کد خبر: 1768561/1 زمان: 21:56   1400/04/26 بازدید: 17,272

باورنکردنی؛حذف فیروزجا برابر نوجوان 15ساله (عکس)

رقابت های جام جهانی شطرنج دور دوم خود را با حذف علیرضا فیروزجا به پایان رساند.

به گزارش "ورزش سه "،بعد از حذف پرهام مقصودلو قهرمان شطرنج جوانان جهان برابر گئورگیف با تجربه و مسن ،علیرضا فیروز جا شطرنج باز ایرانی نیز که نفر اول ریتینگ داران این رشته در رده جوانان و نفر دوازدهم جهان می باشد برابر نوجوان 15ساله ازبکستانی جواهیر سیندروف شکست خورد تا شگفتی بزرگ رقابتها رقم بخورد.

 


شهر سوچی روسیه ،محل برگزاری رقابتهای جام جهانی شطرنج

 

 


جواهیر سیندروف  ازبکی ،قبل از آغاز یکی از دیدارهایش  برابر فیروزجا

 


فیروزجا که در دو دیدار کلاسیک نتوانسته بود برابر حریف خوشفکر خود پیروز شود و برابر حریف نوجوان خود متوقف شده بود، امروز در دو دیدار تایبریک برگزار شده با زمان 25دقیقه و 10ثانیه پاداش در ازای هر حرکت نیز نتوانست برابر حریف خود به پیروزی برسد تا دو حریف بعد از چهار تساوی پیاپی در دو دیدار مجدد با زمان 10دقیقه و 10ثانیه پاداش در ازای هر حرکت دست به مهره شوند.

 


علیرضا فیروز جا ،مات و مبهوت از مقاومت ستودنی جواهیر با 201واحد درجه کمتر از او!

 


فیروزجا که در چهار دیدار قبلی هیچ گاه پوزیسیون بهتری از حریفش نداشت و  از  روزهای گذشته خود  فاصله زیادی داشت در بازی پنجم  با مهره سفید مغلوب نوجوان ازبکی شد و در دیدار ششم  و در وضعیت بازنده مغلوب تیز هوشی جواهیر با تکرار وضعیت در سه بار شد تا بر اساس قوانین رقابتها بازی مساوی شود و جواهیر به دور سوم رقابتها صعود کند.

 

 

 

 

 


دور سوم رقابتهای جام جهانی شطرنج در شهر سوچی روسیه و با حضور بهترین های این رشته فردا آغاز خواهد شد و ایران دو نماینده در بخش آقایان و یک نماینده در بخش بانوان خواهد داشت.


استادبزرگ  پویا ایدنی و محمد امین طباطبایی به همراه استاد بین المللی سارا خادم الشریعه نمایندگان ایران در ادامه رقابتها هستند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.