کد خبر: 1763304/1 زمان: 09:55   1400/04/02 بازدید: 6,613

استارت یزدانی در روز چهارم

شاگردان بنا آغازگر مسابقات کشتی المپیک

طبق برنامه پیکارهای کشتی بازی‌های المپیک توکیو، فرنگی‌کاران اوزان اول و آخر تیم ایران به عنوان آغازگر این دوره از مسابقات به روی تشک خواهند رفت.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ممهر، بی‌تردید رقابتهای کشتی المپیک یکی از مهمترین و حساس‌ترین رشته‌های ورزشی این بازی‌ها برای ایرانیان است، چراکه کشتی‌گیران کشورمان همواره به عنوان پرافتخارترین ورزشکاران المپیکی توانسته اند مدال‌های رنگارنگی را در این آوردگاه بزرگ کسب کنند.
 

امسال هم چشم تمامی مردم و متولیان ورزشی کشورمان به کاروان کشتی ایران دوخته شده تا شاید گوش شکسته‌های ایران بتوانند همچون ادوار گذشته المپیک، پرچم کشورمان را بر قله افتخار ورزش جهان به اهتزاز در آورند.

طبق برنامه بازی‌های المپیک توکیو، پیکارهای کشتی این دوره از بازی‌ها از روز ۱۰ مردادماه با مصاف فرنگی‌کاران آغاز شد. بدین ترتیب شاگردان محمد بنا به عنوان آغازگر مسابقات به روی تشک خواهند رفت و در روز نخست، علیرضا نجاتی و امین میرزازاده به عنوان ملی پوشان اوزان ۶۰ و ۱۳۰ کیلوگرم به میدان می‌روند.

 

در روز ۱۱ مرداد ماه نوبت به محمدعلی گرایی و محمدهای ساروی در اوزان ۷۷ و ۹۷ کیلوگرم می‌رسد که بسیاری از اهالی کشتی این دو مدعی را از جمله شانس‌های کسب مدال در المپیک می‌دانند. البته کشتی فرنگی ایران در پایان کار خود در روز ۱۲ مرداد ماه تنها یک نماینده دیگر هم دارد که طی آن محمدرضا گرایی در وزن ۶۷ کیلوگرم به روی تشک خواهد رفت.

 

اما روز ۱۳ مردادماه با اتفاقات مهم و جذابی همراه خواهد بود، چراکه نوبت به مصاف آزادکاران می‌رسد و در نخستین روز از پیکارهای کشتی آزاد، حسن یزدانی مدعی کسب مدال طلای المپیک وارد میدان می‌شود. مطمئناً جدال حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم با حریفان برای رسیدن به دومین مدال طلای المپیک حساسیت‌ها و جذابیت‌های فراوانی خواهد داشت و مصاف احتمالی او با رقیب دیرینه آمریکایی اش می‌تواند اتفاقات جالبی را رقم بزند.

 

البته رضا اطری نماینده وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی آزاد ایران نیز در روز اول به میدان می‌رود که طبیعتاً با توجه به رقبای پرتعداد سبک وزن، کار دشواری را در برابر حریفان خواهد داشت.

روز ۱۴ مرداد ماه نیز نوبت به مصطفی حسین‌خانی و امیرحسین زارع آزادکاران اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم می‌رسد و سپس در آخرین روز یعنی ۱۵ مرداد ماه هم مرتضی قیاسی و محمدحسین محمدیان وزن ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم روی تشک خواهند رفت.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.