کد خبر: 1762473/55 زمان: 19:25   1400/03/29 بازدید: 91,215

برای تحول‌آفرینی در فوتبال زنان؛

یک مربی خارجی ویژه در راه فوتبال ایران!

فدراسیون فوتبال در نظر دارد تا در اقدامی بی‌سابقه، از حضور یک مشاور فنی خارجی در حوزه فوتبال زنان استفاده کند.

به گزارش "ورزش سه" پس از تعطیلاتی حدوداً 2.5 ساله در عرصه فوتبال ملی زنان در رده سنی بزرگسالان، با روی کار آمدن فدراسیون فوتبال تحت مدیریت شهاب‌الدین عزیزی‌خادم و با انتخاب سیده شهره موسوی به عنوان نایب رئیس زنان از سوی مجمع، مسئله احیای دوباره تیم‌های ملی به سرعت در دستور کار قرار گرفت و موسوی توانست به سرعت ساماندهی تیم‌های ملی زنان در فوتبال در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان را انجام بدهد.

 

گام اول با تعیین کادرفنی انجام گرفت و پس از آن هم اردوهای آماده‌سازی متوالی برنامه‌ریزی شد تا به سرعت تیم‌ها بتوانند به هماهنگی لازم برسند؛ حتی برای تیم ملی بزرگسالان اردوی برون‌مرزی هم در دستور کار قرار گرفت تا از فیفادی ماه ژوئن استفاده شود و در دو مسابقه دوستانه تیم ملی زنان ایران مقابل بلاروس و ازبکستان به میدان رفت که هر دو مسابقه را واگذار کرد.

 

هم‌چنین تیم ملی جوانان هم پس از گذراندن اردوهای آماده‌سازی در تهران، راهی دوشنبه تاجیکستان شد تا در تورنمنت کافا شرکت کند و در روز پایانی، شاگردان مریم آزمون با تفاضل گل کمتر قافله قهرمانی را به ازبک‌ها واگذار کردند و به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کردند.

 

موسوی که خود از نزدیک در بلاروس نظاره‌گر عملکرد ملی‌پوشان بزرگسال فوتبال زنان بود، در بازگشت به تهران تصمیمات تازه‌ای را اتخاذ کرد تا بتواند به روند و البته کیفیت آماده‌سازی تیم ملی بزرگسالان زنان ایران، رشد و توسعه مناسبی بدهد؛ ایده نایب رئیس زنان فدراسیون فوتبال، استفاده از مشاوران فنی خارجی برای تقویت کادرفنی بود.

 

موضوعی که حالا به یک مطالبه از سوی سیده شهره موسوی تبدیل شده و او درخواست خود را با هماهنگی شهاب‌الدین عزیزی‌خادم رئیس فدراسیون فوتبال آماده ارائه به هیات‌رئیسه کرده و همزمان در تکاپو برای رسیدن به گزینه مناسب است تا بتواند از تجربیات یک چهره بین‌المللی در تیم ملی فوتبال زنان استفاده کند.

 

استفاده از مشاور خارجی معطوف به تیم ملی زنان بزرگسال نخواهد شد و رده‌های سنی پایه هم در دستور کار قرار خواهند گرفت و تحت نظارت این مشاور فنی خارجی خواهند بود؛ موسوی در این‌باره گفته است: «قصد داریم برای تقویت سرمربیان تیم های ملی فوتبال از مشاوران خارجی استفاده کنیم و این را در دستور کار قرار دادیم. با توجه به نگاه جدید فدراسیون فوتبال به زنان، می خواهیم بهترین مشاوران خارجی در حوزه زنان را انتخاب کنیم و درصدد شناخت آنها هستیم و مکاتبات اداری و بین المللی این امور را بزودی انجام خواهیم داد.»

 

پیش از این مسئله و انتخاب مشاور فنی خارجی، تنها در برهه‌ای کوتاه در زمان مدیریت علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال، هلنا مارگاریتا سرمربی پرتغالی سکان هدایت تیم ملی فوتبال زنان ایران برعهده گرفت که عملکرد رضایت‌بخشی را نداشت و باید دید انتخاب سیده شهره موسوی برای تقویت کادرفنی تیم‌های ملی چه کسی خواهد بود و کدامیک از مربیان خارجی در کسوت مشاور فنی به اردو تیم‌های ملی فوتبال زنان ایران اضافه خواهند شد.

 

گفتنی است مهم‌ترین تورنمنت پیش‌روی فوتبال ملی زنان ایران، حضور در رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیاست که شهریورماه به میزبانی هند برگزار خواهد شد و 3 تیرماه، شاگردان مریم ایراندوست رقبای خود در این تورنمنت را خواهند شناخت.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.