کد خبر: 1764850/58 زمان: 02:43   1400/04/09 بازدید: 38,502

نفرین مجارستان گریبان غول ها را گرفت؛

سرنوشت شوم تیم های گروه مرگ یورو 2020

هر سه تیم صعود کننده از گروه مرگ یورو 2020 با قبول شکست در مرحله یک هشتم نهایی از رسیدن به جمع 8 تیم نهایی باز ماندند.

به گزارش "ورزش سه"، بدون هیچ تردیدی مهمترین اتفاق قرعه کشی یورو 2020 حضور سه تیم پرتغال، فرانسه و آلمان در یک گروه بود. این سه تیم در کنار مجارستانِ سخت کوش، یکی از بی حرف و حدیث ترین گروه های مرگ تاریخ را تشکیل داده بودند.

پرتغال به عنوان مدافع عنوان قهرمانی، یکی از تیم های مطرح این گروه بود؛ تیمی که با درخشش کریستیانو رونالدو موفق به فتح یورو 2016 شده و به دنبال تکرار این موفقیت بزرگ در یورو 2020 بود.

فرانسه به عنوان قهرمان جام جهانی 2018 و البته نایب قهرمان یورو 2016 دیگر تیم حاضر در این گروه بود؛ تیمی که با ستاره های پر تعداد خود از جمله گریزمان، امباپه، بنزما، کانته و پوگبا به دنبال تکرار خاطره یورو 2000 بود که توانسته بود بعد از قهرمانی در جام جهانی 1998 آن را هم فتح کند.

دیگر تیم مدعی حاضر در این گروه، آلمان بود؛ تیمی که همواره یکی از مدعیان تورنمنت های بزرگ به شمار می رود و در آخرین حضور یواخیم لوو روی نیمکت اش به دنبال رقم زدن پایانی خوش با تلفیق جوان ها و ستاره های کهنه کارش بود.

 

 

 

 

دور گروهی مسابقات تحت الشعاع بازی های این گروه به پایان رسید و هر سه تیم مدعی حاضر توانستند جواز صعود به مرحله یک هشتم نهایی را کسب کنند. البته در این میان نباید از تیم مجارستان هم به راحتی بگذریم که با تمام وجود، هر سه تیم بزرگ این گروه را اذیت کرد و با دو تساوی و تنها یک باخت به کار خود به عنوان تیم چهارم گروه F پایان داد.

با صعود هر سه تیم پرتغال، فرانسه و آلمان به مرحله گروهی خیال فوتبالدوستان راحت شد؛ فوتبالدوستانی که منتقد حضور این سه تیم در یک گروه بودند چرا که با حذف احتمالی هر کدام از آنها در دور گروهی، بخش قابل توجهی از هیجان مسابقات کم می شد؛ این فوتبالدوستان اما از سرنوشت شوم صعودکنندگان گروه مرگ بی خبر بودند؛ سرنوشتی که باید آن را نفرین مجارستان نامید!

پرتغال در شب دوم مرحله یک هشتم نهایی مسابقات مقابل بلژیک قرار گرفت و در حالی که همه در انتظار پیروزی یاران رونالدو در این دیدار بودند، این بلژیک بود که با تک گل تورگان هازارد برنده و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. به این ترتیب مدافع عنوان قهرمانی مسابقات به عنوان اولین تیم حذف شده از گروه مرگ در دور حذفی به کار خود پایان داد.

دومین تیم صعود کننده از گروه مرگ تیم فرانسه بود که در شب سوم به مصاف سوئیس رفت. این تیم بعد از اینکه ابتدا یک بر صفر از حریف عقب افتاد موفق شد با گل های بنزما (2 بار) و پوگبا یک کامبک رویایی را رقم بزند؛ این پایان کار اما نبود چرا که جواب کامبک فرانسوی ها را سوئیسی ها با یک کامبک دیگر دادند و بازی را به تساوی کشاندند. بعد از کسب نتیجه مساوی در پایان وقت های اضافه، کار تعیین برنده به ضربات پنالتی کشیده شد؛ جایی که فرانسه با از دست دادن پنالتی آخر خود توسط امباپه، مغلوب سوئیس شد تا به سرنوشت دیگر همگروهی خود پرتغال دچار شده و وداعی زودهنگام از یورو 2020 داشته باشد.

آخرین تیم صعود کننده از گروه مرگ، در شب پایانی مرحله یک هشتم نهایی به میدان رفت؛ آلمان به عنوان تیم دوم گروه F امشب برای صعود به جمع 8 تیم نهایی انگلیس را مقابل خود می دید؛ شاگردان لوو در این دیدار با دو گل استرلینگ و کین از سد قهرمان جام جهانی 2014 گذشت تا ژرمن ها هم به سرنوشت پرتغال و فرانسه دچار شده و خیلی زودتر از آن چه که تصورش می رفت با یورو 2020 خداحافظی کنند.

 

 

 

 

به این ترتیب بود که هر سه تیم سرشناس حاضر در گروه مرگ که خیلی ها قهرمان یورو 2020 را یکی از آن ها می دانستند به طرز عجیبی از راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی بازماندند. این اتفاق در حالی رخ داد که چند روز پیش از شروع مسابقات، تیم هوش مصنوعی "Stats Perform"، براساس یک سری اطلاعات و داده، فرانسه را شانس نخست قهرمانی یورو 2020 اعلام کرده بود. بر اساس پیش بینی های این تیم، پرتغال، فرانسه و آلمان روی هم 40 درصد شانس قهرمانی در یورو 2020 را داشتند اما با حذف هر سه تیم تمام معادلات در این خصوص به هم ریخت.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.