روزهای پراسترسی را سپری می‌کند. این درحالیست که غفور از همان ابتدا در لیست آلکنو بود و حتی در بازی نخست برابر ژاپن با 15 امتیاز، بهترین بازیکن ایران بود، اما پس از این بازی بود که درد شانه به سراغش آمد و همین باعث شد تا آلکنو در دیدار با روسیه به وی بازی ندهد.
پس از دیدار با روسیه، نام غفور از لیست 14 نفره بازی مقابل هلند خط خورد تا روند درمانیش را طی کند اما سیامک افروزی، پزشک تیم ملی اظهار داشت که مشکل غفور جدی نیست و تنها دلیل عدم بازی دادن به غفور آنست که نمی‌خواهیم از نیمی از توان او استفاده کنیم و دوست داریم غفور در المپیک با تمام توان بازی کند.


از سوی دیگر این روند بازی نکردن غفور با بازی‌ها و نمایش درخشان بازیکنان جوان هم پستش همراه شد و صابر کاظمی و بردیا سعادت با عملکردشان شرایط را هم برای غفور و هم برای آلکنو برای انتخاب بازیکنان مد نظرش در این پست دشوارتر کرد. البته شاید حضور غفور با کوله باری از تجربه در بازی‌هایی در سطح المپیک می‌تواند در مقاطح حساس به کمک تیم ملی آید.


البته نباید از یاد برد که المپیک جای بهترین‌ها و آماده‌ترین‌هاست و قطعا بازیکنی در سطح غفور کاملا به این امر واقف است اما باید دید آلکنو که تجربه بین‌المللی بازیکنان برایش اهمیت زیادی دارد، غفور را با خود به المپیک می‌برد یا اینکه کاظمی و سعادت مسافر توکیو خواهند شد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.