کد خبر: 1764293/29 زمان: 16:41   1400/04/06 بازدید: 31,237

با تصمیم کُنمبول

اخراج داور جنجالی آرژانتینی از کوپا آمه ریکا

نستور پیتانا داور آرژانتینی قضاوتی بحث برانگیز در دیدار کلمبیا و برزیل داشت که در نهایت برایش گران تمام شد.

به گزارش "ورزش سه"، 3 روز پیش از دور گروهی کوپا آمه ریکا، کلمبیا در مسابقه ای که شروع خوبی برابر برزیل داشت و با گل دقایق ابتدایی لوئیس دیاز از حریف خود پیش افتاد، در ادامه دو گل دریافت کرد تا شاگردان تیته به سه امتیاز سخت و ارزشمند دست پیدا کرده باشند و صدرنشینی خود را تثبیت کنند.

اما گل تساوی بخش برزیل مقابل کلمبیا در وضعیتی جنجالی و بحث برانگیز به ثمر رسید؛ جایی که پیش از به ثمر رسیدن گل توسط روبرتو فیرمینو توپ به شکل تصادفی به داور مسابقه یعنی نستور پیتانا برخورد کرده بود اما او تصمیم گرفت که به بازی ادامه دهد و چند لحظه بعد مهاجم برزیل موفق به گلزنی شد.

 

 

 

 

این تصمیم داور مسابقه با اعتراض شدید بازیکنان تیم ملی کلمبیا و اعضای کادر فنی این تیم همراه شد اما نظر نستور پیتانا تغییری نکرد و گل برزیل تایید شد. این مسئله به گونه ای دیگر نیز به کلمبیا ضربه زد و باعث شد که 12 دقیقه برای بازی وقت اضافه اعلام شود و کاسمیرو در دقیقه دهم آن برای برزیل گلزنی کند و کلمبیا یک شکست تلخ را پذیرا شود.

 

 

 

 

گفتنی است بر اساس قوانین جدید در صورتی که توپ به داور مسابقه برخورد کند، لازم است بازی به شکل کامل متوقف شود؛ اتفاقی که در دیدار برزیل و کلمبیا رخ نداد و باعث شد که موج شدیدی از اعتراضات نسبت به پیتانا مطرح شود.

 

در واکنش به این اتفاق، کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی(کُنمبول) تصمیم گرفت که این داور را از ادامه رقابت های کوپا آمه ریکا کنار بگذارد تا تحقیقات بیشتری را در این زمینه انجام دهد.

پیتانا سرشناس ترین داور آرژانتینی است که سابقه قضاوت دیدار افتتاحیه و فینال جام جهانی 2018 را در کارنامه دارد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.