کد خبر: 1763426/42 زمان: 19:45   1400/04/02 بازدید: 15,260

فرانسه- پرتغال؛ به یاد آن هند بدموقع (عکس)

آبل ژاویر، مدافع پرتغالی با چهره ای منحصر به فرد آرزوهای این تیم برای صعود به فینال یورو 2000 را به باد داد.

به گزارش "ورزش سه"، 21 سال پیش و در چنین روزهایی بود که تیم ملی پرتغال با بهترین نسل تاریخ خود و در اختیار داشتن ستاره هایی چون لوییس فیگو، ژائو پینتو، روی کاستا، فرناندو کوتو، نونو گومژ، ویتور بایا و .... تبدیل به جذاب ترین تیم رقابت های یورو 2020 شده بود.

 

این تیم با بازگشتی تاریخی برابر انگلیس در همان مسابقه اول نشان داد می تواند از مدعیان قهرمانی در این تورنمنت باشد. پرتغال با اقتدار تا مرحله نیمه نهایی بالا آمد و در آنجا به مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی برخورد کرد. تیم ملی فرانسه که دو سال قبل فاتح جهان شده بود، به دنبال تکرار این موفقیت در اروپا در روزهای اوج فوتبال زین الدین زیدان بود.

 

پرتغال بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه 19 و با چرخش تماشایی نونو گومژ و ضربه ای فوق العاده او موفق به باز کردن دروازه فابین بارتز شد. فرانسه تا پایان نیمه اول قادر به جبران نبود و در دقایق ابتدایی نیمه دوم بود که تیری آنری کار را به تساوی کشاند. این نتیجه تا پایان وقت قانونی و حتی دقیقه 117 وقت اضافی پابرجا ماند و آنجا بود که آبل ژاویر رویای پرتغال را بر باد داد.

 

سیلیون ویلتور در زاویه ای دشوار صاحب فرصت شده و به سمت دروازه پرتغال ضربه زد. جایگیری ضعیف آبل ژاویر باعث شد توپ به دست او برخورد کند و تقلای بازیکنان پرتغال نیز نتیجه ای نداشت. زین الدین زیدان پشت توپ قرار گرفته و این فرصت را تبدیل به گل کرد تا فرانسه با برتری 1-2 راهی فینال شده و همین نتیجه را برابر ایتالیا نیز تکرار بکند.

 

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.